Tigran

Pavel Hawkeye P.

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 10.3.2019  10:21

"Víte co? To je totálně síla! Byli dva a stal se jeden. Haleluja!"

• 6.9.2018  20:06
    Záchranáři (TV pořad) (2018)

Možná ještě o ždibíček horší, než policie v akci. Cením.

• 3.3.2018  12:34
    Pokoj (2003)

Geniální dílo! Doporučuji!

• 30.5.2016  21:17
    Oddělen (2011)

Pokud dostanete chuť na film z podžánru "všichni jsou v prdeli" (F. Fuka TM), tak můžu vřele doporučit právě Detachment. Ze začátku jsem měl strach, že jsem si omylem pustil klasické učitelské drama, kdy si na konci problémoví žáci onoho učitele nakonec oblíbí, ale naštěstí toho tento snímek nabízí mnohem víc. Takže dobrá volba ve chvíli, kdy potřebujete vidět, že jsou v prdeli totálně všichni a ne jenom vy.

• 26.4.2016  17:44
    Svatá čtveřice (2012)

Nuda, hnusné filtry, Langošova holá prdel a penis, obskurní perverzně nechutný scénář, hrozné postavy... Příšerný Viewegh.

• 28.3.2016  14:23
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Tato sonda mě jenom utvrdila v tom, co jsem si o této subkultuře myslel. Navléknu na sebe hnusný starý hadry, do podpaží si zastrčím knížku od Immanuela Kanta, sednu si na poflusanej chodník, vedle sebe rozleju nějakou vyblitě růžovou barvu, do které hodím lahev od bio nápoje, čímž vytvořím umění (stejně jako motající se opilec vracející se z hospody, který omylem převrhl popelnici) a je ze mě rázem hispter. A neschopnej pozér. Protože se chci tak strašně odlišovat od mainstreamu, abych byl něčím zajímavej, že si ani neuvědomím, že společně s ostatními hipstery tvořím mainstream.

• 3.1.2016  16:21

Při hodnocení dokumentu si vždycky pokládám otázku, jak vypovídající onen dokument byl a jestli mi přinesl nové informace. V tomto případě si nejsem úplně jistý, o čem Abrahám chtěl, aby tenhle dokument byl, ale pokud to beru tak, že jsem se měl dozvědět, že tři přední čeští rappeři (jak je uvedeno v synopsi) jsou ne moc inteligentní nedospělá netalentovaná paka, tak musím konstatovat, že účel byl splněn. Jestli jsou Toxxx, Cole a Orion opravdu nejlepší rappeři, které v Česku máme, tak jsme na tom opravdu hodně špatně. Texty mizerné a samotné rapování tak podprůměrné, až si říkám, že Metrix Steel není zas o tolik horší, než oni. Při pokusech o freestyle jsem se tak silně držel za hlavu, že jsem si z ní málem vymáčknul mozek nosem. Takže děkuji, pane dokumente, bylo poučné vás sledovat.

• 18.9.2015  23:04
    Babovřesky 3 (2015)

Vše podstatné jsem již napsal k předchozím dvěma dílům, takže bych snad jen dodal, že jsem při sledování pociťoval zvláštní směs bolesti a studu.

• 21.8.2015  22:16
    Colette (2013)

Silné téma, viditelný vysoký rozpočet, Mádlovo herectví v pořádku a celkově má film celkem drive. A z opačné strany: Rušivý dabing, emocionálně poněkud nepůsobivé, začátek a konec (které se odehrávají mnoho let po válce) totálně nezvládnuté a místy opravdu stupidní. Ty tři hvězdičky jsou opravdu o fous.

• 2.4.2015  22:26
    Torque: Ohnivá kola (2004)

Nevím, jestli je ten film záměrně natočen jako odpad, ale kašlu na to. Kdybych mu dal třeba jen jednu hvězdičku, tak už bych ho tím vlastně strašně urazil a naopak pět hvězdiček mu dát taky nemůžu, protože mi to král bramborových lidí nedovolí. A uvrhnout ho do průměru také nemohu, protože Torque je svým způsobem opravdu lahůdka. Děkuji Frantovi Fukovi, že jsem díky němu nepřišel o opravdu úžasný filmový zážitek.

• 6.3.2015  10:40

To už je tomu Hřebejkovi vážně úplně jedno, podle kterého scénáře natáčí film, nebo co?

• 15.2.2015  11:59
    Tupíři (2010)

Asi bych se měl jít léčit, jelikož jsem byl zklamán z toho, že se mi u Tupírů (hergot Sajrajt sága je o pět levelů lepší název) nedělá tak na zvracení, jako u Disaster, Epic a Date Movies. A teď jsem na rozpacích, protože jsem už zvyklý na ultimátní übersrance, mám tudíž vysoký práh bolesti a pořád nevím, jestli si tohle zaslouží hvězdu nebo ne. Navíc Jenn Proske má výborně nastudované toporné (ne)herectví Kristen Stewartové a dává si to prostě výborně a teď jsem si uvědomil, že tohle mě několikrát slušně pobavilo. Takže (zcela alibisticky, přiznávám) za Jenn Proske dávám jednu hvězdu.

