Tigran

okres Brno

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 1.11.2020  00:29
    Chalupa (2020)

Pro milovníky spooky záležitostí vycházejících z naší rodné kotliny je tento dokument naprosto ideální. Petr Esterka je známý hlavně jako youtuber/komik, kterým může spousta lidí opovrhovat pro jeho youtuberskou ožraleckou tvorbu, což není můj případ, ale chápu to, pro některé lidi to může být prostě za hranou. Ovšem z Chalupy nebo jejího předchůdce Epidemie lze zpozorovat, že je to člověk, který viděl pěknou řádku hororů a pravděpodobně i dokumentů a navíc má i talent a cit a ví, jak natočit atmosférický a tajemný krátký dokument. A to i přes to, že nemá vystudovanou žádnou filmovou školu. Bratři Purmenští jsou, stejně jako v epidemii, skvělí průvodci, jsou civilní a sympatičtí, Michael je milovník historie a jeho výklad krásně dokresluje celý dokument. Esterkova předchůdkyně Epidemie mě odpálila víc, ale i Chalupě nakonec napálím pět hvězd, protože na to, že je to vlastně počin amatérských filmařů, je to krásně zpracovaná záležitost.

• 20.7.2020  20:37
    The Punisher - Season 2 (série) (2019)

První polovina nepříjemně zaváněla a byl jsem fakt zklamán. Nakonec ale slabší 4*. I díky Jonu Bernthalovi a "černoprdelníkovi" Joshovi Stewartovi.

• 28.3.2020  10:15

Nezvyčajný hnus.

• 5.1.2020  16:07
    The Perfect Kiss (2018)

Přehlídka debility. Při sledování jsem pociťoval opravdu intenzivní bolest.

• 5.1.2020  01:27
    Proč to řešíme? (TV pořad) (2017)

Patrik Kořenář, ten hodně peněz má... :)

• 8.12.2019  16:14
    Strašidla (2016)

Troška je definitivně mimo. Nejsem žádnej puritán, sám mluvím jako kanál, sleduju např. Řezníkovu tvorbu a podobně. Ale kdybych točil pohádku, určitě bych v ní nenechal postavy používat výrazy jako "hajzl, prdel, děvka" apod. A řešit v pohádce znásilnění, to mi přijde hodně zvrácený. Dále ve zkratce: Trapné pokusy o humor přítomny, přehrávající herci taktéž, dějový oblouk a vyvrcholení filmu nenalezeno.

• 2.11.2019  18:28

No to je dizástr. Absolutně amatérské diletantské peklo. Obraz kvalitativně nestojí za nic, o nějakém rámování nemůže být řeč, zvuk otřesný a postavy jsou všechny nesympatické a s prominutím na facku. Co mě opravdu pobavilo, byly mizející a objevující se vousy herce Ladislava Ondřeje. Pokud bych měl něco napsat o scénáři, tak snad jedině to, že mám podezření, že paní Toulová posnídala něco velmi zkaženého a onen scénář napsala v křeči, když to šlo ven. Doporučuji všem milovníkům odpadových filmů.

• 10.3.2019  10:21

"Víte co? To je totálně síla! Byli dva a stal se jeden. Haleluja!"

• 6.9.2018  20:06
    Záchranáři (TV pořad) (2018)

Možná ještě o ždibíček horší, než policie v akci. Cením.

• 3.3.2018  12:34
    Pokoj (2003)

Geniální dílo! Doporučuji!

• 30.5.2016  21:17
    Oddělen (2011)

Pokud dostanete chuť na film z podžánru "všichni jsou v prdeli" (F. Fuka TM), tak můžu vřele doporučit právě Detachment. Ze začátku jsem měl strach, že jsem si omylem pustil klasické učitelské drama, kdy si na konci problémoví žáci onoho učitele nakonec oblíbí, ale naštěstí toho tento snímek nabízí mnohem víc. Takže dobrá volba ve chvíli, kdy potřebujete vidět, že jsou v prdeli totálně všichni a ne jenom vy.

• 26.4.2016  17:44
    Svatá čtveřice (2012)

Nuda, hnusné filtry, Langošova holá prdel a penis, obskurní perverzně nechutný scénář, hrozné postavy... Příšerný Viewegh.

• 28.3.2016  14:23
    Kmeny - Hipsteři (E11) (epizoda) (2015)

Tato sonda mě jenom utvrdila v tom, co jsem si o této subkultuře myslel. Navléknu na sebe hnusný starý hadry, do podpaží si zastrčím knížku od Immanuela Kanta, sednu si na poflusanej chodník, vedle sebe rozleju nějakou vyblitě růžovou barvu, do které hodím lahev od bio nápoje, čímž vytvořím umění (stejně jako motající se opilec vracející se z hospody, který omylem převrhl popelnici) a je ze mě rázem hispter. A neschopnej pozér. Protože se chci tak strašně odlišovat od mainstreamu, abych byl něčím zajímavej, že si ani neuvědomím, že společně s ostatními hipstery tvořím mainstream.

