Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Opulentní završení trilogie, osudy všech postav jsou skvěle dovršené. Moment, kdy rohirové přijedou na pelenorské pole a H. Shore spustí skladbu Ride of the Rohirrim je za mě vrchol filmové kinematografie, nechápu jak Jackson dokázal film z roku 2003, tak dobře technicky spracovat, že si vytírá z*dek se všemi dnešními blockbustery. Jo a ten, kdo říká, že má film o 30 min. víc tak je mimo, protože potom co divák stráví 9 hodin s tímto dílem, tak nemůže přece chtít aby film končil korunovací Aragorna, protože to by bylo opravdu nedůstojné a jsem rád, že to Jackson vyřešil tímto způsobem. 10/10

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Možná nejlépe zrežírovaná bitva co ve filmech kdy byla. Výkon Serkise si zasloužil aspoň nominaci na Oscara a jestli někdo říká, že Dvě věže jsou z celé trilogie až třetí vzadu, tak se díval na jiný film. 10/10

Sedm (1995)

Asi nejlepší thriller co jsem, kdy viděl. Všechno funguje, tak jak má. Děsivá atmosféra, skvělá trojce herců, kde se Pitt minimálně rovná Spaceymu s Freemanem a krutopřísný twist na konci ze kterého mi spadla brada. 10/10

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Top top top... Neuvěřitelná výprava, neopakovatelné akční scény, geniální obsazení postav a absolutně nejlepší soundtrack všech dob. Neexistuje lepší film, kde hudba dokáže, tak krásně doplňovat to co se děje na plátně. Jeden ze tří nejlepších filmů všech dob. Dechberoucí prolog, kde můžete vidět, že Middle-earth je na pokraji zkázy a hned poté vás Jackson přenese do Hobitína, kde se seznámíte s hlavními hrdiny a zbytek je už jenom jeden velký filmový zážitek, který se pravděpodobně nebude opakovat. P. Jackson tohle dílo uchopil naprosto, tak aby to sedlo filmovému divákovi, protože kdyby jenom přenesl knihu 1ku1, tak by to nebylo až tak skvělé. 10/10