Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Vynikající minisérie, jak mě to rychle vtáhlo, už mě to nepustilo. Skvěle natočený, ještě líp zahraný. Hojerovi alias Petru Uhlíkovi jsem zbaštila celý jeho "Láďa" výkon a to samé platí i o Markovičovi. Super i vedlejší postavy vyšetřovatelů a nesmím zapomenout na sadistického vraha v podání Vojty Kotka. Jen tak dál!!! A malá hádanka na závěr: Víš co vznikne když had sní ježka?

TY - Série 4 (2023) (série)

YOU, seriál, kde se vystřídají snad všechny emoce, radost, strach, úzkost, úleva, překvapení, napětí. 4.serie nabrala nové obrátky, na začátku jsem se nemohla odtrhnout, Joe neboli Johnatan, který se vydal ve stopách detektiva nezklamal a podal coby herec super výkon. Zatímco druhá polovina byla trošku mišmaš, místy jsem se ztrácela v tom co je realita a co je pouhá představa, zvraty přehnaný a moc mě nezaujaly vedlejší postavy, charakterově nudný, mdlý, prostě nijaký. Ale co se týče vnitřních monologů hlavního hrdiny, díky kterým máme možnost se s ním více sblížit a více ho „chápat“, mě nikdy nepřestanou bavit. Závěr plný wow momentů, za mě značka ideál a hodnotím kladně. ****

Nic ve zlým (2023)

Průměrná , fádní komedie, děj je od začátku předvídatelný, zápletka jakbysmet, ale to by ani až tak nevadilo. Momentů kdy jsem se zasmála bylo za tu hodinu a půl opravdu málo, příběh o tom jak si dát život do kupy a je jedno jestli ti je 20 nebo 30, stačí když máš báječný rodiče, kteří ti koupí „KÁMOŠKU“ a problémy jsou pryč. **

25 let neviny (2020)

Vše co tam Piotr Trojan zahrál jsem mu věřila, vžila jsem se do hlavní postavy a byla jsem ráda, že to trvalo jen dvě hodiny. Jeho utrpení bylo o trošku delší, odsouzení na 25 let za znásilnění a vraždu, se kterou neměl nic společného, ačkoliv měl X svědků a alibi, i tak si ve vězení vytrpěl s nálepkou "násilník nezletilých holčiček" doslova HRŮZU. Přišlo mi, že místo neustálého boje o pravdu se s tím smířil a prostě to všechno trpěl. Měl štěstí, že venku měl podporu od rodiny a hlavně díky nim měl sílu to všechno přežít a nevzdat to. Výborně zpracované drama, o kterém by se sakra mělo vědět, soudní procesy, autentický záběry z věznice na jedničku. A poslední scéna, kde nám ukázali pravého Toma Komendyho mělo symboliku (aspoň pro mě).*****

Karanténa smrti (2022)

Průměrný horor, kde asi není nic neočekávaného nebo nového. Partička co odjede na odlehlé místo, kde široko daleko nikdo není a v noci je navštíví nemilá návštěva, v tu chvíli začíná boj o přežití. Líbilo se mi téma Covid a to, že je nezabíjeli jen tak z nudy, potěšení nebo že jim v karanténě prostě přeskočilo. Stopáž akorát, nenudila jsem se, naopak jsem napínavě koukala na scény jako třeba jestli ji ta ženská pustí do auta, i když nemá nasazenou roušku, u téhle scény jsem pěnila a řekla si, že už je to kravina, samozřejmě pouze do chvíle vysvětlení. A super věc je, že záporáci nebyli nesmrtelný, jak to ve většině hororech bohužel bývá. Jako večerní horůrek asi dobrý, ale nic to ve mě nezanechalo a vzpomenu si na něj asi jen když uvidím tento komentář. 3*

Víly z Inisherinu (2022)

Moc příjemná podívaná, dokud tam samozřejmě nedojde na bombardování vlastních končetin, v tu chvíli to nabere ty správné obrátky. Jednoduchá zápletka, super výkon obou herců a nesmím opomenout tu krásnou scenérii. Ačkoliv tam opravdu šlo jen o to, že Colm (Brendan Gleeson) se jednoho rána rozhodl, že se přestane bavit s jeho BFF nebo spíš BF(Colin Farrell), protože mu nemá co nabídnout, je otravný a marní s ním poslední roky života, tak jsem se ani chvilku nenudila. Pro jeho kamaráda je to ale evidentně šok a nenechá nic v náhodě a tím začíná kapitola záchrana přátelství. Konec jsem možná čekala vyhrocenější, ale ani tak nezklamal. Vřele doporučuji, proto 5*.

Renfield (2023)

Od Renfielda jsem neměla velká očekávání, proto jsem ani nebyla zklamaná. Hodnotím jako průměrný, místy vtipný film. Akční scény à la stříkající sriracha, všudelétající končetiny -  za mě nic moc. Ale skvělý výkon Nicka Cage coby Drákuly, užil si ji a na plátně to bylo vidět, vyzdvihnout musím i jeho služebníčka Nicholase Houlta, kterému ta role neskutečně sedla a zahrál ji výborně. Za mě super dvojka. Co se týče příběhové linie, toxický vztah a řešení otázek manipulace, strachu, sebevědomí, touha postavit se někomu, téma sice dobrý, ale furt mi tam něco chybělo. Jednou stačilo a proto 3***.

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

Kdo je váš nebojácný hrdina, kdo je váš nebojácný hrdina? Za mě je to rozhodně Kocour v botách. Za poslední dobu rozhodně nejlepší animák, je to nadupaný od začátku do konce, super děj, zápletka, hudba, scény, všechno jak má být. Postavy jsou zajímavý, neotravný, vtipný a hlavní záporák? Kdybych byla malý dítě, byla by to moje noční můra, jde z něho opravdu strach. Jedna z nejlepších scén je za mě v útulku, kde si kocour snaží zvyknout na nové mravy a prostředí, v tu chvíli tam začne hrát písnička This is the end z Apokalypsy. Za mě top pohádka a 5 hvězdiček je na místě.

John Wick: Kapitola 4 (2023)

Musím říct, že jsem byla k poslednímu dílu Johna Wicka dost skeptická. Nevěřila jsem, že skoro tři hodiny nekonečných přestřelek a pár slov nesmrtelného Johna Wicka mě natolik uchvátí, že bych byla schopna dát víc než 3*. A ono se to stalo. Určitě musím vyzdvihnout japonského herce Hirokjuki Sanada, ze začátku jsem si ho oblíbila a mrzelo mě, že tam nebyl déle. Úžasný scény jako je přestřelka na kruhovém objezdu kolem Vítězného oblouku, pokerová scéna s tlustě namaskovaným Scottem Adksinsem se zlatými zoubky, nebo konečné schodiště ke kostelu Sacré-Coeur. Jediný co mi přišlo trochu zbytečné a navíc byl ten černoch, který nic moc kromě psa nenabídl a slepý Donnie Yen byl už trošku přitažený za vlasy a samozřejmě nemůžu zapomenout na nesmrtelného Johna Wicka, který vyskočí z několikapatrové budovy a bez jakýchkoliv okolků se zvedne a běží dál. Celkově to na mě vše působilo skvěle, výprava, kulisy, hudba. Za mě vrchol a v nejlepším se má přestat. Podtrženo sečteno, za mě si John Wick zaslouží *****.