Millerovi na tripu (2013)

No a to zas muselo trvat přes rok, než se ke mě dostala nějaká normální komedie z USA? Mělo to hlavu i patu a zasmál jsem se.. přesně to jsem chtěl. Asi nejlepší zajímavost z filmu: Štáb si během natáčení vystřelil z Jennifer Aniston, když pustil úvodní píseň ze seriálu Přátelé (od r. 1994) "I'll Be There For You" od The Rembrandts namísto písně "Waterfalls" od TLC. Scéna byla použita na konci filmu mezi nepovedenými scénami.

Já, Natálie (1969)

Nádherný a téměř dokonalý příběh. Tím, že nebyl dokonalý jen získál u mě na atraktivitě.... Vřele doporučuji, tuto starou americkou perlu ;-)

Smrtící bumerang (1996)

Dokonalost s neskutečně úžasnou atmosférou... Smekám pane Thorntne.

Pokrevní bratři (1999)

Trošku míň reality než bych ve filmech chtěl, ale to bych měl asi spíš koukat na dokumenty a ne to vyhledávat ve filmech, které člověka nadchnou, že? Všecko fakt parádní a hudba vynikající. Snad dvojka nezklame jak už to bývá.

Uvnitř tančím (2004)

Vcelku smrtonosné dílo. Pěkný náhled do života tělesně postižených, které z prvu vypadalo jako pěkný a veselý vtip. Následně se to ale zvrhlo v silné sociální drama, které nabíralo obrátek a ubíralo dechu. Dobré zpracování a myšlenky...a poselství? Žít svůj vlastní život a tak jak se má...nakonec nejsme na tom tak špatně, ne?

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Naprosto geniální psychologické drama s komediálními prvky. Jednat takhle otevřeně o takové problému který je nejen v americe, to to chce nápad, kuráž a um...Vše bylo přítomné a jako bonus dovedené k dokonalosti.

Gladiátor (2000)

Téměř naprosto dokonalé....fascinující.

Moje krásná učitelka (2011)

Dokonalost a kombinaci slžitého a nepředvídatelného děje zde budeme nacházet opravdu obtížně. Tenhle film má ale úplně jiné přednosti. Je točen tak nějak s citem a srdcem. Kdykoliv ho znova rád zkouknu.

Dar od Boha (2005)

Dá se říci: Brilantní film s vynikajícím zpracováním....těžký snad jako život sám... Krom občasné klišovitosti nemám co bych mu vytkl. Určitě zkoukněte ;-)