Americký sniper (2014)

Pro mě zklamání, knížka byla lepší. Od Clinta Eastwooda bych čekala hlubší snímek...

Dvojrole (1999)

Věřím v teorii, že ve chvíli, kdy lidstvo bude schopné přesně takhle vyměnit mozek do mladšího těla, dosáhne se tím "nesmrtelnosti" - ovšem hodně bude záležet na tom, v jakém stavu bude samotný mozek. Film byl zajímavý, ale raději bych tuhle myšlenku viděla zpracovanou od někoho schopnějšího, než od Čechů...

Rezistence (2015)

Cítím velmi rozporuplné pocity, protože jsem první četla knížku a pak viděla film. Pokud bych to měla srovnávat s knihou, tak je to katastrofální provedení, spoustu scén mě zklamalo a dokázala jsem si je představit mnohem epičtější, než je ve skutečnosti natočili. Pokud to srovnávat nebudu a zapomenu na knižní předlohu, tak jsem z filmu celkem nadšená, čas ubýhal rychle, nikde to nebylo těžkopádné, či nudné, bylo to akční a pěkně natočené, až na pár nesmysluplných scén. 70% si myslím je tak akorát.

Oculus (2013)

Tenhle film by si rozhodně zasloužil vyšší hodnocení. Řekla bych, že se tenhle horor vejde do mojí TOP10. Bylo to hodně zajímavé, nijak přeplácané, ani ve filmu nebyly přehnané scény. Možná trošičku zamrzí ta předpovídatelnost určitých scén, ale i tak je tenhle horor velmi pěkně a atmosféricky natočen.

Teror (2011) odpad!

Totální a naprostá hovadina, kde se všechny postavy chovají iracionálně, až na pár světlých vyjímek Nicolase Cage. Každý každému pořád jen vyhrožuje a skutek utek. Takovou slátaninu jsem už dlouho neviděla. A kdyby to zrovna nevysílali v televizi, ani bych se na to nekoukala! Ztráta času.

Hrátky s čertem (1956)

Netušila jsem, že je tahle "pohádka" tak perverzní :-D

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Jednoduše nechápu, jak Hobit může mít tak vysoké hodnocení, když je tam tolik nesmyslných scén a celé je to točené jen pro vydělávání peněz. Digitální armády mi vadí asi nejvíc, je vidět, jak se snaží snížit náklady a vycucat z příběhu o prstenu co nejvíc peněz. Série Hobita je příživníkem na úspěchu Pána prstenů. A kdybych to nevěděla, nikdy bych nevěřila, že Pána prstenů i Hobita točil jeden a ten samý člověk. 09/2021 - viz můj komentář u druhého dílu Hobita :)

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tolik okatých nesmyslů jsem v jednom filmu už dlouho neviděla. Docela se divím, že Hobita točí ten samý člověk, co točil Pána prstenů. PS: Legolas byl příšernej! 09/2021: Musím říct, že po druhém shlédnutí celé trilogie Hobita, jsem docela překvapená.. protože se mi to líbilo :D Legolas je sice pořád příšernej, ale už mi to tak nepřišlo jako po prvním shlédnutí. Nakonec musím říct, že se Hobit povedl. Jen ta hudba... ta tam chyběla. Pán prstenů je o level úplně někde jinde, právě díky té hudbě, která tam byla silná a tvořila sama o sobě polovinu úspěchu. V Hobitovy ta hudba v klíčových momentech prostě chyběla a to je velká škoda.

Kmotr II (1974)

Nejlepší díl Kmotra.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantinovi nikdy nepřijdu na chuť a absolutně nechápu, co je na tomhle filmu tak úžasnýho... Obyčejnej film, který bych nestrčila ani do první stovky nejlepších filmů. Znám teda rozhodně lepší filmy, než byl tenhle. Vůbec nechápu, co kdo na něm vidí. Nejspíš jsem tenhle film měla vidět dřív, než o 20 let později.