• 3.1.2016  16:21

Při hodnocení dokumentu si vždycky pokládám otázku, jak vypovídající onen dokument byl a jestli mi přinesl nové informace. V tomto případě si nejsem úplně jistý, o čem Abrahám chtěl, aby tenhle dokument byl, ale pokud to beru tak, že jsem se měl dozvědět, že tři přední čeští rappeři (jak je uvedeno v synopsi) jsou ne moc inteligentní nedospělá netalentovaná paka, tak musím konstatovat, že účel byl splněn. Jestli jsou Toxxx, Cole a Orion opravdu nejlepší rappeři, které v Česku máme, tak jsme na tom opravdu hodně špatně. Texty mizerné a samotné rapování tak podprůměrné, až si říkám, že Metrix Steel není zas o tolik horší, než oni. Při pokusech o freestyle jsem se tak silně držel za hlavu, že jsem si z ní málem vymáčknul mozek nosem. Takže děkuji, pane dokumente, bylo poučné vás sledovat.

• 18.9.2015  23:04
    Babovřesky 3 (2015)

Vše podstatné jsem již napsal k předchozím dvěma dílům, takže bych snad jen dodal, že jsem při sledování pociťoval zvláštní směs bolesti a studu.

• 21.8.2015  22:16
    Colette (2013)

Silné téma, viditelný vysoký rozpočet, Mádlovo herectví v pořádku a celkově má film celkem drive. A z opačné strany: Rušivý dabing, emocionálně poněkud nepůsobivé, začátek a konec (které se odehrávají mnoho let po válce) totálně nezvládnuté a místy opravdu stupidní. Ty tři hvězdičky jsou opravdu o fous.

• 2.4.2015  22:26
    Torque: Ohnivá kola (2004)

Nevím, jestli je ten film záměrně natočen jako odpad, ale kašlu na to. Kdybych mu dal třeba jen jednu hvězdičku, tak už bych ho tím vlastně strašně urazil a naopak pět hvězdiček mu dát taky nemůžu, protože mi to král bramborových lidí nedovolí. A uvrhnout ho do průměru také nemohu, protože Torque je svým způsobem opravdu lahůdka. Děkuji Frantovi Fukovi, že jsem díky němu nepřišel o opravdu úžasný filmový zážitek.

• 6.3.2015  10:40

To už je tomu Hřebejkovi vážně úplně jedno, podle kterého scénáře natáčí film, nebo co?

• 15.2.2015  11:59
    Tupíři (2010)

Asi bych se měl jít léčit, jelikož jsem byl zklamán z toho, že se mi u Tupírů (hergot Sajrajt sága je o pět levelů lepší název) nedělá tak na zvracení, jako u Disaster, Epic a Date Movies. A teď jsem na rozpacích, protože jsem už zvyklý na ultimátní übersrance, mám tudíž vysoký práh bolesti a pořád nevím, jestli si tohle zaslouží hvězdu nebo ne. Navíc Jenn Proske má výborně nastudované toporné (ne)herectví Kristen Stewartové a dává si to prostě výborně a teď jsem si uvědomil, že tohle mě několikrát slušně pobavilo. Takže (zcela alibisticky, přiznávám) za Jenn Proske dávám jednu hvězdu.

• 8.2.2015  12:11
    Hrajeme s Alim (TV pořad) (2015)

Chaotický nesmastný neslaný trapný pokus o "něco".

• 29.1.2015  11:50
    Batman a Robin (1997)

Přemýšlel jsem, zda tomuto dílu udělit jednu hvězdičku nebo odpad. Ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že mi některé scény silně připomínají Strážce vesmíru, jsem měl hned jasno, jak se rozhodnu.

• 13.1.2015  16:53
    House of the Dead (2003)

Vynikající!

• 14.9.2014  11:44
    Velkej biják (2007)

Epický útok na mozkové buňky. A to jsem si záměrně před sledováním oblbnul neurotransmitery alkoholem, abych byl řádně uvolněn, ztratil zábrany a bavil se porcí výtečných vtipů. Bohužel to nepomohlo, ke konci filmu se mi chtělo vomitovat a zpozoroval jsem u sebe suicidální tendence. Co mé oči viděly a co mé slechy slyšely, to se nedá popsat slovy a při vzpomínce na jakoukoliv scénu se mi opět dělá mdlo. Konečně jsem se prohrabal pod dno. Do žumpy.

