• Krátkometrážní

Stewart Lee - Carpet Remnant World (2012)

"To doposud nejlepší, co bylo o zbytcích koberců natočeno." _____ Tak takhle nějak by vypadal můj klasický komentář hodný čsfd a zdejších uživatelů. Ale jelikož si dokážu představit, jakou grimasu by vyvolalo na Stewově tváři mé hodnocení, trochu se tady rozepíšu. _____ [SPOILERY] Asi jsem nebyl jediný, kdo se zvědavostí čekal, s čím Stew přijde po 2. sezóně Comedy vehicle. Odpověď je, že s ničím. A to je přesně jeden z těch důvodů, proč jsem ochotný dát plné hodnocení. Protože Stew zase o něco více experimentuje a u mě mu to bez problémů prošlo. Vedle jeho klasických replik typu - "vážně chcete zrovna teď odejít?" a dělení osazenstva na intelektuální čtenáře Guardianu (mimochodem sedící vpravo) a zbytek - milovníky jednoduchých vtipů typu Boyle, Carr nebo odpozorovaných vtipů McIntyrea. Jenže tím, že tentokrát Stew "nemá vůbec nic", daleko více si hraje i se svými skalními fanoušky. Během CRW se tak nedočkáme tolika klasických opakovaček, ale daleko více pastí (jmenovitě například Stewartovo citování výroků po chycení Usámy nebo výroků Stewartových anti-fandů).

Eggheads (2003) (pořad)

Porazit Kevina Ashmana a zemřít.

Monterey Pop (1968)

Člověk na netu hledá něco o Pop Montrealu a omylem klikne na Pop Monterey. A zjistí jaké má mezery a jaký je ignorant. Například až díky němu zjistí, kdo je otcem Norah Jones (Shankar). ___ Glastonbury na příští rok je zase rekordně rychle vyprodané. A to přesto, že ještě není znám seznam vystupujících, platila se vysoká záloha a plot okolo areálu připomíná železnou oponu. Díky podobným dokumentům může člověk hezky sledovat paralely mezi Monterey, Woodstockem a Glastem (tehdy a nyní). ___ Dokument jsem si hodně užíval a to i přes (možná i díky) zjevný amatérismus. Například u písně Today od Jefferson Airplane, kdy zpívá Balin, ale kameraman si všímá pouze Grace :)

Boys Beware (1961)

Look beneath the floorboards ...

Porridge (1974) (seriál)

Klasika. Ronnie Barker byl ve vrcholné formě. Jakým tempem tam sázel vtipy, neskutečné.

Would I Lie to You? (2007) (pořad)

Slovní přestřelky Davida a Leeho jsou k nezaplacení.

Country Man (2011) (seriál)

Pozice Davida Attenborougha silně ohrožena. Monty Buggershop-Hooty (autor klasiky Wilderness Ponce) nás v 5-ti dílech zasvětí do tajů přírody.

Luther (2010) (seriál)

Dý Sí Áj Lůtr pomáhá a chrání ... a často tím ubližuje sobě a svým nejbližším. Pátý a šestý díl patří ke špičce TV tvorby.

Stewart Lee: If You Prefer a Milder Comedian, Please Ask for One (2010)

Dám vám to úplně na přímo, jako hruškový mošt ze 100% hrušek. Stew je pro mě tím nejzajímavějším komikem nultých let. A teď to vůbec nemyslím tím pejorativním způsobem, které toto slovo bohužel v poslední době dostalo. 100% hrušky, jasné? Srovnání s Gervaisem, Hicksem, Rockem, Louisem, ale třeba i tím Boylem nemá žádnou cenu. Lee je totiž všechny naprosto převyšuje. To už je pro vás příliš silný mošt? Inu 100% je 100%.