• Válečný

Letci z Tuskegee (1995) (TV film)

čistých pět hvězd to není ale nemůžu se ubránit srovnávaní s Red Tails . Tuskegge Airmen mě i přes malý počet bitevních scén a velkolepých soubojů kterými se v Red Tails nešetří bavilo mnohem víc , zvlášť část ve výcviku byla skvělá , pak také má Tuskegge Airmen mnohem lepší postavy než Red Tails a obecně je příběh zábavnější , sice trochu zamrzí že vynechali fázi kdy 332 lítala na P-40 a to že když dojde na bitevní scény tak tam filmaři hodily dobové záběry nebo scény z jiných leteckých filmů . Je to vlastně dost udivující že proti největšímu rasistovy světa bojovali Američané segregovanou armádou , většina černochu si mohla i o pěchotě jenom zdát , nejčastěji z černochu dělali dělostřelce( Černý dělostřelecký prapor se dokonce učastnil obléhaní Bastogne ) nebo kuchaře a nějaké další podřadné práce , pak byli ale vyjmky jako 92 . pěší divize jenž bojovala v Italském tažení nebo 761 . Tankový prapor (první černošská tanková jednotka) takže to že Tuskegge vůbec poslali do Evropy se může zdát jako malí zázrak . Vřele doporučuji každému fandovy leteckých snímků .

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Přiznám se že jsem Ryana viděl docela pozdě na poměry toho že jsem velký fanoušek Toma Hankse a válečných filmů . Někteří lidé říkají že nechápou proč je kolem filmu takový Hipe a že je dobrý leda začátek a konec , přiznám se že takovým lidem nerozumím , jasně příběh při hlubším zamyšlením nedává moc smysl , proč by kurva posílali družstvo Rangers přes půl Normandie zachránit jednoho prostého výsadkáře ? i Fritz Niland (skutečný vojín Ryan) musel absolvovat tu akčnější část pobytu 101 výsadkové v Normandii ( o smrti svých bratrů se dozvěděl až někdy kolem patnáctého června ) navíc to vypadá že byl kapitán Miller velitel roty takže by moc nedávalo smysl aby poslali velitele roty s partou prostých vojáků hledat jednoho výsadkáře , daleko logičtější by bylo kdyby poslali nějakého poručíka . Dobře to bylo k historickým nepřesnostem teď k filmu , kdo viděl počáteční scénu s vyloděním na Omaha Beach tak si jí zapamatuje , tohle byl jeden z nejsilnějších momentů a doporučuji se na film dívat na plátně ( já sám jsem ho viděl na poplivaném monitoru notebooku:) sice jsou zde taky nepřesnosti jako že 2 . Prapor Rangers se nevylodil v sektoru Dog Green ale na Pointe du Hoc kde měl zničit baterii francouzských děl , pak taky to že Omahu Američané dobyli až v pozdě odpoledne ale to jsou jen drobné detaily . Skvělá byla též ta část v kostele kde američtí vojáci odpočívají před bitvou . Pak byla ta část s útokem na komunikační bunkr docela zvláštní jelikož nechápu proč do útoku běžel zdravotník ? nebylo by logičtější kdyby sniper nejdřív odstřelil kulometníka a do útoku by běželi pěšáci ? no ale zase tuto slabší čast je vyvážena konečnou bitvou a ten kdo říká že mu  u scény kdy starý Ryan stojí nad hrobem kapitána Millera neukápla slza tak lže .

Psí poslání 2 (2019)

Dobrá možná jsem proti psím filmům zaujatý tak proto aspoň jednu hvězdu ale jinak je tento  dalších 108 minut citového vydíraní . Dobrý tak pro malý děcka a to hodnocení mě nutí věřit že život je dost nepovedená počítačová simulace .

Psí poslání (2017)

Za odporné citové vydíraní a všudy přítomný kýč si tento film ty dvě hvězdičky zaslouží jen stěží

Odvaha pod palbou (1996)

Film asi dost zachraňoval Matt Damon kterej hrál toho zdravotníka-feťáka bylo to až neuvěřitelný jak to dokázal zahrát , na začátku to byl prostě jenom vyjukanej medik a pak vyhublá fetka s traumatem z války . Denzel Washington taky hrál dobře plukovníka co omylem zabil posádku amerického tanku . Mě se obecně film fakt líbil i když tam bylo pár hluchých míst které mě sem donutily nedat plnou palbu . Rozhodně skvělá záležitost už jenom kvůli Damonovy

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Když jsem se o filmu bavil s lidmi tak o Dossovy říkaly ,, to je neuvěřitelné ten Medik bojoval bez zbraně !" Pravda je že většina zdravotníků nenosila do bitev zbraně , podle úmluv to měli dokonce zakázané  ( Když v roce 1943 začali Němci schválně střílet na zdravotníky tak jim US Army to povolení dala ) . No ale teď k tomu filmu , Kocour Garfield zde hraje náboženského fanatika co dostává od všech ve výcvikovém táboře slušnou bídu , tak čast v táboře byla docela nudná i když oceňuji tu šikanu kterou si zdravotníci ve výcviku procházely . Dobrá postava byl ten nálitej fotr kterej vždy svá děcka dokázal povzbudit ( Zmlátím toho kdo vyhraje , takovou pěknou uniformu měl Tom a když ho trefily měl jí celou zasviněnou od střev...) no čast v zázemí byla docela nudná a jelikož nejsem ani věřící tak mě ty křesťanské kecy dost otravovali . Pak ale vypukla bitva o Hacksaw Ridge a začala brutální válečná vřava . Všechny ty plamenometný útoky a kulometná palba vypadali rEaLiStIcKy . Zdravotníci byli sakra odvážní chlapy a když se zeptali veteránu na nejodvážnější muže , veteráni skoro vždy řekli zdravotník . Ti kluci co nosily rudé kříže na helmě si zaslouží víc prostoru na plátně protože kolik máme dobrých filmů o zdravotnících ? Buďme rádi i za kocoura Garfield  hrdinu z Okinawi

Mumie (1999)

Takový špatný pokus o nového Indiana Jonese který skončil jako průměrná akční jízda . Po skončení jsem tak otravený že si radši znova pustím Uncharted

Podfu(c)k (2000)

Kradená auta , nelegální box a týpek co má prasečí farmu , jak Anglické že ? já jsem se bavil snad celý film a tohle je zaslouženě klasika . Takže jen bacha na lidi co mají prasečí farmu

Vládcové nebes - Část osmá (2024) (epizoda)

slabší díl ale když ho porovnám s předchozím dílem tak sem těch pět hvězd dát musím . Díl byl méně akční což nebylo zas tak špatné jen podle mně si mohli odpustit Tuskegge a dát tam víc Rosieho a vylodění v Normandii ale jinak solidní epizoda zvlášť scéna kde Egan hraje sám se sebou Baseball je fakt dobrá , už se těším na pokračovaní !

Vládcové nebes - Část sedmá (2024) (epizoda)

Tohle je něco jako byl díl Iwo Jímá v Pacifiku , jo sice je tu zábavná Eganova a Clevenova linka , Rosie taky není špatnej ale začíná mě srát jak se zase cpou romanci do Dramtického válečného serialů ta Crosbyho linka stou bábou byla fakt dost nuda , ještě štěstí že toho tam bylo fakt po málu a nezaplnilo to celej díl jako v Pacifiku . Doufám že příště si s epizodou víc vyhrajou