• 13.9.2014  12:28
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Příjemný temný nechutný psycho seriál. Samozřejmě je tu spousta věcí přehnaných, ale ve svém fikčním světě vše funguje v harmonii a třeba já v Hannibalovi nacházím určité komiksové prvky. Například tím, jak je napsána a rozvíjena postava dr. Lectera, jeho vztah s Grahamem, ztvárnění Grahamových nočních můr a halucinací... To všechno mi připomíná styl temných komiksů, jako je třeba Max Payne, což určitě není na závadu. Hereckému obsazení nemám co vytknout, ze začátku jsem si musel zvykat na Hugha Dancyho a jeho autistické pojetí Grahama (holt jsem ho ze začátku srovnával s E. Nortonem), ale zhruba po třech dílech jsem si zvykl a oblíbil jsem si i jeho. Mikkelsen je jako Lecter výbornej od první chvíle, možná mi sedl i víc, než Hopkins. Pořád váhám nad pěti hvězdičkama, ale přišlo mi, že seriálu zhruba v půlce druhé série spadl řemen a tvůrcům se povedlo ho nasadit až v posledních dvou dílech. A nebo mi začalo to pomalé tempo seriálu vadit. V tuhle chvíli nevím a nechávám čtyři hvězdičky.

• 15.7.2014  22:34
    Babovřesky 2 (2014)

Proč opět odpad? Tak ve zkratce: Debilní a otravné báby, trapný product placement, stupidní zrychlené záběry, stále opakující se jedno kokotské hudební téma, vypatlaný postavy zahraný strašlivým způsobem, kreténský scénář plný kreténských dialogů, rádoby vtipných situací a pokusů o vtip. Málo co mě uráží, ale stejně jako první díl mě i dvojka strašně tahala za vajca a bylo mi za všechny strašlivě trapně. Jdi se vysrat, pane Troško. Už netoč. Děkuji.

• 5.7.2014  22:09
    Show! (2013)

Jarda Konáš měl pravdu, tohle je skutečný hudební masakr.

• 23.6.2014  21:16
    Top Gear - The Burma Special (TV pořad) (2014)

Blbci jedni :)

• 25.5.2014  20:28

Nepodbízívé, neufňukané, McConaughey nepřekvapivě výborný. Ano, NEpřekvapivě, protože... True detective ;-) Nicméně v druhé polovině film poněkud ztratil drive a mě přestalo zajímat, co se zrovna děje (až na jistou emotivní scénu, která mě probrala z apatie, ale nechci spoilerovat). Je možné, že je chyba ve mě a nedokážu být objektivní, protože moc nemusím životopisné filmy, ale přesto uděluji Dallas AIDS Clubu "pouze" hezké plnohodnotné tři hvězdy.

• 23.4.2014  19:27
    Bídníci (1958)

Tak si zase zaplavu proti proudu, protože se mi opravdu nepodařilo pochopit, proč je tato verze zde na ČSFD považována za nepřekonatelnou. Díky Gabinovi, který je takovou obrovskou modlou pro zdejší uživatele? Nebo díky podivnému způsobu vyprávění, který působí jakkoliv, jenom filmově moc ne? Nikomu nevadí, že jsou tady postavy zploštělé a že je Cosette totálně tupá? Beru v potaz rok vzniku filmu, ale víc než 50% ze sebe nevymáčknu.

• 23.4.2014  19:18
    Bídníci (2012)

Řekl bych, že určitě není dobře, že jsem se u Bídníků opravdu upřímně smál. Myslím si, že zastydlou pubertou nějak výrazně netrpím, ale nemohl jsem si pomoct. A překvapivě se mi to stávalo hlavně u scén se zpívajícím Jackmanem, jehož výkon je často velmi vychvalován. Jeho otravné vibrato ve spojení s jeho vykuleně dramatickým výrazem ve tváři ve mě ze začátku vyvolávalo nenávist a posléze smích. Pěvecký výkon pana Russella taky nebyl nic extra, ale pro mě byl určitě snesitelnější a navíc mi jeho Javert byl rozhodně sympatičtější než Valjean. Což asi není úplně dobře. Proti ostatním hercům nemám v podstatě nic, Cohen s Carterovou fungovali jako odlehčující prvek dobře, Amanda zpívá doslova jako ptáček (což mi taky připadalo vtipné, ale tak nějak roztomile) a Anička Hetevejová byla opravdu výborná a toho Oscara si určitě zasloužila. Co se týče zpracování a režie, tam jsem trochu na rozpacích, protože i díky kameře a jejím různým nájezdům některé scény vyznívají vtipně. Ovšem jinak docela dobrou výpravu a určité silnější momenty filmu nemůžu upřít. Ovšem ty záběry, kde byl digitálně nahrazován kamerový jeřáb mě tahaly za oči i za vajca, stejně jako neustále detaily na obličeje. Takže Vám uděluji krásných 60%, vážení Bedári. Jo a toho Oscara za masky považuju za metahumor. Vážně si ho více nezasloužil třeba Hobit nebo Cloud Atlas?

<< předchozí 1 2 3 4 5