Sněžní andělé (2007)

Velmi nenápadný, ale o to zajímavější snímek, přinášející pohled na lidské osudy z mnoha stran. Příběh o lidské tragédii, o spletitosti života, o štěstí, neštěstí, o tom, jak moc si za svůj osud můžeme sami, kde děláme chyby, kde bychom se mohli zachovat jinak a lépe… Ovšem když to zjistíme, je už pozdě. Není zde komu fandit, nevidím žádnou z postav ani kladnou, ani zápornou. Všechny plují životem tak, jak považují aktuálně za nejlepší. Pro sebe samotné, nebo pro ty druhé… Někteří se snaží nehledět jen na sebe, ale i přesto je vlastní činy dovedou k tragickým východiskům. Opravdu zvláštní snímek, který určitě stojí za to vidět. Nabízí více, než by se mohlo zdát na první pohled. Kate Beckinsale ve velmi zajímavé roli, nabízející mnoho otázek bez odpovědí. Na Oskara to není, ale…

Štvanec (2003)

Ničím vyčnívající story s jedním dobrým najf fajtem… Zklamání, ale co jsem vlastně čekal? Štěstí, že je to hodně krátké, takže se to dá v pohodě dokoukat bez přemlouvání. Ale to je tak šecko, co bych k tomu řek.

Dům u jezera (2006)

Více než typické romantické drama, ozvláštněné faktorem času. První slovo, které vás po shlédnutí napadne? Průměrné? To ale není vůbec na škodu! Příjemný film pro příjemný večer nabízející i trochu toho přemýšlení (neplést se zamyšlením!). Oproti filmům podobného ražení mi nějak zvlášť sedl, takže za čtyři. Sandra Bullock Classics:)))

Čistá práce (2008)

Příjemná kriminálka podle klasického střihu.

Moje borůvkové noci (2007)

Milý komorní snímek s příjemným obsazením a také soundtrackem. Mozaika příběhů z různých koutů Států má společnou pouze hlavní hrdinku a její pravidelné dopisy „domů“. Vcelku svižně se dostáváme k jistě nejzajímavější závěrečné gamble-road-story s Natalií Portman… A pak už předvídatelný finiš a hepyend... Rychle to uteklo, což znamená, že se i líbilo. Nenáročné a tak trochu netradiční romantické drama.

Drsný časy (2005)

Od tohoto snímku jsem pravda očekával trochu víc. Víc příběhu, víc hloubky. Místo toho je tu plno chlastu, trávy, sem tam docela vtipných poznámek a dobrý, i když možná trochu přehrávající Christian Bale. Zvlášť ze začátku je jízdy v autě a keců okolo až otravný nadbytek. Film dostává slušný náboj až v posledních minutách – závěrečná scéna je výborná, ale opět – scénáristicky slabší a tak nějak vykonstruovaná, ostatně jako celý film. Dohromady nejde o nic víc, ale ani míň, než slušně podaný filmový profil vojáka, který kombinací trávy a zlých vzpomínek přestává kontrolovat sám sebe. Takže tři a ani o kus víc. A to i přes to, že z Balea jde i skrz obrazovku občas vážně strach.

Dokonalý trik (2006)

Naprosto geniální film! Opravdu nevím co víc dodat. Jedenáct z deseti za scénář, herecké výkony, atmosféru… prostě vše. Doporučuji všem, kteří mají rádi inteligentní snímky. Are you watching closely?

Letec (2004)

Od oskarové podívané jsem popravdě čekal trochu víc. První polovina totální nuda, zklamáním byla i technická stránka snímku – „velkolepá“ letadla nevypadala zdaleka tak velkolepě, jak jsem očekával. V druhé půlce filmu se dá jeho příběh označit za lehce poutavý, ale stále nic, co by mě přikovalo do křesla. Abych ale jen nekritizoval – ocenění za osobní výkon zaslouží dvě vedlejší role v podání Alana Aldy a Kate Beckinsale. DiCaprio mi do filmu příliš nezapadl, už jsem ho viděl hrát o dost lépe (v poslední době především v Blood Diamond). Nejsem si jist, zda měl být tenhle film parodií anebo seriozním pohledem do světa bláznivých vynálezců. Pokud parodií, tak tedy hodně slabou, pokud seriózní záležitostí, tak tam bylo zase trošku moc přehánění a kýče. Zkrátka, i přesto, že mi téma filmu není cizí, mě více jak dvou a půl hodinová „podívaná“ dvakrát nenadchla. Slabé tři hvězdy.

Ztraceno v překladu (2003)

Strhující příběh dvou zcela rozdílných lidí, které společná osamělost svede dohromady. Pokud styl filmu sedne vašemu vkusu, dá se tady máloco vytknout. Tleskám!

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Herecký koncert Al Pacina a Johnnyho Deppa. Už jsem viděl i lepší mafiánky než tuhle, ale což – je to kvalitně natočené, s kvalitními herci, kvalitním scénářem, tak na co si stěžovat. Dobře se na to kouká a dvě hodinky s filmem utečou jako voda. Ve výsledku zasloužené čtyři hvězdy. Mimo jiné i za několik opravdu povedených dialogů mezi hlavními protagonisty.