Chraň nás od zlého (2014)

Spoilery! Krátce - velmi nepodařený pokus o horor. Dlouze - film se snaží navodit napětí, ale když už jde "do tuhého" stane se ve filmu nějaká naprostá hloupost. Ve filmu jsou zmiňovány dveře a tak je neustále v pozadí pouštěna hudba The Doors, ale nějaké přiblížení proč to tak je, se nedočkáme. Démon terorizuje ve velkém "finále" policistu tím, že mu pouští do hlavy písně od Doors. Ještě že se pro příchod démonů nepoužívají okna, jinak by byl film jen dokument o Windows...

V moci ďábla (2005)

Velmi nepříjemná kamera - kameraman má zřejmě silný třes v rukou a snaží se vyvolat pocit napětí i tam, kde není. Efekty jsou velmi slabé. Atmosféra se dostavuje tak pozvolna, že když je konec filmu stále čekáte, kdy přijde nějaká gradace. Film max 40% a horor to určitě není.

Vinaři (2014) (seriál)

Seriál, který dělá z Moraváků blbce. Nářečí není autentické, zápletky jsou jednoduché a plytké, dialogy hloupé. Je to ale lepší, než ulice.

Koleje osudu (2013)

Film bohužel po půl hodině nedokázal vůbec ničím zaujmout. Ani jeden z hlavních "hrdinů" nesedí a film by si zasloužil lepší obsazení.

Zmizení (2013)

Po dlouhé době film, u kterého si od začátku říkáte, že to udělal ten a ten a během děje to X krát změníte, protože vás tvůrce přesvědčí, že to byl někdo jiný. Velmi chytrý scénář, který drží film pohromadě až do posledního okamžiku. Divák si nejednou položí otázku, co je ještě v pořádku a kdy je "dotaz" na podezřelého už příliš, kde jsou vlastně hranice. Na začátku filmu je Hugh Jackman obyčejný tatík od rodiny je až nepříjemné sledovat, jak rychle a plíživě se mění v agresivního násilníka.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Film je utrpením od první chvíle. Jediné přesvědčivé herectví paradoxně ukazují zpívající tetky v krojích. Polívka s Polívkovou po boku ukazuje, kam až lze zabřednout. Zajímavé je pozorovat, kdo všechno se rád účastní utrpení - Donutil je "vyměněn", ale na kvalitu to vliv nemá. Děj je nulový, interiéry/exteriéry levné a efektivnější by bylo je namalovat na zeď.

Pozemšťan (2007)

Málo známý film s velkým potenciálem. Velmi originální sci-fi, které nepotřebuje ani jeden speciální efekt. Celé sdělení filmu je velmi plíživě přesvědčivé. Otázky, které při sledování tanou na mysl diváka, film velmi chytře ihned zodpovídá pomocí dotazů kolegů hlavního hrdiny. Film je až mrazivě přesvědčivý.

Gravitace (2013)

Vizuálně jde o jeden z nejhezčích filmů o vesmíru. Tím pozitiva končí. Děj je prakticky nulový a i přes velkou snahu vůbec neodsýpá. Několikaminutové záběry na obličej Sandry Bullock, jak se snaž dýchat, přes celé plátno v kině byly až směšné. Její hraní se od doby Demolition Mana nezměnilo, i když na to měla 20 let. Stále je to průměr. Pokud by šlo o dokument, bylo by to na 4 hvězdy, takhle jen 2 za povedené 3D efekty a opravdu impozantní začátek filmu.

Na hraně zítřka (2014)

SPOILER Pokud dokážete přežít první opakovačku, dostane se vám jednoho z nejlepších letošních scifi. Bohužel začátek je velmi pomalý, o to mohutnější je nástup celého děje a zakončení. Trochu mi nesedí obsazení Cruise. Sice hraje velmi slušně, ale nehodí se do dvojce s Emilly Blunt. Mimozemšťanům mohl být dán větší prostor, abychom Poo nich něco věděli bližšího a dokázali si nepřítele nějak "zhmotnit". I přesto všechno jde o vojenské Sci-Fi, jak má být a doporučuji shlédnutí.