Parazit (2019)

Temná satira režiséra Bong Joon-hoa je detailně propracovaným a skvěle napsaným portrétem k ekonomické nerovnosti v Jižní Koreji.

Láska nebeská (2003)

Snůška nechutně laciných nesmyslů, bizarně nafouknutých do podoby jakéhosi "kultovního" vánočního filmu.

Forrest Gump (1994)

Film, který nám boomers vnutili do krku a přesvědčili nás, že je to filmové zlato, zatímco ve skutečnosti je to konzervativní vlhký sen o americké historii a politice, kde jako hlavního hrdinu máme pobíhajícího nýmanda s nízkou inteligencí.

Rychle a zběsile (2001)

Pěkná auta, Pěkní lidé, Pěkně ubozí a Pěkně jednodušší ... Není to tak zběsilé a rozhodně to neubíhá dost rychle.

Mechanický pomeranč (1971)

6/5⭐️- Jeden z nejkontroverznějších a nejznepokojivějších filmů všech dob, který spojuje násilí, erotiku a humor do napínavé satirické sci-fi komedie a nabízí jeho pronikavý pohled na morálku, psychologii a význam svobodné vůle… je dalším nepopiratelně brilantním filmem Stanleyho Kubricka, který nás opět otřásl podobenstvím o noční můře a nevyhnutelném údělu člověka, jímž je násilí.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Nádherně natočený kousek sluncem prohřátého Texasu, který je na 110 % certifikovaný jako žánrová klasika – horor ve své nejčistší podobě.

Schindlerův seznam (1993)

Steven Spielberg podává nepříjemné věci tak, aby je bylo možné vstřebat – zapojuje je do silného, téměř mýtického příběhu o muži, který se stane hrdinou téměř navzdory sobě samému.

Klub rváčů (1999)

První pravidlo Kl... rváčů, jak je nám neustále připomínáno, je sice nemluvit o něm, ale jakmile ho jednou uvidíte, rozhodně na něj nezapomenete. Šokující násilí, naprostý chaos a mindfuckové finále v tom nejlepším provedení.

Oppenheimer (2023)

Nolan se rozhodl natočit historický příběh a z velké části se mu to podařilo, přesněji řečeno v prvních dvou třetinách filmu… poté jsem usnul.

Kmotr (1972)

Toto velkolepé vícegenerační mafiánské drama představuje vrchol nejen v kriminálních filmech, ale i v celé kinematografii.