• 8.2.2015  12:11
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Chaotický nesmastný neslaný trapný pokus o "něco".

• 29.1.2015  11:50
    Batman a Robin (1997)

Přemýšlel jsem, zda tomuto dílu udělit jednu hvězdičku nebo odpad. Ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že mi některé scény silně připomínají Strážce vesmíru, jsem měl hned jasno, jak se rozhodnu.

• 13.1.2015  16:53
    House of the Dead (2003)

Vynikající!

• 14.9.2014  11:44
    Velkej biják (2007)

Epický útok na mozkové buňky. A to jsem si záměrně před sledováním oblbnul neurotransmitery alkoholem, abych byl řádně uvolněn, ztratil zábrany a bavil se porcí výtečných vtipů. Bohužel to nepomohlo, ke konci filmu se mi chtělo vomitovat a zpozoroval jsem u sebe suicidální tendence. Co mé oči viděly a co mé slechy slyšely, to se nedá popsat slovy a při vzpomínce na jakoukoliv scénu se mi opět dělá mdlo. Konečně jsem se prohrabal pod dno. Do žumpy.

• 13.9.2014  12:28
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Příjemný temný nechutný psycho seriál. Samozřejmě je tu spousta věcí přehnaných, ale ve svém fikčním světě vše funguje v harmonii a třeba já v Hannibalovi nacházím určité komiksové prvky. Například tím, jak je napsána a rozvíjena postava dr. Lectera, jeho vztah s Grahamem, ztvárnění Grahamových nočních můr a halucinací... To všechno mi připomíná styl temných komiksů, jako je třeba Max Payne, což určitě není na závadu. Hereckému obsazení nemám co vytknout, ze začátku jsem si musel zvykat na Hugha Dancyho a jeho autistické pojetí Grahama (holt jsem ho ze začátku srovnával s E. Nortonem), ale zhruba po třech dílech jsem si zvykl a oblíbil jsem si i jeho. Mikkelsen je jako Lecter výbornej od první chvíle, možná mi sedl i víc, než Hopkins. Pořád váhám nad pěti hvězdičkama, ale přišlo mi, že seriálu zhruba v půlce druhé série spadl řemen a tvůrcům se povedlo ho nasadit až v posledních dvou dílech. A nebo mi začalo to pomalé tempo seriálu vadit. V tuhle chvíli nevím a nechávám čtyři hvězdičky.

• 15.7.2014  22:34
    Babovřesky 2 (2014)

Proč opět odpad? Tak ve zkratce: Debilní a otravné báby, trapný product placement, stupidní zrychlené záběry, stále opakující se jedno kokotské hudební téma, vypatlaný postavy zahraný strašlivým způsobem, kreténský scénář plný kreténských dialogů, rádoby vtipných situací a pokusů o vtip. Málo co mě uráží, ale stejně jako první díl mě i dvojka strašně tahala za vajca a bylo mi za všechny strašlivě trapně. Jdi se vysrat, pane Troško. Už netoč. Děkuji.

• 5.7.2014  22:09
    Show! (2013)

Jarda Konáš měl pravdu, tohle je skutečný hudební masakr.

• 23.6.2014  21:16

Blbci jedni :)

• 25.5.2014  20:28

Nepodbízívé, neufňukané, McConaughey nepřekvapivě výborný. Ano, NEpřekvapivě, protože... True detective ;-) Nicméně v druhé polovině film poněkud ztratil drive a mě přestalo zajímat, co se zrovna děje (až na jistou emotivní scénu, která mě probrala z apatie, ale nechci spoilerovat). Je možné, že je chyba ve mě a nedokážu být objektivní, protože moc nemusím životopisné filmy, ale přesto uděluji Dallas AIDS Clubu "pouze" hezké plnohodnotné tři hvězdy.

• 23.4.2014  19:27
    Bídníci (1958)

Tak si zase zaplavu proti proudu, protože se mi opravdu nepodařilo pochopit, proč je tato verze zde na ČSFD považována za nepřekonatelnou. Díky Gabinovi, který je takovou obrovskou modlou pro zdejší uživatele? Nebo díky podivnému způsobu vyprávění, který působí jakkoliv, jenom filmově moc ne? Nikomu nevadí, že jsou tady postavy zploštělé a že je Cosette totálně tupá? Beru v potaz rok vzniku filmu, ale víc než 50% ze sebe nevymáčknu.

