• Fantasy

Vřískot (1996)

Tak jsem konečně viděl vřískot. Já vím, hřích že až teď, ovšem lepší pozdě než nikdy.Jaké to tedy bylo? Nu, s tím že jsem už jako malý a aspoň 500x viděl Scary Movie, ve své podstatě sem znal celý storyboard, od první vraždy, až po tu osudnou párty. Ačkoliv sem si v podstatě zkazil celý film, byl to pro mě o to větší zážitek. Od zažátku sem měl za to, že vrahem je Dewey, stejně jako v legendární parodii, ovšem evidentně jsem si to celé špatně pamatoval.Ačkoliv jsem se nebál (slesher horory mě nikdy neděsily), napětí mi nechybělo. Celému filmu, který je skvělý horor a místy stělá meta komedie, musím sklonit velkou poklonu, poněvadž tohle právem patří do kultovních klasik.10/10

Freddyho smrt - Poslední noční můra (1991)

Tohle je nesmírně těžké ohodnotit, poněvadž kdbybych to neměl brát vážně, byla by to skvělá komedie, parodie na Kruegera která má ale zároveň cosi společného s původní sérií.Ovšem jako seriózní film, který má navazovat na předešlé filmy, kór když si vzpomenu na skvostnou jedničku, tak je to smutné.Místy nesmyslné, směšné a vlastně smutné....K tomu to ,,dokonalé" přejití na 3D s odpornými efekty. Horší oslí můstek sem asi v živitě neviděl.Nuže, jakožto hororu tak 2/10, ale kdybych to měl brát jako komedii tak je to geniální a solidních 8/10 by si to odneslo...

Wonka (2023)

Wonka je nejnovější počin o tom  nejlepším výrobci čokolády na světě a je zároveň nejrozdílnější z těch všech. Pro mě osobně je nesmírně těžké tento film ohodnotit, poněvadž film je to nesmírně dobrý, skvělé herecké výkony, krásný vizuál a ani písničky mě nijak nevadili, ovšem se samotným hlavním hrdinou Willym sem měla a i nadále mám malý problém, a to v podobě jeho charakteru.  Samotný film nemá s předešlímy moc společného. Není součástí nějakého universu, nebo tak něco a tudíž by se na něj mělo nahlížet odděleně a neměl by být spojován například s Burtonovým snímkem. Willy je sice svým způsobem šílený, ovšem jeho charakter je jakýmsi způsobem umírněn. Není sobecký, excenrtický ani ,,tak trochu psychopat", který by ze své továrny udělal cosi, co by vypadlo ze série Saw. Tudíž mi to s tím, že by se mělo jednat o jakýsi prequel, nedává moc smysl. Z tohoto důvodu soudím že by se film neměl spojovat ani s Burtonovým, ani se Stuartovým filmem.  Když se na snímek koukáme jako na samostatný počin, hodnotím ho skutečně jako v podstatě dokonalou pohádkou, u které se budou bavit děti a ani dospělý se skutečně nebudou nudit. Ovšem je to docela složité ale po delším rozhodování dávám skutečně solidních 8/10

Vem si mou duši (2010)

Tohle jednoduše nebylo dobré... Scénář který jedoduše nefungoval, jednorozměrné postavy, poměrně hrozné efekty... Nemluvě o tom, že všechny postavy ve slasher hororu byly zabity off sreen... Ovšem už vyloženě směšný začátek varoval, že na tento ,,horor" se nemůžete koukat vážně. A to námět filmu byl skutečně dobrý, nebo aspoň minimálně zakjímavý. Vrah, který má svou osobnost, rozpolcenou do několika lidí, ve kterých nadále přežívá. Ovšem, musí to být zpracováno kvalitně. 2/10

Probuzení (2021)

Tohle bylo těžké, hodně těžké. Námět byl skutečně zajimavý, ovšem děj byl místy nesmyslný a některé herecké výkony nebyly úplně nejlepšejší. Ovšem já sem se bavil. Když člověk vypne, moc u toho nepřemýšlí a odpustí některé chybky je to poměrně dobrý zážitek s v celku dobrými dramatickými momenty. jak sem prohlásil po dokoukání: ,,Byla to sračka a docela dobrá sračka" 6/10

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Něco tomu chybělo. Poslední Indana Jones nebyl špatný film, ovšem byl to špatný Indiana Jones.  Harrison Ford udal skvělý výkon, kor na svůj pokročilý věk, ale scénář a režii, na kterých stojí kždý film, to nedokázal zachránit. Indyho dobrodružství postrádalo onen šmrnc, humor, napětí a onu ikonickou atmosféru, kterou stará je nenahraditelná, jakkoliv se autoři snaží. Příběh není špatný, scénář je ok a efekty jsou obstojné, ovšem nestačí to.   5/10

The End of the F***ing World (2017) (seriál)

Geniální teenage drama. Alysaa se setká s Jamesem, který si myslí že je psychopat a odjedou pryč, na příč amerikou a mezi tím zabijí násilnického pedofila. Černá dramedy, která je plná emocí, humoru a skovostného vizuálu. Vyvolává takovou tu krásně temnodepresivní atmosféru, která je díl od dílu hustší a hustši.  V druhé sérii je vidět znatelný pokles kvality, ovšem stále je to skvělá podívaná, pro svou cílovou skupinu. za mě solidních 9/10

Emoji ve filmu (2017)

Jeden z nejzbytečnějších filmů. Šablonovitý příběh s šablonovitými postavami, včetně hlavního hrdiny, který je vadný a tím si znepřátelý všechny, krom pošahaného kamaráda cool holky, se kterou se na konci filmu dají dohromady. Lehce to vyzdvyhuje v celku hezký vizuál, ovšem to není vše. 3/10

Za zdí zahrady (2014) (seriál)

Over the garden wall, neboli Za zdí zahrady je nálož pozoruhodných postav, v naprosto kouzelně roztodivném světě. Mně osobně tento seriál okouzlil naprosto překrásným vizuálem, lehce děsivou atmosférou a příběhem, který je od epizodou k epizodě čím dál tím temnější a epičtější.  Svou krátkou stopáží (deset epizod na deset minut) nás vtahuje do světa, který není slovy popsatelný. 10/10

Star proti silám zla (2015) (seriál)

Pomyslný nástupce kultovního Gravity falls, s názvem Star proti silám zla. Seriál má však za mně lehce pomalejší rozjezd, který se zvedá až v půlve druhé série.  Na začátku lehce dětinský seriál, bez nejakého výraznějšího posouvání děje, ovšem jak sem již zmiňoval, rozjezd je silný a epický.  V poslední sérii mi ovšem příjde že to lehce upadá a samotný závěr je mezi fanbází velmi kontroverzní, mně se však líbil. 8/10