• Telenovela

Aquaman a ztracené království (2023)

Po zhliadnuti prveho dielu som si oblubil vacsinu postav a jednoznacne som sa tesil na dvojku, ktora ma vobec nesklamala. Naopak, bola este lepsia ako ta prva! Co som si ja predstavoval bola doslova dobrodruzna akcia v krasnom farebnom podvodnom svete alebo pripadne niekde na susi, ktora krasne kolaudovala s morom! Dalej, tvorcovia nam prednesli stratene kralovstvo a v podstate dalsi kus loru Atlantidy uchvatne! (Jedna z dalsich veci na ktoru som sa tesil od jednotky) A ked Krala Kordaxa hral Euron Greyjoy :D, aj ked sa tam objavil asi na 5 sekund, zapacilo sa mi to este viacej! Este som aj ocakval od 2019 nejaku tu kooperaciu s Ormom a Arthurom, ktorej som sa dockal, kedze tvorili bratske duo podobne ako Thor a Loki v MCU! Dr. Shin ako vedlajsia postava alebo ne-preobsadenie Mery mali tiez pre mna dobry dopad. Amber Heardina reputacia klesla poo sude s Johnnym na minimum, ale pri sude som myslel aby ju v dalsiom snimku nepreobsadia, kedze ta postava sa k nej hodi. 4,5/5*

Zelenáč (2018) (seriál)

tento serial vyuziva podobny dej a zapletku serialov ako NCIS, policajti v akcii (ale to je chaby priklad :D)  apod., lenze tieto serialy su cisto profesne, cize riesia cisto iba policajne pripady a nic ine... A niekedy v nich byvaju priam hlupe, ktore z nich robia iba dalsie klonovane krimi serialy, ALE The rookie, cesky "Zelenac" ma presny opak... policajne pripady su tu sice na dennom poriaku, ale pozadie a pribehy hlavnych postav posuvaju tento serial vyssie a vyssie... niesu to len pomerne dobre napisane postavy, ale podla mna skoro perfektne prepojenie medzi profesnym a osobnym zivotom, a roznymi osobnymi zapletkami, ktore maju dopad zasa na ten profesny zivot, cize zas a znova sa serial posuva vyssie z klonovanych krimi serialov... Niekedy sa v seriali moze najst nejaka blbost, ale to uz zalezi od samotneho cloveka a ako to vezme Za mna 4,5*

Big Lebowski (1998)

taky La, La, La pohoda film s hlupou zapletkou, ale byt v kozi hlavnej postavy, nebral by som to ako blbost Samozrejme, vynikajuci humor a nezabudnutelne postavy

Yes Man (2008)

komedia o niekom, ktoreho stretne ten divny kamos a zmanipuluje ho nejaky dedek... Zmeni mu to zivot... Teda....... JE SKVELA!