• Válečný

Spider-Man: Napříč paralelními světy (2023)

Ty Vado tohle mě teda dostalo , neuvěřitelná animace , skvělé postavy , Spider Man napříč paraleními světy pokračuje v šlepějích jedničky která dýky dvojce dostáva uplně nový rozměr prostě pecka a za mě nejlepší film roku

Na pivo do první linie (2022)

Přijemná oddechová komedie o jednom Cvokovy co se rozhodl přivézt svým kamarádům do Vietnamu pravé americké pivo . Herecké výkony jsou skvělé a Zac Efron neuvěřitelně válí , skvělí je tež i Bill Murray v roli hospodského který dění ve Vietnamu komentuje dosti svérazně . Prostě příjemná odechovka která zahřeje u srdíčka

Když utichly trumpety (1998) (TV film)

Když utichly trumpety vás převádí do bláta a bojového šílenství bitvy o Hurtgenwald v roce 1944. Vysoce realistický pohled na psychiku pěšáka přímo na bitevním poli. Ustřední trojce vychcaní vojín povíšený postupně na seržanta pak na kapitána který nechce nic jiného než utéct pak tu máme seržanta který chrání novačky pod rukou onoho vojína aby je neposlal na jistou smrt a nakonec nováček který se snáží zorientovat v hruzách války , není to tak velkolepé jako Ryan ale velice realistický to popisuje špinavost války . 9/10

Ztracený prapor (2001) (TV film)

Příběh o ztraceném praporu jsem zjistil z jedné skladby skupiny Sabaton a hned mě zaujal takže jsem si pustil tenhle film a takhle se má točit pro televizi , prostě dobrej válečnej film na jeden večer 7/10