Monstrum - Příběh Jeffreyho Dahmera (2022) (série)

Malokedy mam skutocne neprijemny pocit pri pozerani materialu o sériových vrahoch. Ako mimoriadne okoraleho cloveka ma prekvapilo, ze pri sledovani osudov tohto nikym nemilovaneho, uboheho, ale pritom priserne nebezpecneho cloveka, mi nechuti jest. Ano, tento serial mi vnutil pocit neuveritelneho hnusu, pretoze som mal moznost sledovat premenu mladeho chlapa na ludskeho skarabea, videl som sialene genialne lakanie obeti do bytu, odkial nebolo navratu. Videl som strasidelnu bezmocnost susedy, ktora sipi nieco nekale a hrozne a nevie co, a je to jedno, lebo fizli na nu aj tak seru. Evan Peters zahral Dahmera tak neuveritelne dobre, az sa bojim, aby neskoncil ako Passolini. Je to uzasny serial, ale o tak hroznych veciach, ze to vskutku nie je pre kazdeho.

The Playlist (2022) (seriál)

Popravde, neviem preco som zapol serial, pri ktorom na promo obrazovke netflixu cumel nesympaticky brav silne pripominajuci Mazureka. Asi preto, ze mam rad tech a Svedsko. Vyplatilo sa. Bohuzial,som uz stary a povrchny a nedokazem dopozerat nic, co ma nebavi. Vykecavacky, blbe zapletky, prestylizovane zabery, nic z toho,chvalabohu, tento serial nema. Ide rovno na vec a ak mate cas, zrejme to dopozerate na jeden binge.

Lovci duchů - Carry On (2020) (epizoda)

Super zakoncenie celeho serialu! Narozdiel od vacsiny serialov, kde tvorci utnu dej tesne po rozuzlení, tu nás čaká zaujímavý epilóg. ------SPOILER---------- po ukončení Chucka už nikto nepíše ich príbeh. Tak sa môže ľahko stať, že bežný hunt nedopadne dobre, že nepríde Cass, ktorý by ich zachránil a hrdinom sa už vlastne ani do neustáleho oživovania nechce. V súlade s neustále omielanou pesničkou konečne nájdu kľud, keď je dokonané. Ale nenájdu ho v Stredozemi, ale na Ďalekom Západe. Veľmi podarený záver veľmi podareného seriálu.

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Čakal som bezduché sci fi s laserom, priserami a nadsvetelnymi letmi. Dostal som inteligentné dielo v kulisách ďalekej budúcnosti. Star trek nie je o akcii a samoúčelnych efektoch. Je to dráma (a občas komédia) stavajúca na riešení morálnych konfliktov a občas na logických zápletkach.Velkou devízou je vydarený casting plný osobnosti (možno okrem wheatona, ale ten časom dozrel), šetrné dávkovanie akcie a nepriateľov a príjemná stopáž. Najlepší star trek

K zemi hleď! (2021)

Mrazivá paródia na Armageddon a Knowing. Za pád kométy si dosaďte klimatickú krízu alebo COVID. Ono by to bolo smiešne, keby to nebolo strašné.

Star Trek (1966) (seriál)

Krasna filozoficka klasika ako of starych sci fi spisovatelov. Je jasne, ze pre dnesnu generaciu rozmaznanu digitalnymi trikmi a kulisami jevto nekonzumovatelne. Svojho casu to ale muselo byt prevratne a unikatne dielo, na ktorom vznikla nielen 1 uspesna franchise ale prakticky cely zaner

Clickbait (2021) (seriál)

Skvelý seriál, ktorý búra všetky klišé. Herci su akoby zámerne nesympatickí, aby budili dojem reálnosti. Nakoniec vám budú chýbať.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Dychberuci zážitok od prvého dielu po koncové titulky. Takto má vyzerať serial