Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Krimi

Recenze (401)

plakát

Úžasná paní Maiselová (2017) (seriál) 

Po první sérii nemůžu hodnotit celý seriál, ale zatím dobrý. Skvěle použitá muzika. Dobré herecké výkony, i když přecijenom často poměrně stylizované a přepjaté - trochu civilnosti by tomu prospělo. Nejsem zrovna fanda standupů, takže tohle mně moc nebralo a nepřišlo mi to vtipné. On celý seriál není zrovna k zasmání, je to spíš taková romatika pro ženy .. Hlavní hrdinka by byla sympatická, kdyby byla míň exaltovaná / afektovaná. Její komediální výstupy nebo předvádění ve společnosti jsem vnímal spíš na hranici trapnosti (ale tak vnímám standup často).

plakát

Dobré místo (2016) (seriál) 

Dokoukal jsem to, ale výsledný dojem je rozporuplný. Nápad je dost nevyužitý. Mám taky problém s tím co vlastně je seriál za žánr. Humor v podstatě žádný. Fantazie ano, ale scifi ani fantasy to taky není. Je to spíš taková romatická moralita, která se nechce ani v nejmenším nikoho a ničeho dotknout (včetně korektního namíchání všech ras a pohlaví), takže všechno je pozitivní, nekonfliktní, pastelově barevné a s happy endem. ... No a to je trochu málo. Můžu si jenom představit co by z toho udělali angličani (i když i ti spíš před 20-40 lety ...).

plakát

Kill Bill (2003) 

Tarantinovo filmy prostě nemám rád, protože mně vždycky nakonec znechutí explicitním přehnaným násilím (třeba Osm hrozných jsem vůbec nedokoukal). Kill Bill je výjimka, ten mně baví a mám pocit, že s časem spíš zraje. Tenhle "krvavý román" má barevnou estetiku a poetiku na pomezí reálnosti a umělého (v některých pasážích skoro jak od Wese Andersona - třeba přílet do Tokia), nadsázku, humor, rytmus, skvěle vybranou muziku, dobré herce, zvládnutou choreografii ... vlastně nemám co vytknout.

plakát

Všechny velké a malé bytosti - Dokonalé Vánoce (2021) (epizoda) 

Přeslazené, atmosféra uplně jiná než v knihách, úplně se ztratil humor ... Starší seriál byl o dvě třídy lepší, škoda, že jeho technická kvalita už dneska nestačí a tak zapadl ...

plakát

Špunti na cestě (2022) (seriál) 

Obsazení fajn, ale scenáristicky bída s nouzí ...

plakát

TBH - TBH Žiješ jenom jednou (2022) (epizoda) odpad!

Nuceně "vtipné" a zároveň zřejmě s cilem nějakého "poučení", ale ve výsledku trapné a na úrovni amatérského videa z youtube ... Další díly už zkoušet nebudu.

plakát

Klenoty s vůní benzinu - Laurin a Klement (2022) (epizoda) 

Skvělý seriál, nádherná auta. Jen by to mohlo být i delší a jít víc do hloubky - jak z hlediska historie, tak z hlediska techniky a detailnějšího představení aut. Jinak v tomhle díle nechali autoři chybu p. Suchařípy, kdy říká, že loukotě byly napevno. Je to častý omyl - záměna paprsků (špicí) za loukotě (což jsou jednotlivé části dřevěného ráfku kola, ve kterých jsou špice upevněny a vše je staženo obručí).

plakát

Devadesátky (2022) (seriál) 

Oceňuju snahu, ale problém je, že jsem se většinu času nudil ... Plus mi vadila poněkud klaustrofobická kamera, zřejmě důsledek toho, že se 90-léta nedala moc točit venku. A někteří herci mi tam nesedli (Sokol - neříkám, že hraje špatně, ale nemění se v postavu, pořád je tam víc za sebe. M. Novotný se snažil, ale vyšla z toho spíš parodie, už jenom ten hlas prostě nesedl).

plakát

Nebeská tělesa (2019) (seriál) 

Po dvou dílech - není to špatný, ale ty časový skoky v tom dělají totální guláš. A i když nemám nic proti pomalejšímu tempu filmů, tady už jsem se dost nudil a musel jsem se spíš nutit do pokračování sledování ...

plakát

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál) 

Původní seriál byl naprosto dokonalý, škoda, že je u nás nedostupný, přestože se v 90-tých letech vysílal. Nová adaptace, podobně jako seriál Durrellovi, mění charakter postav a vnáší do toho něco, co v knihách nebylo a tlačí to do současných seriálovýho stereotypů a umělých emocí. Úplně se ztratil humor a nadhled, civilnost nahradila melodramatičnost .. Škoda.

Ovládací panel
1 bod