Český slavík Mattoni 2012 (2012) (pořad) odpad!

Slibovaná inovace se odročuje... Koho překvapí výsledky? Kdo má rád novácké vtipy Milana Šteindlera, ten se baví...

MasterChef (2012) (pořad)

Mé hodnocení odpovídá tomu, že jsem viděl necelé dva díly v době, kdy zbývalo 9, resp. 7 soutěžících. Viděl jsem zručnost, (nezákeřnou) soutěživost a podporu poroty, případně hostujících kuchařů. A těším se na finále:-) Angažování Daniely Peštové mohli klidně nahradit slaměným panákem do zelí. Moderátorsky by to vyšlo nastejno, finančně určitě levněji.

Bronzová koruna (1997) (TV film)

Díky duchařskému motivu v podání dvojice Jiřina Jirásková a Vladimír Dlouhý se dostaví i krapet pohádkovosti.

Nikomu jsem neublížil (2011) (TV film)

Didakticky využitelný dokument. Zhlédnuta zkrácená stopáž - 42´.

O slušnosti (2012) (TV film)

Rozpačitý pohled. Kdo tomu chlápkovi, který má hlášku u "papouška" Raráška, vyměnil psa? Celou dobu venčí kokra a v závěru má kavalír king španěla. MFDF 28. 10. 2012

Ve znamení psa (2012) (TV film)

Bizarní pohled na "soužití člověka a psa". Fakt jako "z jiné dimenze":-). MFDF 28. 10. 2012

Mari a Lili (2012) (TV film)

Sympatická výpověď v tradiční podobě domácího videa, přijatelná minutáž. MFDF 18. 10. 2012

Gran Torino (2008)

Sice je to klišé, ale prostě Gran Torino nastavuje zrcadlo soudobé společnosti. Příběh je jednoduchý, ale i díky Eastwoodově herectví přesvědčivý. Oslava Kowalského narozenin je jak vystřižená z absurdního dramatu.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Napětí si série udržela až do posledního dílu, i když pachatel byl odhadnutelný už v závěru 2. části. V 1. díle se mi líbil vtip, nadsázka týkající se i televizní tvorby. Herci přesvědčiví. Závěr trochu šroubovaný.