Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Akční
  • Komedie
  • Sci-Fi
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (24)

plakát

Sósó no Frieren (2023) (seriál) 

Abych si oblíbil nějaký film nebo seriál většinou mi dost záleží na propracovanosti postav, což jsem ve Frieren nenašel. Postavy zde totiž většinou mají až moc emocí (na všechno reagují přehnaně) nebo vůbec žádné (a to ani v situacích, které pro ně můžou být smrtelné). Nic mezi tím (najdou se sice výjimky, ale je jich velice málo). Snad žádná ze tří hlavních postav nebyla zajímavá. Dlouho jsem přemýšlel, proč jsem si tolik oblíbil Denjiho z Chainsaw Mana a postavu Starka jsem tolik nenáviděl, i přesto, že oba se chovají dost podobně. Došel jsem k tomu, že u Denjiho přesně vím čeho chce dosáhnout a proč se přidal k "lovcům ďáblů"... atd, zatímco u Starka vím asi tak to, že pravděpodobně není homosexuál (ano, možná nám byla sdělena jeho minulost, ale to o charakteru postavy většinou až tolik neřekne). Taky když Denji udělá něco hloupého, ostatní postavy to neberou tolik vážně jako u Starka, kterého v podobných situacích často všichni berou naprosto vážně, což pak působí jako že všechny postavy jsou úplně hloupé. Mimoto mě občas docela štval Starkův dabing. Dále je tu postava Fern, která i přestože je jí 16 (nevim přesně kolik), se občas chová jako o šest let mladší a Frieren, kterou jsem si z těchto tří postav oblíbil nejvíc i navzdory tomu, že neměla skoro žádné emoce a nebylo na ní skoro nic zajímavého. Čekal bych, že tento seriál lépe zpracuje koncept toho, že vypráví o bůhvíjak staré elfce, která toho má hodně za sebou, ale zmohl prakticky jen na flashbacky z minulosti. Očekával bych, že její věk bude mít zajímavý vliv na její charakter, ale většinu seriálu je to jen nudná postava, která se skoro o nikoho nezajímá. Frieren patří mezi ty typické anime seriály, na kterých snad nejvíc nenávidím ty chvíle, kdy se nějaká postava dostane do trapné situace a vyřeší se to tak, že se změní styl animace (snad víte, o čem mluvím) a postava většinou úplně vypadne ze svého charakteru. Takových chvílí je tu požehnaně. Mám se u nich snad zasmát? Proč se seriál snaží být chvílemi komediální, když to ani ve finále nemá být komedie, proč se nesoustředí na cokoli jiného? Já nejsem typ člověka, který usne, když 20 minut neuvidí něco komického. Na Frieren mi vádí ještě nějaké, dalo by se říct, logické chyby - tím myslím třeba to, že dešifrování nějaké knihy nevypadá tak, že ji stačí přepsat. Vím, že v tomhle případě tu bylo řečeno, že tu knihu Frieren dešifruje, ale seriál se vyhýbá tomu to ukázat a není to jediný případ, kdy ignoruje pravidlo show, don't tell. Nakonec se podle mě, ale nejedná o tak špatné dílo. Musím ocenit dost v pohodě openingy, moc pěknou animaci (jen je škoda, že místa a budovy nevypadají vizuálně jakoby je někdo obýval) a minimálně poslední čtyři epizody stály opravdu za to. Objevily se v nich vcelku zajímavé nápady, i některé postavy zde byly docela zajímavé a finále celého seriálu jsem dokázal ocenit. Nejedná se sice o nic ultraepickyhusťáckého, ale nic takového jsem já rozhodně ani neočekával.

plakát

Berserk: Ógon džidai hen III – Kórin (2013) 

Tento film vypadal vizuálně buď naprosto skvěle nebo naprosto odporně, což je (stejně jako u dvou předchozích filmů) jeho největším negativem. Tentokrát bych chtěl říct ještě něco k hudbě, protože se mi zdálo, že v některých scénách, které ji vyloženě potřebovaly, byla nedostatečná/nevýrazná nebo nebyla vůbec. dále spoilery! Tím myslím třeba tu scénu, kdy se Guts vrátí po roce k Jestřábům, jelikož ta by mohla vypadat s dobrou hudbou tak moc epicky, ale nevypadá. Samotné ukončení celé trilogie na mě neudělalo až takový dojem jako ukončení eclipsou v Berserk (1997), ale chápu, že toto ukončení je asi mnohem méně matoucí a podtitulková scéna je i docela epická.

plakát

Berserk: Ógon džidai hen II – Doldrey kórjaku (2012) 

Film má skoro ty samé chyby jako ten předcházející. Odporné 3D animace je tu snad ještě více kvůli většímu množství akčních scén. Při scénách, kdy je na plátně více postav jsou často postavy v pozadí 3D a občas, třeba ve chvíli, kdy mají jásat, stále opakují ten samý pohyb. Vizuál je naštěstí jedna z mála věcí, které hodnotím negativně (bohužel však právě vizuál je dost důležitým faktorem při hodnocení). Kromě hodnocení celkového příběhu, který má za mě jen minimálně chyb, bych chtěl zmínit asi jen to, že film vynechal nebo pozměnil několik docela důležitých částí, ale jsem si skoro jist, že kdybych neviděl Berserka (1997), tak mi to skoro určitě nevadilo. dále spoilery! Avšak našly by se dvě části, u kterých by film udělal lépe, kdyby je ponechal jako v seriálu. Tím myslím část, ve které je ukázáno jaký vztah mají mezi sebou Griffith a Gennon (za mě by poté scéna, ve které se znovu potkají působila o dost lépe) a část na konci filmu, kde je rovnou ukázáno, jaký osud potkal Griffitha a Jestřábi. V seriálu se to totiž Guts (a s ním i divák) dozvídá, co potkalo Griffitha až když se k Jestřábům po roce vrátí a je to opravdu epický zvrat.

Poslední hodnocení (745)

Asdfmovie13 (2020)

21.04.2024

Asdfmovie12 (2019)

21.04.2024

Asdfmovie11 (2018)

21.04.2024

Asdfmovie10 (2017)

21.04.2024

Asdfmovie9 (2015)

21.04.2024

Asdfmovie8 (2014)

21.04.2024

Asdfmovie7 (2013)

21.04.2024

Asdfmovie6 (2013)

21.04.2024

Asdfmovie5 (2012)

21.04.2024

Reklama