• Krátkometrážní

Poslední samuraj (1990)

Pohodička, která sice občas postrádá smysl, ale jinde je zase dostatečně zábavná. Ten nápad zasadit samurajský film do Afriky a jako hlavního hrdinu zvolit Američana, který je něco mezi Krokodýlem Dundeem a Rambem (a kterého hraje zrádný Bishop z Vetřelce) mluví za vše. Pro legraci nechybí ani duchové a samozřejmě spousta tvrďáckých a uznalých pohledů. Mrda diletantských leteckých záběrů nutností.

Somrák s brokárnou (2011)

hezké zpracování, ovšem některé scény byly hluboko za jakýmikoli hranicemi (nejen) filmařské etiky. debaty o tom, co se dá ještě natočit a co už je prostě moc však nechám na jiných.

Boss Nigger (1975)

Klasický sedmdesátkový blaxploiťák s hrdinou - černošským nadsamcem, který to těm bílým hubám dává pěkně sežrat - je chytřejší, spravedlivější, zásadovější a víc nabitý testosteronem než kterýkoli z nich. Black chick, white chick. Od černých pro černé, ale užít si to můžeme i my - čecháčci.

Horká hlava (1979)

Dobře! Příjemná, nenáročná a dobře koukatelná komedie na lehce fotbalovém pozadí.

Na každého jednou dojde (1960)

klasická pohodová nenáročná zábava. zajímavá je koda: všimli-jste si, že pod jednou z kápí se mezi řadami diváků přihlížejících vážení sultána skrývá nenáviděný dozorce Kraut?

Leviathan (1989)

Zkombinujte Vetřelce, Propast, Noc oživlých mrtvol a Červeného trpaslíka a získáte tuhle béčkovou sci-fi. Sice se nebudete asi bát tolik jako s Rippleyovou (přeci jen když dva dělají totéž není to nikdy totéž), doporučuji ale obzvlášť už kvůli oživlé nožičce nebo jako odvykačku, pokud jste si v poslední době příliš oblíbili vodku.

Beze mě: Šest tváří Boba Dylana (2007)

Pro fanouška Boba Dylana to musí bejt fakt bomba. Pro ty ostatní si Haynes schopně zaexperimentoval a dopadlo to jak to dopadlo. Zajímavej feeling, ale znova mě na to koukat nikdo nedonutí.

Oáza (1972)

"Přežil jsem to jen já a Olda. Viděl jsem, že smír s fašismem není možný." Tak ten konec pánové, ten byl hodně vynucený. Jinak skvělý film.

Černá labuť (2010)

Konečně už zjistila, který snímek sezony je nejnadhodnocenější. Proč tomu tak je se vám pokusím přiblížit pomocí metafory s hruškami. ANO, je to natočené dokonale, ANO, je to skvěle zahraná hlavní role. Tohle mi ovšem k tomu, abych snímek ohodnotila jako skvělý, případně bomba, NESTAČÍ. Už samotný film přece tematizuje motto, že "dokonalost není vše". Něco mi tam chybělo, taková jiskra, která vás donutí si film pořádně užít, s radostí na něj vzpomínat a případně se na něj znovu podívat. Natálka je sexy roštěnka, což jí vynese/lo plnou náruč ocenění a já nejspíš budu působit hodně zle když namítnu, že na mě snímek působil dost nevyváženě - zajímavé, protože i po té scenáristické stránce byl dokonalý, ale ČTYŘIKRÁT SEČTENÁ DOKONALOST jsou jako čtyři sečtené HRUŠKY - prostě to nedá jednu velkou krásnou šťavnatou hrušku, ale košík malých dokolaných hruštiček. Aby to byl kloudný superplod, je potřeba i ohryzek a nějaký ten červík. suma sumárum: nikoli nezajímavé, ovšem nikoli zajímavé