Útěk s Cézarem (1989)

Prostoduchý scénář a navíc stříh, který neguje předchozí scény. Chování hlavních postav dost nelogické (až hloupé). Výchozí námět je zajímavý, ale musel by být propracovaný. Hvězdička za výkon dětských herců.

Na návštěvě u Hugo Haase (1968) (TV film)

"Jestli pak vědí, proč my dva se máme znát?" řekl nejprostším způsobem Jan Masaryk... Cenné vzpomínání Hugo Haase.

Hlídač č. 47 (1951)

Haasova adaptace má spád. Zasazení do amerického prostředí jí neškodí. Velmi dobře prokreslený motiv představ a reality ústředního trojúhelníku (Horák - Betty - Steve). Především postava intrikářské Betty má velký prostor. Ale i vedlejší postava Profesora má svůj význam. Dokonale využit motiv psa (kromě úvodu i závěru i při znovuzískání Horákova sluchu).

Vražedný týden (1970) (TV film)

Odlehčená krimikomedie s nadstandardními hereckými výkony všech výše jmenovaných. Škoda toho kečupu...

13. komnata - 13. komnata Jana Pohana (2009) (epizoda)

Při toulkách Šumavou na naši skupinu pan Pohan přátelsky mávnul od své chalupy. Když jsem si přečetl údaje o jeho životě, neváhal jsem kouknout na 13. komnatu. Je to citlivě odvyprávěný díl, který by mohl být námětem na samostatný film. Panu Pohanovi přeju pohodovou a dlouhou třetí třetinu.

Na vlastní nebezpečí (2007)

Zaujme komediální rovina profesora Krobota a bezmocnost scénáristy. Do očí bijící incestní vztah a mrtvý srbský policista, tomu říkám akční dobrodrůžo počesku;-)

Husquarna (1988) (TV film)

Příběh natočený brněnským studiem ČT na základě diváckého dopisu. Scénáristické úpravy (krádež/zaplacení "krádeže"/ soud/ stěhování) jsou ale na rozdíl od hereckého podání (Marcel Vašinka a Jitka Smutná) nepřesvědčivé.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Díky LOH v Londýně jsem poznal Shauna. A stolní tenis bych sním hrát asi nechtěl;-) Vtipné, vypointované.

Cinka Panna (2008)

Hudba, tanec, ústřední motiv houslí, romské tradice a částečně i výprava udržují koukatelnost filmu. Scénář je ale krkolomný a zbytečně natahovaný.

Území strachu (1986) (TV film)

Herecky přesvědčivá Dana Syslová. Tradiční je výslech oběti v nemocnici - "když nemůžete mluvit, kývejte hlavou"...