Mumie (1999)

Humor, akce, horror.... Skvělá kombinace. Všeho tak akorát. Fantastické triky, skvělá hudba. Nenudil sem se ani minutu. Fakt je to jízda.

Doctor Who (1963) (seriál)

Prostě legenda!!!!

Pán času (2005) (seriál)

Legenda je zpět!!!!!!! Nejúchvatnější seriál všech dob. Žádný britský sitcom, ale regulérní nádherná a barevná "scifárna". A vůbec nevadí, že některé triky jsou ve stylu alá Červený trpaslík. Zato jiné vás zase překvapí dokonalostí. Mimochodem seriál má i několik nej: 1)Nejdéle vysílaný scifi seriál 2) Přes 850 epizod dělá z Pána času nejrozsáhlejší scifi dílo které bylo kdy stvořeno 3) Nejvíce herců v hlavních rolích (už 14 herců ) 4) první scifi seriál s ženskou postavou v hlavní roli (rok 2017) 5) efekty... seriál se vysílá od roku 1963 a v té době měl seriál převratné efekty a obrovský rozpočet Prostě legenda.

Van Helsing (2004)

Za mě super. Režie, triky, herci a bombastická výprava. Temné, vtipné, strašidelné. Dvě hodiny nepřetržité akce a fantastická hudba. Mě se to fakt líbilo.... Omlouvám se.

Tenkrát v ráji (2016)

Ok. Bylo to trochu nudný, hodně romantický a vcelku smutný. Čekal jsem co předvede neherec olympionik "Vávra", ale byl fakt dobrej. To teda smekám. Plus krásné záběry Českého ráje. Dávám 50%.

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Stále skvělá zábava a fantastická hudba Abby. Bohužel tu chyběla ta střeštěnost Maryl Streep. I když je v uvozovkách vystavena jako hlavní hvězda, tak se objeví až na konci na nějaký dvě minuty. Zaspívá a zmizí. Škoda. Cher byla vyloženě nudná už od pohledu. Naopak nové neokoukané mladé tváře byli skvělý. Ta Cher mi sem nějak nepasovala. Ale i tak si to občas pustím rád znova.

Mamma Mia! (2008)

Nádherný muzikál. Miluji skupinu ABBA. Romantika, vtip, nádherné prostředí, hvězdné obsazení.... a písně od ABBA.... Co víc si přát. Maryl Streep je fenomenální. Je to prostě moje srdcovka.

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Je to skvělý seriál. Veselý, smutný, dramatický. Oni ty britský seriály jsou na jedno kopyto ale tento je výjimka. Skvělá výjimka. A to vše ještě doplňuje výjimečně skvělý český dabing.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Viděno dnes 3.9.2024 úplně poprvé. Ano, je to tak. A ptám se? Proč? Co mě vedlo přehlížet tenhle skvost. Naprosto fantastické vizuální dílo. Perla mezi scifi. Na skoro 60 let starý film úžasné efekty a masky, zasloužený oscar. Pořád si říkám, jak to sakra udělali bez těch nynějších nóbl počítačů a programů.... a prostě nechápu. Skvělá hudba. Minimum dialogů. Někomu se to může zdát utahaný a moc rozvětvený. Ale já se zatajeným dechem očekával s každou novou vteřinou filmu co se bude dít. Mimochodem tanec vesmírných korábů na Straussuv valčík je fenomenální.

Love, Death & Robots - 3. svazek (2022) (série)

Do třetice všeho dobrého. A tady to platí. Nadupaný vizuál, audio a naprosto luxusní animace. Prosím další díly, série!!!!!!