• Thriller

The Ron Clark Story (2006) (TV film)

Matthew Perry mě opravdu překvapil, jak se své vážné role zhostil...Pohádkový konec, kterému jsem uvěřil až u závěrečných titulků při popisování následných událostí, byl pro mě jedním z mála důkazů, že odhodlání a vůle můžou občas přinést i úspěch... Jako učitel jsem hlavnímu představiteli i chvíli záviděl, lákalo by mě se s takovouto výzvou popasovat osobně, ikdyž bych určitě tak úspěšný nebyl... Pan Clark ukázal všem učitelům, že škola nezačíná s prvním zvoněním, nekončí s posledním a že žáci nejsou jen nucení roboti biflovat se vše od A do Z...

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Pro mě naprostý luxus.. Na komentář zde, že film je až přeefektovaný, dobře odpověděl můj kamarád.. Efektů není nikdy dost... A v tomto filmu to fakt platí. Film jsem viděl v českém znění a dalo se to přežít, o víkendu se chystám znovu na anglický dabing, tak si myslím, že bych jesště nějaké procento přidal.. Takhle 90% :)

Na rozcestí (2009)

Film začíná vesele a šťastně - svatbou. Tím ovšem idylka končí a dalších devadesát minut je plných dramatických situací, které život přináší. Pomineme-li americký "happy end", najdeme ve filmu věci, které se ve velké míře vyskytují i v našich životech. Hlavní představitelé se vypořádávají s typickými nástrahami manželství jako jsou láska, nevěra, kariéra versus dítě, do všeho remcající tchýně atd. Jak moc jsou důležité naše osobní cíle a sny ? Kolik musí člověk obětovat ve prospěch druhého ? Kdy má partner ustoupit a kdy si naopak jít pevně za svým ? Odpovědi ve filmu asi nenajdete, protože každá životní situace vyžaduje individuální řešení... Malou nápovědu vám ale tento příběh rozhodně dá. Drsňák z PREDÁTORA Bill Duke natočil drama, které rozhodně donutí člověka k zamyšlení nad nejzákladnějšími otázkami našeho života. Morris Chestnut ukázal, že mu jdou nejen role akčních hrdinů, ale že se dokáže úspěšně vypořádat i s úlohou citlivého manžela a přítele.

Dokonalý džentlmen (1992)

Celkem průměrná komedie, která je tak na jedno podívání. Od Murphyho jsem po shlédnutí série policajtů z BH čekal něco víc. Nápad není zas tak špatný, ale jednotlivé okamžiky i celý film jsou dobře předvídatelné a film se mi zdá i zbytečně dlouhý, protože jsem před koncem už nevydržel a usnul :)

Kickboxer (1989)

Tak tenhle film jme jako malí kluci hltali asi všichni. Dnes už bych tento film hodnotil jinak, ovšem s přihlédnutím k minulosti a trochou nostalgie musim dát 4 hvězdy. Van Damme (tenkrát snad ještě nezdrogovaný :) ) si zde zahrál mstitele svého zmrzačeného bratra, což bylo na tehdejší dobu opravdu velmi časté téma. Faktem ovšem zůstává že onen neřítel Tong Po byl v Asii v Mui Tai opravdu mistrem, takže bych nechtěl vidět, co by se dělo, kdyby se do baleťáka Jean Clauda pustil opravdu...

Šampion Mike Tyson (1995) (TV film)

Velmi hezky a dle zdrojů pravdivě zpracovaný životní příběh jednoho z nejkontroverznějších sportovců všech dob. Je až "obdivuhodné", co Mike za svůj dosud krátký život stihl. Jedni ho obdivují, druzí nad ním lámou hůl. Ale určtě vede tento příběh k zamyšlení a jistě se na něj podívám znovu. Je dobře, že film nebyl nadabován, originální zvuk sedí výborně.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Od tohoto filmu jsem čekal něco víc. Prolínání a přeskakování v čase na mne působilo poněkud zmateně. I konec mi přišel celkem odfláknutý. Za nápad dávam 3 hvězdičky, po druhé už na to ale koukat nechci.

Jumper (2008)

Jako fanoušek S.L. Jacksona jsem si nemohl tento film nechat ujít. A rozhodně jsem nebyl zklamán. Konec je opět pobídkou k dalšímu dílu, jen doufám, že to nedopadne podobně jako u většiny pokračování. Velmi se mi libily efekty a i soundtrack k filmu je výborný.

Iron Man (2008)

Dle mého názoru zcela nový nástin comixového hrdiny. Ze začátku pro mne malinko zdlouhavé, ale postupem času film nabírá slušné tempo. Konec je výzvou k pokračování a hláška nakonec "Ano, jsem hrdina", mne opravdu dostala...

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Pro mne opravdu úžasná podívaná. Jest pravdou, že film je celkem krátký, ovšem za celých 80 minut jsem se ani jednou nenudil. Nemůžeme čekat, že se Sly bude procházet ve svém věku po obrazovce do půl těla... Jeho herecký výkon mne stejně jako v posledním díle Rockyho velmi překvapil. A kdo píše, že film je nereálný, asi neví, že Rambo o realitě vážně není :)