• Válečný

Druhá světová válka: Na frontě (2023) (seriál)

tenhle Dokument je fakt nářez. Pro někoho kdo se o druhou světovou zajímá celí život jsou informace v dokumentu je lehké opakovaní ale ty kolorované a restaurované fotky  jsou fantastické , plus výpovědi přímých účastníků to je skvělí . Informace co se v dokumentu dozvíte jsou ale na úrovni toho co vás naučí na základce , Takže pro znalce historie jsou informace v dokumentu bezcenné . Kolorizované záběry jsou úžasné !

Bitva v Ardenách (1965)

Bitva v Ardénach je moje oblíbené téma ale tenhle film si historii bere jenom jako inspiraci , jako bitva v ardénach vypádá jenom první hodina filmu , ustup přes most vypadá jak přechod přez Rýn v roce 1945 , Bitva o Městečko z velitestvím zase jako bitva o Monte Cassio a finální bitva je prozměnu takoví El Alamein . Rozhodně nepotěší Taky Pattony zastávající veškeré Německé tanky a zima která je podobná jako bývá v Praze (tedy břečka) ale musím ocenit zpracování masakru v Malmédach i když je v mnohem menším měřítku než byl ve skutečnosti , dále je jasná absence Britské Armády (jak to už tak v amerických filmech z té doby bývá ) což také zamrzí , musím však pochválit zpracování ústupu Amíku který je docela detailní . No zkrátka kdyby se film víc držel reality(jako ta scéna kde hledají tanky po sluchu , to byl dost slušnej bizár) a byl by o půl hodiny kratší tak by se měl kladnější hodnocení . Sice v mé recenzy film dostal slušnou bídu ale jestli se nebudete párat v historii jako já a užijete si akci a hvězdné obsazení tak je Bitva v ardénach dost slušný film

Most u Remagenu (1969)

bezesporu skvělý válečný film který byl natočen tady u nás , postavy jsou spíš jenom panáci kteří chodí a střílí , jedniné zajímavé postavy byl německý Major a Seržant Angelo (pobavilo mě jak mu v cz dabingu říkají Enžl) Bitva je zpracovaná na tu dobu velice slušně a na všechny Schaffee a Sdkfz je radost pohledět , trochu my přišlo dost ujeté že Enžl na konci záhadně vstal z mrtvých aby se prošel po mostě v německým vohozu ale jinak si troufnu říct že Most u Remagenu je zaslouženě klasika mezi válečnými filmy .

Vražedná modř (2018)

Moje letecké srdíčko plesalo , nádherně kolonizovány dokument o Mighty Eight který přižuje hrůzy letecké války a navíc jsou to z čela autentické zaběry pořízené Williamem Wylerem ( který skutečně byl Major u letectva a zúčastnili se několik misí) tenhle Dokument my ukrátil čekání na Masters of the Air které se má zaobírat též , osmou leteckou . Jediná vada na kráse ( ale za tu si můžu sám) je že se my podařilo sehnat jenom alternativní verzi a né tu 74 minutovou , no nic snad někdy příště !

Big Lebowski (1998)

Od chvíle co Lebowskimu Pochcali Tepich tak mě tenhle film chytil a nepustí dokud Dude naposledy neřekl Walterovy že je vůl , tohle je jedna z nejlepších komedii co jsem za poslední dobu viděl a tak sem musím hodit pět hvězda za pochcanej Tepich .

Památkáři (2014)

Jednu hvězdu musím přidat za originální nápad jinak jsou Památkáři docela slušný film , sice není rýže válečný ale není ani čistá komedie , kdyby z filmu doopravdy udělaly komedii tak si myslím že by měl větší hodnocení

To Hell and Back (1955)

Tohle je jeden z těch filmů který začne nudit v první chvíly kdy se nestřílí . Akce je udělaná velice slušně ale jinak bych filmu asi kongresovou medaili cti nedal .

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

,,We Are Fucking Peaky Bliders''  Gangy z Birminghamu je geniální překlad a ten kdo ho napsal by měl dostat nějaké ocenění :) pak mě zaráží že všichni cikáni v seriálu vypadají jako že by se mohli houfně hlásit do Waffen SS ( Modré oči , světlé vlasy atd ) ale jinak jedná z nejlepších Gangsterek ! Pět Žiletek !

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Od prvního běhu na Curahee jsem byl člen roty E  , u Carentanu jsem dostal kulku , v Anglii jsem se ožral pod obraz , seskočil jsem u Nijmegenu a marně mával na Britský tank vjíždíci do rány Tigeru . V Bastogne jsem oplakával smrt Donalda Hobblera a u Hitlera v bejváku jsem si natáhl nohy a pořádně si užil den vítězství pak to skončilo a já se znova stal obyčejný člověkem . Tak Lidsky vyobrazené postavy jsem neviděl co si pamatuji zvlášť Liebgott :) tohle byl pro mě vůbec první válečný film který jsem viděl a z tohohle serialu jsem čerpal skoro všechny své znalosti o Paragánech a válce obecně , když jsem byl skautský parchant tak jsem si jednou na táboře koupil původní knihu a ta je uplně o něčem jiném  , jasně je to propaganda ale taky dost zábavná a já stejně tenhle serial miluji možná protože jsem pro americká krysa :) a pak jsou tu samozřejmě lidé což začnou prskat kdykoliv se někdo o amících zmíní a skuhrat něco o to že rusáci jako vždy zachránily svět . zachrana toho světa bylo z jisté části kolektivní usilý . Vým že to nemá nic společného s Bratrstvem ale když už všichni všechnu chválu na tento genialní počin napsali předemnou tak jsem sem nějakou tu politiku musel vtlačit .

Přímo nad hlavou (1949)

na rozdíl od nás a Britů , Američané shazovaly bomby na Německo ve dne a tím zamezilo zbytečným ztrátam na životech a tenhle film je pro ně skvělá pocta . Film je spíš pro nadšence do válečných filmů nebo letectví než pro obyčejné publikum , žádný nadupaný film sršící výbuchy stylu Michaela Baye jenom ryze válečný film o posádkách letajících pevností .