• 23.4.2014  19:18
    Bídníci (2012)

Řekl bych, že určitě není dobře, že jsem se u Bídníků opravdu upřímně smál. Myslím si, že zastydlou pubertou nějak výrazně netrpím, ale nemohl jsem si pomoct. A překvapivě se mi to stávalo hlavně u scén se zpívajícím Jackmanem, jehož výkon je často velmi vychvalován. Jeho otravné vibrato ve spojení s jeho vykuleně dramatickým výrazem ve tváři ve mě ze začátku vyvolávalo nenávist a posléze smích. Pěvecký výkon pana Russella taky nebyl nic extra, ale pro mě byl určitě snesitelnější a navíc mi jeho Javert byl rozhodně sympatičtější než Valjean. Což asi není úplně dobře. Proti ostatním hercům nemám v podstatě nic, Cohen s Carterovou fungovali jako odlehčující prvek dobře, Amanda zpívá doslova jako ptáček (což mi taky připadalo vtipné, ale tak nějak roztomile) a Anička Hetevejová byla opravdu výborná a toho Oscara si určitě zasloužila. Co se týče zpracování a režie, tam jsem trochu na rozpacích, protože i díky kameře a jejím různým nájezdům některé scény vyznívají vtipně. Ovšem jinak docela dobrou výpravu a určité silnější momenty filmu nemůžu upřít. Ovšem ty záběry, kde byl digitálně nahrazován kamerový jeřáb mě tahaly za oči i za vajca, stejně jako neustále detaily na obličeje. Takže Vám uděluji krásných 60%, vážení Bedári. Jo a toho Oscara za masky považuju za metahumor. Vážně si ho více nezasloužil třeba Hobit nebo Cloud Atlas?

• 17.3.2014  20:15
    Kameňák 4 (2013)

Opravdu jsem nečekal, že Kameňák 4 bude lepší než Žabovřesky.

• 10.3.2014  22:35

Nemohu ohodnotit jinak, než pěti hvězdičkami, jelikož animáky nijak neprožívám, spíše se jim vyhýbám, ovšem u Lega jsem se celou dobu dobře bavil. Za což jsem opravdu rád, jelikož jsem na něj šel do kina z donucení. A malí diváci v kinosále se evidentně bavili taky. Takže si myslím, že film naprosto splnil to, co splnit měl.

• 15.12.2013  20:25
    Iron Man 2 (2010)

Oproti prvnímu dílu má díl druhý o poznání slabší scénář a méně akce. Stark celou dobu buď předvádí, jak je super a cool nebo je mu blbě z palladia a nebo se trápí tím, že na něj jeho otec kašlal. Dialogy sice nejsou debilní, ale taky nejsou natolik zábavné a zajímavé, aby utáhly celý film. A když už nastane nějaká akční scéna, tak je nezajímavá. Celé to působí jenom jako výplň mezi Kapitánem Amerikou a Avengers nebo co. A to si pan Iron Man teda nezasloužil.

• 15.12.2013  20:19
    Thor (2011)

Thorovi vévodí komorně laděné scény z Asgardu založené na dialozích a postava Lokiho a jeho intrikách. Naopak scény na Zemi byly poněkud slabší stejně jako když došlo na nějakou akci.

• 15.12.2013  20:14

Pro mě jednoznačně nejslabší článek společně s Nortonovým Hulkem (ovšem Norton je mi aspoň sympatický, což Evans ani ne). Místy mě docela rušila digitální kamera, poněkud mě překvapily slabší triky (velmi viditelné třeba ve scéně s vlakem) a že občas film působí béčkově. Hlavní postava navíc není moc zajímavá. Jak schopnostmi tak ani charakterem. Chápu, kdy a proč Cpt. America vznikl a samozřejmě to tehdy všechno fungovalo, ale dneska třeba mě osobně něco takového nebere a nezajímá. Obrovským kladem je snad jedině atmosféra a prostředí nacistického okultismu, která místy připomíná Indiana Jonese nebo dnes již kultovní videohru Return to Castle Wolfenstein. Záporák mohl být výborný, Weaving je vždy dobrá volba, ale jeho potenciál zůstal dost nevyužitý. Patos naštěstí vyvažuje nadhled (upgradované hajlování apod.), takže se to nějak nakonec dalo vydržet.

• 14.10.2013  22:04

No tak jsem debil, no. Nechápu, co je na tomhle snímku tak strašně moc super. O tom, jaký byl Kaufman doopravdy člověk, jsem se nedozvěděl nic (možná tak 10%), protože jsem v drtivé většině filmu koukal na jeho eskapády, které mi nepřišly vtipné, naopak mi bylo spíš trapně.

• 2.10.2013  17:03
    Žralokonádo (TV film) (2013)

Dokonalý příklad filmu, který je vtipný tím, jak je debilní ve všech ohledech. Už samotný námět je poněkud dada a realizace je naprostý inferno. Nejen, že žraloci útočí ze vzduchu, ale taky lezou po lanech, útočí na auta tím způsobem, že vplují pod ně, kde je místa snad max. 20 cenťáků a oni si tam v klidu plavou a podobně . Do toho tam lítá Tara Reid a borci z Beverly Hills 9210 a Baywatch, triky až nádherně špatný... No až se z toho vzpamatuju, tak si musím sehnat další film od shit-studia Asylum protože taková antifilmařina mě zvráceným způsobem baví. Ale hvězdičku tomu nemůžu dát. Nemůžu :D

<< předchozí 1 2 3 4 5