Na špatné straně (2018)

Tenhle filmový počin mě bavil. Ach ty dlouhé kompozice bez hudebního podkreslení. Vaughnova slánka v autě, přepadení obchodu a banky a nesnesitelně zlověstná předzvěst průseru při konverzaci v dodávce.  Yes yes. Tohle bylo prostě jiný a bylo to dobrý.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Z úcty dávám tři hvězdičky, protože tak do 19. série se jedná o prvotřídní zábavu. Postavičky zde se vyskytující dnes už zlegendárněly, zápletky a situace zlidověly a hlášky zkultovněly. Až do 19. série. Protože od oné jsou děje absurdní (čti pitomé), postavy přišly o svoji šablonovitou absurdnost (čti nápaditost) a hlášky jsou nezapamatováníhodné. Jestli někde tak zde platí ono zlaté v nejlepším se má přestat. CHJO.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) odpad!

Tohle opravdu někdo může odevzdat jako svoji práci, podepsat se pod to a ještě to prodávat? Neskutečný zmetek film, který mě iritoval po celou dobu sledování.  A nebudu je šetřit. Nebudu. Stupidní scénář zjevuje postavy tam, kde je asi potřebuje, i když jsem teda nechápal jak a hlavně proč. Yusuf Kama u Grindelwalda wtf? Zavření Theseuse ve vězení (dokonce to měla být vazba?) ve kterém by bez osvobození Mlokem přišel stopro o život, Credence tam byl, hergot, proč? Závěrečná scéna v Bhútánu přesvětlená, bez jakýhokoliv elánu a napětí. A souboj mezi Brumbálem a Grindelwaldem v jakémsi kondomu... Potterovská poetika nikde. Bradavice laciný a proč a nejvíc ze všeho nemám rád, když prequel předělá fungování světa předchozích filmů. Ona je opravdu hold kumšt napsat děj a scénář, který pasuje na předchozí příběh a nepopírá ho. Narážím na fungování volby chilinem a vše kolem toho, ale štval mě už i dřívější obscurus. A jak tam Creedence najednou seděl při té volbě... :-D :-D Lawův Brumbál je ale super a ten pán se pro roli mladého Brumbála narodil. Ale ani to tenhle filmový průser nezachrání. Paní Rowlingová sekla Potterovi ošklivýho háčka, vysmála se mu a ještě do něj na zemi kopla.

6 underground: Tajné operace (2019)

Tenhle film mně masíroval mozek od počáteční honičky v autě až po scénu na lodi (WOW!) Super nápad.    Ony vlastně (vlastně) veškeré lokace jsou originální a nevšední.    Michael Bay se zde solidně utrhl ze řetězu a natočil akční pecku, u který ani nemusíš přemýšlet nad dějem, protože hlavním lákadlem tohoto filmu je akce. A tou se zde opravdu nešetřilo. Přepálená a monumentální. Auta vybuchují po nepatrném škrtnutí o překážku, hlavní hrdinové to s neprůstřelností Arnieho Komanda kosí, a není zde čas na zdlouhavé přesouvání. Kde hrdinové mají být, jednoduše jsou. Tady jde o akci, kterou pumpuje do vysokých otáček i perfektně sednoucí popkulturní hudba.  Přesně na takové filmy se chci dívat.    Ryan Reynolds má jednoduše charisma a je zatraceně cool. Potěšil i mladý Franco a božská Mélanie Laurent.   Ano, pane Bay. Bavíte mě dost.