Dveře dokořán (2006)

Dveře dokořán zpočátku nakousnou velmi atraktivní témata a rozehrají zajímavou zápletku, bohužel vše začne s postupem času vyznívat tak nějak do ztracena a naivní rozuzlení v tom jen utvrdí... Minghellovo drama je zajímavé, bohužel po skončení nezanechá v divákovi žádnou výraznější stopu.... bohužel...

Hrdinové (2006) (seriál)

Kdyby zůstalo u těch výtečných dílů první sezóny.... V náplavě rozmělněné nudy, která přišla vzápětí se těch pět hvezdiček rozpustilo až strašidelně rychle....

Krvavý diamant (2006)

Vynikající zábava! Bohužel s trošku přestřelenou minutáží a občasnou nerozhodností, zda se bude film ubírat cestou čistokrevného akčního dobrodružství nebo vážnějšího dramatu. Jak akční, tak dramatické části byly výborné, bohužel mi nějak úplně přirozeně nezapadaly do sebe. Akční scény jsou totiž typicky akční - hrdinové s nezvyklým štěstím probíhají kulometnou salvou, náhodné výstřely je né a né zasáhnout... nic proti, ale nezapadá to vedle vážněji a realističtěji pojaté pasáže. Leonardo DiCaprio je výborný a role akčního hrdiny mu sedla. Skvělá hudba a kamera nakonec dělá z Krvavého diamantu hodně dobře stravitelnou popkornovou zábavu. 7/10

Dokonalý trik (2006)

Na začátek roku nám bratři Nolanové nadělili perfektní filmový zážitek. Film, který vás drží v napětí od úvodního rozkoukání, s každým dalším obrazem zvyšuje vaši zvědavost a nutí vás přemýšlet i dlouho po vychladnutí promítačky. Už v průběhu filmu je divák upozorněn, takže ono rozuzlení zasahující do roviny sci-fi opravdu nepůsobí jako pouhá výpomoc do závěrečného zvratu. Dokonalý trik je film chytrý a důmyslný. A i přes několik vad na kráse, které nemohu bez prozrazení kousků děje popsat, si zaslouží 9/10.

Mission: Impossible III (2006)

MI3 je hodně zábavný a koukatelný film. Nic převratného nám sice Tom Cruise nepředvedl, ale "rodinná" linie, či Huntův team bylo příjemné osvěžení. Bohužel konec je takový... řekněme jako kdyby celý film byla 45ti minutová seriálová epizoda a zbývala už jenom poslední minuta na uzavření celé série. Ve filmu jde totiž všechno najednou hrozně rychle, ať už je to učení se střílení z pistole, vzpamatovávání se z prožitého traumatu nebo návrat domů a vrácení se do starých kolejí. 4* s odřenýma ušima.

Superman se vrací (2006)

Respektuju mnoho vámi uštědřených výtek. Mnohé z nich i sdílím. Přikláním se ale k hodnocení 8/10, protože jsem se do toho filmu docela zažral a v podstatě mi to rychle uteklo, dobře jsem se bavil a některé scény mě opravdu zasáhly a dokonce i ze mně vyrvaly nějaké ty emoce. Supermanův návrat mohl být o mnoho lepší, ale i tak jsem nadmíru spokojen. Pro mě je to nejlepší blockbuster uplynulého léta.

Zběsilý útěk (2006)

I přes zbytečně velkou komplikovanost a pomáhání si náhodami jsem se dobře bavil. Bohužel jenom do scény na stadionu. Nejenom, že samotná ta scéna byla fraška, ale poté film tak nějak ztratil šmrnc... Škoda, pokoukání to bylo opravdu dobré. Mohlo být ale o dost lepší.. 6/10

Vzpomínky (2006)

Řekněme pět šestin filmu jsem se výborně bavil, až na pár pomalejších míst to byl pětihvězdičkový zážitek. Bohužel konec mi ten dojem trochu zkazil. Kéž by to skončilo jak to začalo! Pak by některé logické chyby ani nebyly chyby... Tenhle závěr mi ten dojem pokazil, ale stejně si Déjà Vu zaslouží 4*. Dobře jsem se bavil a Denzel je strašně cool! :)

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Pan Menzel režíruje dosti uspávacím stylem a tempem. Šaškování Ivana Barneva mě omrzelo asi po deseti minutách a jakýkoliv dramatický náznak ve scénách, kde se objevoval on, dokázaly zpražit jeho idiotské grimasy. To, že celá plejáda modelek ukázala své vnady, nemá nic společného s erotičnem a atmosférou prosycenou sexem. Film je naladěn na poetickou, humornou a smířlivou notu, což je v takovém příběhu prioritně špatně. Žádné drama ani emoce se nedostavují. Jedním z mála světlých okamžiků byly výstupy Oldřicha Kaisera, který do toho chaosu jakoby přinášel určitý řád. Promiňte pane Menzele, ale takhle ne...

Kupec benátský (2004)

Po většinu času mě to hodně bavilo a konverzační a monologové perličky v shakespearovské angličtině byly pro moje uši úplným potěšením. Ten chlápek byl génius, že před více než 400 lety dokázal napsat dialogy, které i dnes fungují tak dobře. Hodně scénáristů by se od něj mohlo (mělo) učit. V tom také oceněji autory, že texty přizpůsobili tak šetrně, že neztratili právě to kouzlo a styl.