Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Co mohu říct, co už nebylo řečeno? Je to jednoduchý film, ale má věčné poselství; poselství o přátelství, životě, vytrvalosti, naději a snech. Frank Darabont nepotřeboval nasadit žádné převratné speciální efekty, abychom si tento film zamilovali, příběh a herecké výkony to udělaly za něj.

Joker (2019)

S tímto filmem se mohou skutečně ztotožnit jen ti, kteří se někdy cítili osamělí --- Hudba, intenzita, provedení a příběh. Stížnosti na "extrémní násilí" prosím ignorujte, protože někteří lidé nechtějí přijmout, že to co je ve filmu ukázáno se nazývá krutá realita. Takhle REÁLNĚ vykreslený komiksový film jsme ještě neviděli… "Jsem padouch, ale ne proto, že jsem se jím rozhodl být, nýbrž proto, že mě za něj považuje společnost."

Old Boy (2003)

6/5⭐️- Jeden z nejvíce šokujících a znepokojivých příběhů o pomstě, s jakým se kdy setkáte, je žánrovou klasikou, která nastavila zcela nové měřítko pro další filmy ohledně tohoto tématu, které dodnes zůstávají nepřekonané. Znepokojivý, nelítostný a nemilosrdný mysteriózní thriller, který svým otřesným a nechutným zobrazením pomsty způsobí úzkost většině lidí.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

6/5⭐️- Snaha popsat toto mistrovské dílo je zdrcující. Žádné slovo by nevyjádřilo, co to vlastně je! Dokonale vyprávěné, interpretované a vyjádřené…

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Vetřelec (1979)

Kvalita, napínavý děj a brilantní režie z Vetřelce učinily opravdovou klasiku žánru. Jedním z největších předností je jeho atmosféra. Film je plný tajemna a napětí, které panuje od začátku do konce. Jde o mistrovské spojení sci-fi a hororu, které zanechává diváka uvězněného ve světě, kde nikdy nevíte, co se může stát. Další ohromující aspekt filmu je jeho vizuální podoba. Režisér Ridley Scott vytvořil jedinečnou a realistickou budoucnost, která dodnes překvapuje svou detailností. Design Vetřelce je nezaměnitelný a ikonický, od samotného vetřelce až po prostředí vesmírné lodi Nostromo. Speciální efekty jsou stále působivé, a i přes svůj věk si udržují svou autentičnost. Nelze také opomenout vynikající herecké výkony. Sigourney Weaver vytváří ikonickou postavu Ellen Ripley, která se stala jednou z nejvýznamnějších postav ženského filmového světa. Jeho silný děj, atmosféra a výjimečné vizuální provedení z něj činí skvělý filmový zážitek. Jeden z nejlepších sci-fi snímků všech dob.

Počátek (2010)

Mezi hlavní klady filmu patří originální a do detailu propracovaný koncept. Příběh se točí kolem týmu zkušených "vymahačů snů", kteří se specializují na zlodějiny informací přímo z podvědomí svých cílů. Hlavní postava Dom Cobb, kterého ztvárňuje Leonardo DiCaprio, je komplexní a poutavá postava se svými vlastními momenty a tajemstvími. Bohužel u téhle postavy propracovanost končí. S dalšími 6 nebo 7 postavami příběh nedělá vůbec nic a v některých případech mi na postavách nezáleželo, když jim šlo o život. Dalším nedostatkem filmu je jeho nadměrná délka. Počátek trvá přibližně dvě a půl hodiny, což je příliš dlouhá doba pro film s takovou tématikou. Některé scény jsou příliš natahované, což zpomaluje tempo a přidává na nudnosti. Pozitivem je vizuální stránka. Scény, které se odehrávají v různých vrstvách snů, jsou dobré a vizuálně poutavé. Efekty jsou vytvořeny s důrazem na detail. Kombinace praktických efektů a počítačového zpracování vytváří úchvatnou a působivou atmosféru. Soundtrack Hanse Zimmera je fantastický. Celkově je Počátek filmem, který si zaslouží uznání za svou originalitu a vizuální podobu.

Čarodějnice (2015)

Čarodějnice nemá laciné jumpscary, spoustu krve a akce jako drtivá většina hororových filmů. Je to spíše lidový příběh vyprávěný po staletí křesťanským pohledem na nadpřirozeno. Jedná se o rodinné mysteriózní drama, které vše prolíná do děsivého pohledu na dobu, kdy se lidé báli prapodivné temnoty lesů a nevysvětlitelných zvratů svých nešťastných osudů. Intenzivní a napínavé od samého začátku. Skvělý film a mistrovské dobové dílo. Kdyby lidé 17. století mohli natočit film o svých nejtemnějších hrůzách - vypadal by podobně jako tento film.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Dobyvatelé ztracené archy jsou nejen nejlepší díl série, ale i jeden z nejlepších dobrodružných filmů vůbec. Je to dechberoucí dobrodružství od začátku do konce. Filmová produkce je kvalitní a legendární hudební doprovod Johna Williamse dodává filmu nádech dobrodružství a akce. Scénář je plný vtipu, nápaditosti a propracovanosti. Příběh má svižné tempo a je napínavý. Akce je strhující, nechybí jeskyně s nástražnými výbušninami, hadí komory, nacističtí špióni, náboženští démoni, ženy v nesnázích, romantika a speciální efekty jsou oslnivé, zejména ve vynikajícím vyvrcholení. Režie je bezproblémová a ani hereckým výkonům není co vytknout. Harrisonu Fordovi role archeologa sedí dokonale. Peter Spielberg a George Lucas vytvořili hrdinu, který je dnes ikonou. Film mého dětství.