• Krátkometrážní

Pán na roztrhání (1934)

Nejvíce mne rozesmála scéna zakládání Branické filharmonie branickými nezaměstnanými muzikanty a zapití tohoto významného mezníku v dějinách hudby kolujícím pivem. A koho to nerozesmálo, ten ať si vymění ložisková kulička :-)))!!!

Pátý element (1997)

Vizionář Dalibor Janda nazpíval soundtrack Oheň, voda, vítr již dávno před vznikem filmu :-)

Dobrovolní hasiči roku 2015 (2015) (pořad)

Hasičům za pět a více hvězdiček, plným právem, s úctou a obdivem. Pořad jako takový za tři. Celkově, při svatém Floriánkovi, za čtyři.

Poirot řídí Orient expres (2010) (TV film)

Sedmnáct nejslavnějších železničních vagónů světa plných noblesy a elegance v doprovodu šaramantního Davida Sucheta, od kterého jsem se dozvěděla vše, co mne kdy o Venice Simplon-Orient-Express zajímalo.

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Během mého dětství se každý večer odehrával rituál ukládání všech panenek a medvídků do postýlek, podkládání hlaviček a přikrývání. V noci si totiž moje hračky povídaly jak se o ně starám a já tak pokaždé usínala s lehkou obavou, jestli v jejich hodnocení obstojím. Během filmu jsem se zastyděla se a zazpytovala svědomí. Po závěrečných titulkách jsem šla do sklepa, dvě hodiny přemisťovala krabice, ruce jsem měla špinavé od prachu, ale...moje Petruška z roku 1978 ve žlutých šatičkách háčkovaných mou babičkou sedí zase blízko mne.

Bakaláři - Syn (1979) (epizoda)

Kdo nechce hledá důvody, kdo chce hledá způsoby. Dětská mysl nezatížená předsudky vůči postižení našla způsob, jak se dorozumět s mamkou, kterou on a bráchové tak moc potřebují.

Filmy z Václaváku (2007) (seriál)

Sedmnáct nedělních zastavení, v nichž divák hledá ztracený čas tentokrát na proslulém českém náměstí, které vidělo všechny (ne)slavné dějinné okamžiky našeho národa a všechny slzy, nebo smích na tvářích jeho obyvatel. Které vidělo všechny oslavované i zatracované vládce i všechny uchvatitele. Které zažilo tisíce začátků a konců lásek pod sochou svého jménodárce. Kterému tolik domů vzali a nových dali, aniž by se s ním nějak zvlášť radili. A které se dávno jen vědoucně a shovívavě usmívá lidské pošetilosti a ví své o veškeré pomíjivosti. Pro mne sedmnáct důvodů proč být sedmnáckrát v neděli u televize a s láskou sledovat tak nádherný dokument.

Cesta do Vídně a zpátky (2007) (TV film)

Hodně silné tři hvězdičky, jejichž sílu ještě umocňuje povedená hudba a skvělé hudební texty. Po celou dobu toho úžasného setkání téměř bolí, že na všechno, co se stane (a ještě víc se toho nestane) jsou jen a přesně tři dny, a ani jeden navíc. Jenže otočit řeky dvou životů proti proudu je téměř nemožné, zejména když život toho osudového, velmi přitažlivého a okouzlujícího muže řídí nejmocnější vládce.

Tchyně (2015) (pořad) odpad!

Po mnoha letech agónie televizní zábavy už je člověk smířený se vším a s láskou vzpomíná i monoskop, který nabízel ve srovnání s dneškem gejzír zábavy. Absolutní úpadek však nemusí být ještě dnem. Může být ještě hůř než nejhůř- důkazem je pořad Tchyně. Vyvolá pocit trapnosti a studu za všechny protagonisty, zejména ale za samozvanou odbornici na rodinnou terapii, paní Štikovou. Její vyjadřování spočívá výhradně ve stupidních klišé odposlouchaných v amerických rodinných filmech. Slova jako rodina, srdce a láska jsou frekventovanější než vulgarismy v nádražní restauraci. Zásadních problémů rodiny se nedotkne vůbec- nesmyslně vede rozhovory o důsledcích, nikoli o příčinách, rozrýpává třinácté komnaty, aniž by z nich nabídla východisko. Nakonec najde spásu v návštěve bazénu a ve společném obědě. Měla by se napříště přidržet své erudice v oboru střelnice- houpačky- labutě a sortiment růže na špejli- opička na gumičce rozšířit například o nabídku nafukovacího Kokty. p.s. rozesmál mne akorát ten malý kluk, který na dojemný dotaz paní Štikové co cítí- jestli také tu sounáležitost a rodinnou lásku odpověděl, že necítí nic, leda čerstvý vzduch :-)

Královna (2006)

Laciná a jednoduchá manipulátorka veřejným míněním si pár dní po smrti vychutnává svůj největší triumf vůči královně.