• Krátkometrážní

Halbblut (1919)

První film, který Lang natočil. Psal scénáře pro společnost Ericha Pommera (DECLA-BIOSCOP) v Berlíně, ale výsledek provedený jinými režiséry nikdy nedopadl tak, jak si přál. Proto po dokončení scénáře k Halbblut trval na jeho režírování a tak začala jeho kariéra filmového režiséra.

Velká žranice (1973)

až do konce mě nenapadalo, že to fakt dotáhnou až do konce. hodně dlouho asi nebudu mít chuť k jídlu a pokud se někdy rozhodnu spáchat sebevraždu už vím, jak rozhodně ne. skvěle natočené, ale rozhodně ne pro slabší žaludky.

A co dál... (1979)

Epesní podívaná nejen pro cyklisty středoško-vysokoškoláky. Mistrně natočeno, bravurně ztvárněno, vtipné vtipné velmi velmi, a to se cení. Aneb cyklistika jako (nechtěná?) rebelie, ústící konečně v uznání vlastní rodiny. Velmi motivační

Chad Vader (2006) (seriál)

Jaké to je, když je zaměstnancem vašeho oblíbeného supermarketu lord Vader. Celá série krátkých skečů, která velmi vtipně parafrázuje Hvězdné Války a zasazuje fantastický charakter s nehynoucími hláškami do reálného života - kam se .n.e.h.o.d.í (???) http://www.youtube.com/watch?v=4wGR4-SeuJ0

Ned Kelly (1970)

Poněkud "prázdně" podaný příběh s daleko větším potenciálem. Výborná kamera a lokace, s hereckými výkony je to horší - a to tu nemluvím jen o Jaggerovi, i když jeho herecký výkon tomu dává "korunu". Možná je to tím, že Mick je nejvíc na ráně, přece jen svěřit hlavní roli legendárního desperáda nezkušenému herci... Navzdory tomu, že Jagger je před televizním objektivem jako doma a na kamery je zvyklý, v Nedově kůži ztrácí svou přirozenost. Když už nedokázal zahrát Neda, kéž by hrál alespoň "Jaggera"! Jeho (zejména) mluvený projev je velmi nevěrohodný (a pronášený skutečně nevýrazně, monotónně) a emocí prostý, první polovinu filmu ho zrazuje i mimika, kdy nehraje, spíš stojí jako dřevo. Druhá polovina filmu je o poznání akčnější, snímek nabírá na obrátkách i na vtipu a nebýt toho začátku, vysloužil by si ode mě i tři hvězdičky. Směrem ke konci se rozvíjí i Jaggerovo herectví, občas je schopný něco docela dobře vyjádřit mimikou. Úplně stejný je vlastně i o víc než dvacet let později v sci-fi Freejack, kde se ovšem takový projev k jehho postavě hodí daleko více. No a proč tolik a jen a zase jen o Jaggerovi? To uvidíte sami, až se na snímek podíváte. Přítomnost titulní postavy vás bude provázet a být do očí po celou dobu. Dobrá zpráva je, že si na to za chvilku zvyknete a necháte na sebe působit ne zas tak nepovedený zbytek filmu.

Come Back, Little Sheba (1977) (TV film)

Adaptace divadelní hry Williama Ingeho s princeznou Leiou v jedné z hlavních rolí. Herecké výkony nezahanbily skvělou předlohu, formální stránka odpovídá televiznímu médiu.

Dvojrole (1999)

Vynikající herecký výkon, zdá se ovšem, jakoby za celkové stáří organismu mohlo jen opotřebením mozku, proto se například moje maminka podivovala, proč se Brodská belhá jako stařena, když by mohla mít svěží pohyby mladice, neb ji nic nebolí. Alzheimer je věc jiná. Po zajímavém, pěkně rozjetém začátku stojícím na vědecko-fantastickém podnětu film směřuje po trochu předvídatelné cestě k nedotaženému konci. Taková oddychovka na nedělní odpoledne pro důchodkyně, která však nepostrádá jistou svěží dávku humoru, a oplývá i filozofickými a humanistickými ambicemi. Technické zpracování některých "subjektivních" pohledů je jedním slovem otřesné a rušilo mě více než cokoli jiného. Na to, že to je české, mohlo být hůř.

Tirák Turner (1974)

přestřelka v nemocnici (mezi pacienty i na operačních sálech, veškeré skrupule a zábrany zde jdou na stranu) v poslední části je prostě bááájo, kamera výtečná, herci squeli, hudba nářezová, hlášky věčné, nechybí humor, potoky krve, pořádné chicks/bitches a supermaskulinní superhero Truck s bouchačkou jak náklaďák. Blaxko jak má bejt. Can you dig it?

Sympathy for the Devil (1968)

Godard ví, jak si pohrát s divákem. Škoda, že zatímco voice-over mi zpočátku připadal osvěžující a zajímavý, zejména v druhé polovině místy vysloveně rušil. Díky bohům, že ho nepřimýchal i do finální verze písničky! Celkový dojem: živelná koláž, výdech doby

Taxikář (1976)

Bavily mě vtipné odkazy - v pornokyně v komentáři z plátna slyšíme, "something growing", načež hrdina ve voice-overu pronese, že "An idea was growing in mind mind". Rovněž malebný pokojíček Jodie Foster, ve kterém se sápe na De Nira za účelem blow jobu, přičemž na ni ze zdí shlíží s našpulenou pusou Mick Jagger (kromě dalších dvou plakátů Rolling Stones v pokoji). Následuje konverzace o tom, že byla "stoned" (pod vlivem drog). Jak je ta angličtina krásná, překladem se mnohé ztratí. Jo a dokonalá zvuková stopa!