Nový papež (2020) (seriál)

Nakonec nedávám plný počet, zejména proto, že konec mne spíš zklamal, za to že to občas sklouzlo do klišé nebo do celkem plytké morality a za to, že mám pocit, že nakonec ani sám autor nevěděl co to vlastně všechno mělo znamenat :-)

Dobrý ročník (2006)

Původně jsem chtěl dát vyšší hodnocení, ale čím ví o filmu přemýšlím, tím víc vnímám, že by si to nezasloužil. Co mi vadí nejvíc ? Postavy jsou nesympatické, neustále v křeči a působí karikovaně. Z původní knihy (četl jsem ji až následně) zbyl skutečně jen námět, holá zkroucená kostřička - scenáristé byli zjevně líní řešit cokoliv komplikovanějšího, takže původní lehce kriminální zápletku nahradilo jen klišé o (nevěrohodném) napravení povrchního blba ... Z kouzla Provence se do filmu taky moc přenést nepovedlo. Škoda, potenciál tu byl a kniha je docela příjemné letní čtení. To by se ale muselo zpracovat civilně a s citem a humorem a ne po americku .. O nějaké bravurní režii nemůže být v tomto případě vůbec řeč, nechápu v čem by ta bravura měla spočívat.

Situace je zoufalá, nikoliv však vážná (1965)

Velký zklamání ... Vtipné to nebylo, děj i dialogy slabé, celkově mi to přišlo odfláknutý po všech stránkách. Jediný plus byl slušně hrající Redford, ostatní jakoby tam ani nebyli ...

Na sever Severozápadní linkou (1959)

Spíš než dobrodružný thriller je to romantická dobrodružná komedie a konec to dost shazuje, ale je to klasika, tak ty 4 hvězdy dávám.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Dobrý seriál, ale trochu moc natahovaný.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Od filmu o cestování v čase se asi nedá čekat moc logiky, ale tady toho bylo nějak moc. A navíc to byla dost nuda. Herci taky nijak nezaujali, celkově takový nemastný, neslaný ...

Stíhači Red Tails (2012) odpad!

Tak blbý a trapný, že je to urážka těch skutečných pilotů. Letecké scény příšerné..

Farinelli (1994)

Není to špatný film, ale prostě tam něco chybí a další hvězdičku musím ubrat za zpěv - prý vznikal nějakým mícháním ženského mužského hlasu. Nevím, ale něco mi na tom prostě nesedí, něco je na něm nepřirozenýho ve srovnání se současnými kontratenory (např. Jaroussky)

Kaktusový Jack (1979)

Dá se na to koukat, párkrát jsem si i docela zasmál. Jasně, není to žádý intelektuální humor, ale jinak docela milá blbina. V některýchj momentech jsem si říkal, že kaskadáři si na tom užili (třeba převrácený vůz s varhanama, útok indiánů na koních a přišlápnutá čelenka)