Stopmotion (2023)

"Každý umělec musí do svého díla vložit kus sebe." Opět jsem si před tím než jsem stopmotion viděl, nic nečetl. A udělal jsem dobře! Skvělé pomalé tempo a mystery atmosféra, spolu opravdu pomalu odkrývají kartičky. Stopmotion se dá označit za art s přesahem. Vnitřní boj hlavní postavy se pomalu ztělesňuje a nabírá grády. I když se moc gore nekoná, tak o to větší má finále sílu. Mínusem je trochu (místy) předvídatelný děj, ale originalita to značně přebíjí. Tohle dílko určitě nebude pro každého, takže je jasný, že to bude někoho nudit. Já se bavil celou dobu.

Vrána: Město andělů (1996)

Tady je dost špatný, že se to snaží strašně napodobit první film. Perez je chvílema v pohodě a chvílema úplně na přes držku. Co sráží, ale nejvíc je hloupý scénář, špatní herci a pár nesmyslů. Jinak se to celkem dost přibližuje, hlavně po stránce světa vrány.

Zúčtování v Malém Tokiu (1991)

Jo vidět tohle teď po 18ti letech znovu je opravdu nářez! Nevím jestli se smát nebo brečet. Napadají mě slova jako.. klasika, béčko, klišé, nesmysl, komedie, akce.. Tohle zúčtování je vlastně tak blbý až je dobrý, ba dokonce skvělý. Hledat tady nějaký smysl vážně nemá cenu. Dokonce mi přišlo, že tam snad chybí půlka filmu. Neskutečně hloupé a navíc hrozným způsobem sestříhané. A co je obdivuhodné, že se povedlo v tak krátké stopáži napáchat tolik chyb! No, sere pes. Přes to všechno je to fakt stylovka, která zabaví. Dolph a Brandon jsou parádní, dobře se doplňující dvojka, Tagawa je bad-ass od narození a Tia byla fakt kus! K tomu ty občas dobře hozený hlášky, hudba a "stylový" hadry je vražedná kombinace.

V objetí ďábla (2015)

"To je na tom to hrozné, že jsme věřili." Byť se nejedná o horor, tak v "objetí ďábla" hororové tedy je nebo minimálně téma a motivy skutečných událostí. Docela povedená, atmosférická kriminálka s přesahem. Stěžejním bodem je právě ponurá a temná atmosféra celého snímku. Ta dokáže od začátku vtáhnout a pustit až na konci. Hned po ní je skvělé obsazení i herecké výkony. Děj je skutečnými výpověďmi pouze inspirován a velká část je smyšlená, což ve finále nevadí protože si to alespoň drží nějaký celistvý tvar a především pointu. Pohrávání si s divákem zde funguje taky na výbornou. Za zmínku také stojí Skvělý vizuál a retro nádech. Až na pár drobností je v objetí ďábla celkem nedoceněná kvalitka.

ATM (2012)

To by mohla bejt skoro komedie, jak moc to je chvílema stupid. Ale žádná katastrofa..

Experiment (2001)

Tak tady jsem docela nerozhodný, který experiment je lepší. První jsem totiž viděl remake z roku 2010 a přišel mi víc než dobrý. Tento je ovšem taky parádní, sice jde vidět značné rozdíly (hlavně psychologie postav), ale v zásadě se nic extra nezměnilo a funguje to dost podobně.

Who am I - žádný systém není bezpečný (2014)

"Většina lidí nepřekročí své hranice." Baran Bo odar, který má na krku už pár kvalitních počinů (poslední mlčení, 1899,dark) se blejsknul pro "netflpíče" a stvořil parádní hackerský thriller. "Who am i" jsem měl na seznamu už dlouho a teď přišel konečně na řadu. Nemůžu říct, že bych nebyl spokojen! Kvalitní filmařina, které nic nechybí a není moc co vytknout. Ani mě nic nenapadá, ono to všechno sedí a hraje přesně jak má. Film má neskutečné tempo už od začátku a nikde extra nepolevuje. Skvělý příběh, scénář, kamera, obsazení, herecké výkony, výpovědní hodnota a v neposlední řadě přesně mířené a funkční twisty. Za zmínku taky stojí stvořený cyber svět, kterého sice není moc ale za to je moc fajn. Nedá se to úplně srovnat s "místností sebevrahů", ale ten nádech tam je.

O kuřatech a lidech (2015)

"I malý život je život." Tak jsem se konečně dokopal k těm "kuřatům". Opět naprostá dokonalost po všech stránkách. Specifický Jensenův rukopis jde znát od začátku a vždycky funguje přesně jak má. Dokáže správně přikovat k obrazovkám. A ne málo tomu pomáhá geniální scénář či hvězdné obsazení, které sebou přináší jako vždy skvělé herecké výkony celé této sebranky. Kombinace dramatu a komedie je opět, stejně jako u předchozích filmů, skloubena na výbornou! Prostě geniální panoptikum a jednoznačně must see movie!

Bokeh (2017)

Potenciál by tu byl, ale co tím vším chtěli tvůrci sdělit se už asi nedozvíme. Hlavní point coby kdyby je fajn. Ovšem tohle dílo ala "bez nápovědy, jen to uhodněte" otevírá dveře úvahám a myšlenkám. Čemuž napomáhá krásné prostředí a scény. Bohužel obsahově je to dost prázdné a pro většinu konzumentů nestravitelné. Sám jsem měl dost problém, byť artovky či konverzačky sjíždím s klidem běžně, to dokoukat do konce.

Nejsi moje máma (2021) odpad!

Stupidní, extrémně nudný, nehororovitý shit plný hnusných ksichtů. Opravdová ztráta času!