Hoši o ou kodomo (2011)

vizuálně, hudebně působivě udělané, ale jinak dost podivný ..

Princezna a půl království (2019) (TV film)

3 hvězdy dávám spíš z důvodu, že bylo i hůř .. ale jinak žádná sláva, sice nějaké vtipné momenty se našly, ale byl to humor dost jednoduchý a prvoplánový, herecké výkony celkově nic moc (snad jenom Prachař si svého narcistního egoistu zjevně užíval, naopak dost zklamal Eben), místy jsem se dost nudil, jindy zase scénář vykrádal jiné pohádky ... Hudba dost protivná a agresivní, méně by bylo víc.

Šogun (1980) (seriál)

Až na dost neumělé "námořní" scény výborný seriál, který se hodně věrně drží předlohy (aspoň tak, jak je to možné, samozřejmě, že tam není vše jako v knize, kde je navíc daleko víc prostoru a možností pro hlubší vyjádření). Velmi dobré jsou herecké výkony a i dabing se povedl. Dneska by se to natočilo uplně jinak - s CGI mořem a loděmi, s explicitním násilím a krví, víc akční - takže jsem velmi rád, že tenhle starý seriál existuje a je i po technické stránce ještě přijatelný (je mnoho výborných starých seriálů, které z důvodů nedostatečné technické kvality definitivně zmizí ...)

Narušitel (2019) odpad!

Přiznávám, že hodnotím i když jsem to neviděl celé - ale to se prostě nedalo dokoukat. Mizerné dialogy a trapné herecké výkony (což je spíš problém scénáře a režie, než herců samotných), nesmysly (kdo vymyslel, že v roce 89 stíhají narušitele na cvičném MIgu 15 UTI ?!?), nevěrohodná dobová atmosféra ...

Stůj, nebo maminka vystřelí! (1992)

Mně to zas tak špatný nepřišlo, odpočinkový film. Nemám větších výhrad a klidně to zkouknu znova, což se o většině i líp hodnocených filmů zrovna nedá říct.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Mám k tomu sice různé výtky (těch různě šáhlých figurek bylo až moc, muzika taky mohla být lepší a občas byla trochu vlezlá), ale jinak docela příjemný film. Absenci děje a pomalejší tempo za vadu nepovažuju, není přece každý film o ději a o akci. A dojem po skončení ? Trochu melancholická depka a pocit takové zvláštní americké prázdnoty (žít bych tam nechtěl, ale to vím už dávno).

Šelma na svobodě (1959)

Mam rád starý filmy, ale tohle bylo fakt slabý. Prostě jsou v tom ještě hodně zastaralý styl filmařiny a poněkud naivní až brakový scénář.

Volver (2006)

Je to celé trochu moc přitažené za vlasy, ale 4. hvězda je za píseň.

Hastrman (2018)

Váhal jsem mezi 4 a 5 (nakonec 4 hlavně kvůli slabšímu konci a nějakým drobnostem - např. mi tam nesedl J.Lábus a ještě míň D.Novotný), ale v kontextu obecně podprůměrné české produkce je to film, který je udělaný poctivě a určitě osloví diváka nejenom kamerou a krásnými záběry. A jednu hvězdu si určitě zaslouží za hudbu.

Samuraj (2003)

Zklamání. Nijak originální, nezajímavý příběh, muzika mi moc nesedla (s tím jsem měl problém i u Scén u moře - možná stejný autor ?) a závěrečný tanec byl už totální úlet. Navíc mi to přislo nějak nevyrovnaný, divný. Občasné pokusy o humor jsou dost naivní, neznám japonský humor, nemohu posoudit, jestli je to jinou mentalitou. Každopádně Kitano je asi dost specifická osobnost. A srovnání s Kill Billem zmíněné v jiném komentáři ? No to bych teda vůbec nesrovnával - KB má skvělou muziku, rytmus, drží pohromadě, obrazově je nápaditý (a to jinak vůbec nejsem Tarrantinův fanoušek)