Bound by Law (2020) (TV film)

Slušný rozjezd psychologického thrilleru o únosu dítěte se postupně ztrácí a závěrečná přestřelka a femiblábol na konec to jen úplně zatratí. Mám rád filmy se silnými ženskými hrdinkami, tady je ovšem herecký výkon i scénář dost Bčkový a nepůsobí uvěřitelně a tak postupně klesá zájem diváka. Dějová linka s bývalým manželem a sestrou je navíc skoro od začátku zbytečná, což se potvrdí i v závěru filmu. Navíc je film plný klišé, takže si člověk přijde, že už ho viděl. 3,5/10

Impyho zázračný ostrov (2006)

Dětský a jednoduchý příběh, bez složitější zápletky. Určený pro předškolní a školní děti s příběhem o potřebě přátelství, sdílení a rodiny. V příběhu se objeví několik zvratů a i díky kratší stopáži se dá dokousat do konce. Zhlédnuto v poměrně mizerné kvalitě a pochybuju, že bude kdekoliv kdyspozici lepší. Orchestriální hudba se trochu vymyká a působí jako z epických fantasy příběhu. Nicméně dokresluje emocionální scény. 4/10

Valdez přichází (1971)

Klasická kovbojka s černobílými postavami, násilím a trochou toho zdravého šovinismu.  Hlavní postava očividně trpící mučednickým a Ježíšovým syndromem, se po vzoru svého idolu v první polovině filmu snaží zcela pacifisticky přesvědčit místního gangstera k odškodnění vdovy, na vraždě jejíhož manžela měl podíl. Nechává na sebe plivat, vláčet se po zemi, přivazovat se na kříž... zkrátka přesné projevy tohoto syndromu.  V polovině se vše zlomí, aby se z hlavní postavy najednou stal Rambo a plukovník John Matrix, který jde po pomstě. Znovu jsou namístě typické příznaky jako neviditelnost, neprůstřelnost, naprostá přesnost střelby atd. Tedy dvacetičlenná banda je téměř bez šance. Nakonec se nechá chytit, jen aby z hlavního gangstera udělal slabocha.  Příjemná oddechovka. 6,5/10

K sežrání (2022)

Popsal bych to jako skvěle nechutné. Sledování vzbuzuje strašně nepříjemné pocity a to přesto, že vyloženě nechutných věcí tam moc ukázaných není a krvavé scény jsou většinou ve tmě nebo také skryté. Ale všechno je v hlavě a psychologicky to na člověka působí tak, že teď nemám chuť na maso. Herecké výkony skvělé, především maniacký, ale zároveň galantní Sebastian Stan. Osobně podobný typ filmu nemusím, ale musím ocenit kvalitu rovedení. 7/10

Běžná selhání (2022)

Film o životních situacích, na které lidi neumí správně reagovat, asi.... Nejsem si jistý, jestli jsem film nepochopil nebo byl jen tak zdlouhavý a nudný. Ano, měl jakousi zápletku a vyvrcholení a z nich i odpovídající vývoj postav, ale to by se dalo stihnout v půlhodinovém studentském filmu. Tady jsem měl neustále pocit (i díky podtrhujícím zvukům/hudbě), že se každou chvíli stane něco dramatického a do děje se připlete ono sci-fi a mysteriozno, na které je člověk lákán, ale nic takového se za celou dobu nestane. Takže přesto, že je film v celku kvalitní, tak moji pozornost neudržel. 4/10

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Dosti nerealistický a sentimentální děj, ovšem s charismatickým a zábavným hlavním hrdinou. Přešlapy a hlouposti, kterých se dopouští (a které způsobují nemalé problémy) dávají větší sounáležitost s divákem, kterému se takové věci v běžném životě dějí, ale ve filmu je běžně nevidí. Humor je tu hlavní kartou filmu a tak je na první pohled zjevné, že se film nesnaží brát sám sebe naprosto vážně a tak jste ochotni mu určité nedostatky odpustit. Z technických věcí bych rád ocenil kameru a především střih. U montáží se střídajícími se dětmi a v podobných scénách skvělým způsobem zrychlovalo tempo děje a tvořilo přechody mezi dějovými zvraty. 6/10

Druhá míza (2015)

Starý a zdrogovaný Al Pacino v roli hudební hvězdy se chce změnit a navázat vztah se svým zapomenutým synem a jeho rodinou.... Úžasný Al Pacino, který je téměř v každém záběru dokazuje svoje kvality. Melancholie děje propojená s komickými scénami jen občas padá do kýče a nudnějších scén. Není tak snadné a přirozené se tu vcítit do hlavní postavy jako v jiných dramatických příbězích, i tak ale film zanechává silný dojem. Hudební montáže a podkresy (často záměrně velmi hlasité) krásně dotváří atmosféru. Giselle Eisenberg ve své dětské roli je skvélá. Scény a kulisy jsou ve filmu strohé (sezení u baru, v pokoji...) o to víc ale film dává vyniknout Al Pacinovu hereckému talentu. 8/10

Válka budoucnosti (2020) (seriál)

Moderní technologický dokument. Na to, že se ve světě techniky poměrně pohybuji, tak mi tato série dala řadu nových informací (na rozdíl od jiných "aktuálních"dokumentů). Vše je navíc dobře scénáristicky poskládané. Bonusem je zasažení do hlubšího kontextu vojensko-technologické historie a etického a morálního rozměru využívání nově vyvýjených systémů. 9/10

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Stejně jako Tenkrát na východě skvělá klasika Jackieho Chana z přelomu tisíciletí. Na to, že je je mu tady už 50 let, tak na pohyblivosti ztrácí jen málo a plně to nahrazuje novými originálními choreografiemi a vtipnými monology. "Fórky" a sexuální narážky Owena Wilsona už mi místy přišli moc, ale člověk na to musí koukat tehdejším pohledem. Nemůžu nezmínit energii a tempo jaké si film po téměř celý film drží a přes hodinu a půl se člověk nezačně nudit, přestože děj by sám o sobě byl jen děravý a nudný. Hold charisma herců, vtip a akční scény (všechny už klasicky poctivě zahrané) občas stačí k naprosté spokojenosti. 8/10

Zprávy týdne za druhé světové války (2022) (seriál)

Historický dokument, který se překvapivě nesoustředí jen na situace na bojištích, ale i na kulturní (především filmovou) náladu ve společnosti té doby a zasazuje ji do kontextu politické reality, kdy na obou stranách byli osobní potřeby podřízeny politickým cílům a válečným potřebám.