Oktopus (2023) (seriál)

Na český poměry naprosto luxusní detektivka. Nemoh jsem se dočkat dalšího dílu. Klid a přirozená inteligence obou hlavních hrdinů mě přitahovala od začátku. Marika je moje platonická láska a Krobot je prostě Krobot. Bomba seriál! Po pár dílech hlavně začnete vstřebávat i atmosféru a hlavně Vás rozesmějou i fórky na oba hrdiny. Po seriálu Bukowski je tohle další trefa do černého od Josefa Viewegha! Atmosféra dokonalá, hudba od Pavlíčka skvělá (teda až na trapnej text úvodní písně). Dávám 99%!

Zmatená duše (2007)

Bomba! Konečně o tom někdo natočil film a k tomu naprosto dokonale! Nevím zda ten stav znáte, ale pokud ano, musíte mi dát za pravdu, že díky tomuhle filmu se Vám ulevilo, protože jste v nich našli kamaráda, navíc je krásně naznačeno proč to vzniklo (rodina), navíc i mně se to rozjelo po trávě, a navíc Vám ten film z toho pomůže, nebo Vám aspoň ten život ulehčí skvělej Matthew a božská Lynn, díky nim víte, že v tom už nejste sami, a myslím, že Matthew to ani moc nemusel hrát.

Znovu a jinak (2011)

Nerad, ale musím dát 5 bodů, protože tu jednoduchou mrchu Charlize Theron snad ani nehrála, ona jí byla.

Srdce na dlani (2022)

Moc fajnovej a milej českej film. Žádný slabý místo.

V džungli lásky (2016) (TV film)

Po fajnovým začátku se z toho vyklube neuvěřitelná pitomost, a to taková, že se tomu musíte smát jak je to hloupý. Ale ne protivný. Každej film je v podstatě blbost, takže to vlastně není nic zvláštního, takže dávám průměr.

Vstupenka do ráje (2022)

Za mě LUXUSNÍ odpočinková komedie, podle mě nejlepší výkon George Clooneyho, i Julie Roberts, kteří jsou úplně přesně zralí a fakt působili úplně přirozeně, jako by byli rozvedení odjakživa:-) Georgeovi tenhle typ komedií sedí (stejně jako třeba ve filmu Zakázané ovoce).

Láska přes okno: Dálka (2023)

Super film pro mladý a pochopí ho i starší :-) moc hezká láska a erotično mladých lidí u moře. Nevím proč to zas přeložili podle románu hlavní hrdinky, když "přes moře" to vystihuje mnohem líp 🤷

Buď chlap! (2023)

Na české poměry moc fajn komedie co má hlavu a patu a bavilo mě sledovat co bude dál. Ač Prachaře nemusím, krom Ilji celou jejich familii, tak tady mi nevadil. A Ramba taky moc fajn. Výborná režie a naprosto super kamera - záběry Tater apod. jsou nenápadně vložený, ale úchvatný.

Pěkně daleko (2023)

Takhle milej, inteligentní a osvěžující film jsem už dlouho neviděl. Zaslouží mnohem víc procent (než třeba Wonder).

Ženy a život (2022)

36%??? Proboha proč??? Vždyť je to tak neskutečně milej a oddechovej film a intelektuálně je na tom podstatně, ale podstatně líp než třeba Po čem muži touží nebo nedej bože Ulice. Aneta Krejčíková mi je z Ulice strašně protivná, ale tady byla boží! A Lábus i Kohák to fajnově dokreslovali. Několikrát jsem se upřímně zasmál a to u Český komedie považuju za velkej úspěch! A za celej film jsem nenašel jedinou stupiditu tipu Kameňáku nebo vykonstruovanejch stíhací jako v jiných laciných českých komediích.