Jsem kyborg, ale to nevadí (2006)

Hrozně mě mrzí, že tady chybí nějaký silnější příběh. První půlku tohohle roztomilého bláznění jsem si totiž parádně užil. Mít to poloviční stopáž tak dám snad i za pět... Takhle jsem se v druhé půli až moc nudil - škoda.. Přesto ale pod čtyři jít nemůžu - už kvůli těm kouzelně ulítlým nápadům a úžasnému vizuálu (jak je koneckonců u Parka zvykem).. 75%

Darwinovy ceny (2006)

Rozhodně nic, u čeho bych se válel smíchy po zemi.. Celým filmem se ale nese pohodová atmosféra, díky které toho času vůbec nelituju... Na lenošivé odpoledne dobrá volba. 65%

Uvnitř tančím (2004)

Skutečně je to velmi dojemný snímek. Jenže to je vzhledem ke zvolenému tématu skoro samozřejmé.. Určitě jsou lepší filmy s podobným námětem, což ale neznamená, že vám Inside Im Dancing nestojí za těch 100 minut života. Naopak - berte! Přinejmenším si budete víc vážit všech minut následujících... 85%

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Ostuda! Jak já se těšil!! Takovéhle zklamání jsem dlouho nezažil a snad zase dlouho nezažiju.. Začátek mě přímo vyděsil - něco tak trapného bych čekal leda od Suchánka s Genzerem.. Pak už to naštěstí taková tragédie nebyla, ale stejně se zbytek filmu stylem humoru blíží pořadům typu "Natočto!" - tuhle někdo upadne, támhle do něčeho narazí, něco mu spadne na hlavu.. Hrůza. Teď (asi po třech měsících) si už nevybavím jediný skutečně vtipný moment - a myslím že to nebude mou pamětí. Prostě tam žádný nebyl. Alespoň děj je místy zajímavý a jeho rozuzlení mě celkem překvapilo. Ale to bylo možná tím, že jsem zhruba od půlky už jen rezignovaně zíral...... 40% - a to jen z úcty k seriálu, který sice také prožil slabší chvilky, ale TAKHLE tedy nikdy nezakopl...

Horizont události (1997)

Jednou nahoře, jednou dole.. Každopádně dobře fungující horror.. 70%

Zmizení (2005)

Tak tohle byla slabota. Krom nezajímavého děje to bude hlavně obsazením. Vyjma asi dvou, tří herců je osazenstvo ve věku nějakých 20 - 25 let. Např. onen "obávaný drogový král" s tím svým kamenným výrazem působil vyloženě trapně. Kdyby film ukázal v tomto ohledu trochu sebeironie, neměl bych nic proti. Tu jsem tady ale postřehl tak jednou, nebo dvakrát - a to možná nebyla vůbec úmyslná. Celý film mi navíc jen tak prošel jedním uchem+okem dovnitř, druhým ven - kromě jedné, dvou scén si toho z něj asi v paměti moc neuchovám. Snad ještě Noru Zehetner, které to v orientálním kostýmku OPRAVDU slušelo ;))) 60%

Poslední skaut (1991)

Co tenhle film dělá v žebříčku je mi záhadou.. Krom těch slovních přestřelek (z nichž je beztak jen pár hlášek skutečně povedených) nevybočuje z akčně-thrillerového schématu snad ničím. Ani Tony Scott se tu nijak moc nepředvedl. A ten konec.. Klasicky natahovanej a "dojemnou" scénou uzavřenej. Né - díky.. Neříkám, že je to špatný film - takhle vysoko bych ho ale nestavěl.. 60%

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Je pravda, že je to hooooodně zdlouhavá podívaná a už název řekne víc, než by bylo zdrávo - jenže to mi v tomto případě vůbec nevadilo. Na tenhle film musíte mít hlavně správnou náladu - je nesmysl se na něj dívat s bandou x lidí, očekávajíc nějakou akci. Tohle se zkrátka musí procítit.. Už scénou nočního přepadení vlaku (TA HUDBA!!) si mě naprosto získal, a (i když nepopírám, že jsem se místy nudil) dal mi jeden z nejhezčích filmových zážitků za poslední dobu. Samozřejmě je to krom té hudby a kamery hlavně zásluha ústřední herecké dvojice - SPECTACULARRRRR..! 85%

Detektor (2008) (pořad)

K této obludnosti se dá přistupovat asi jen třemi způsoby: jedni (naštěstí se zdá, že NE většina..) budou s otevřenou pusou zírat a tlouct se do hlavy "JAKTOŽE SE TO DOZVÍDÁM AŽ TEĎ?!" :))). Druzí (asi ti nejšťastnější) se budou té taškařici smát. Já bohužel patřím do skupiny třetí - spíš než smát se mi chce brečet. JAK MŮŽOU TAKOVÝHLE BLÁBOLY VŮBEC VYSÍLAT??!! A NA ČT?? TO SNAD NEEEE...! Nemám ve zvyku hodnotit po jedné epizodě, ale tady vážně další vidět nechci.. Ani nevím, za co je ta jedna hvězdička..