MacGyver (1985) (seriál)

Když jsem to sledoval v dětsví na ORF, považoval jsem to za druhý nejlepší seriál po Knight Riderovi. Od té doby bylo mým chlapeckým snem mít švýcarský nůž a po kapsách nosit vše, co by mohlo být jednou užitečné(což nějak nechápala moje matka). Po asi 15 letech jsem shlédl několik dílů znovu a dospěl k názoru, že hodnotit se dá podobně, jako např. Dünyayi kurtaran adam, takže plný počet nebo nic. Z nostalgie a za titulní hudební motiv dávám za 5.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Za hlášku "jdou sem a utrácej" nemůžu jinak, protože tak zábavné Bžetko se hned tak nevidí, perla v zatuchlích vodách B filmů.

Pink Floyd: The Wall (1982)

Tenhle zážitek se nedá k ničemu jinému přirovnat. Jedna kultovnější scéna střídá druhou, naprosto úchylné animace a záběry, které by měli pouštět každému, kdo pomýšlí o své účasti ve válce. Díky za tu depku a husí kůži.

Street Kings (2008)

Pokud máte rádi ponuré detektivní příběhy, prostředí plné násilí a korupce, tak v tomhle kousku najdete všeho dostatek. Sice ne tak propracované jako L.A.-Přísně tajné, ale přesto vynikající. A Keanu Reaves má další zářez za skvěle zahraného zádumčivého hrdinu.

Tanec v temnotách (2000)

I když musím hodnotit plným počtem, protože je to mistrovský kousek, nechci už nikdy vidět(to abych si uchoval duševní zdraví).

Prolomit vlny (1996)

Myslíte si, že je deprese nenatočitelná? Omyl pusťte si tohle a uvidíte.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Nechápu, jak mohl Lynch natočit natolik jiný film. Pochopitelné, logické a hlavně oddechově krásné.

Mazací hlava (1977)

Asi nikdy nepochopím, protože znova už se na to dívat nikdy nebudu(teda doufám).