Derren Brown: Pushed to the Edge (2016) (pořad)

Tento komentář obsahuje SPOILERY. “Experiement”, který je podle mě daleko za hranicí morálky, těm třem lidem, kteří prohráli bitvu o vlastní duši, myslím autoři doslova zničili život. A to, že tito aktéři v úlevě, že se jednalo pouze o “hru” na konci tvůrcům děkovali, je jen další ukázka slabosti jejich charakteru. Za vidění tento film stojí - i když jeho shlédnutím vytváříme poptávku po tomto typu zábavy a potencionálně tak ničíme další životy. Natočené je to ale dobře, celý koncept sledování jednoho aktéra po většinu filmu, dopracování se k úlevě, že se nenechal dotlačit za hranici vlastní morálky, aby tato úleva pak byla rozdrcena třemi dalšími aktéry/vrahy, je dobře postavený. Zásadní otázka pro diváka: když jsme se dopracovali v experimentu (poprvé) k rozhodnutí zda spáchat vraždu, co jsme my, jako přihlížející, v tu chvíli chtěli vidět? Většina z nás asi odpoví, že vítězství racionality, ale ruku na srdce - autoři dobře vděli, že čekáme na to závěrečné postrčení (a tak nám ho naložili hned třikrát). Co to říká o nás samotných?

Mr. Robot - d3.4_provozni_chyba.r00 (2017) (epizoda)

Masterclass. Kdybych nebyl tak zvědavý co se bude dít dál, tak si po skončení tohoto dílu dám repete a pustím si ho hned znovu!

Projekt Power (2020)

Dobrý koncept, stupidní scénář.

Double Fine Adventure! (2012) (seriál)

Unikátní náhled do zákulisí vývoje her točené přímo “za pochodu”. Oproti jiným dokumentům hodně autentické. Zároveň skvělé načasování, protože Double Fine tímto kickstarterem napsali novou kapitolu v tomto složitém odvětví, konkrétně co se crowdfundingu týče. Za jedinou slabinu považuji chip-tune muziku, která je zbytečně stereotypní. Pokud vás zajímá více o tématu, doporučuji knihu Blood, Sweat, and Pixels, která o tématu pojednává dále.

Soudce Alexandr (2017) (pořad) odpad!

Nemám slov. Fraška všech frašek.

Hračky našeho dětství - Star Wars (2017) (epizoda)

Dokument na můj vkus příliš “hravý”, plný vtípků a rádoby chytrých slovních hříček. Preferoval bych vážnější tón a zaměření na fakta, tato látka by si to určitě zasloužila.