Warrior (2011)

Gavin O´Connor zkrátka umí. Komu se líbil Hokejový zázrak a Pride and Glory, ten zkrátka nemůže být zklamán. Koho jmenované filmy neoslovily, ať na Warrior ani nekouká. Je to úžasná O´Connorovina, která nese všechny jeho charakteristické rysy. Napsané skvěle, herecky parádní (Nolte by si nominaci zasloužil), natočené velmi dobře a zážitek celkový je úžasný. P.S.: Doufám, že nejsem sám, komu i nejedna slza ukápla, pže ve své podstatě to je nakonec i děsnej doják ;-)

Hitman (2007)

K tomuhle filmu, ale vážně není třeba napsat víc, než že se jedná o slabou napodobeninu Bournea. Důležitá pak jsou 2 slova: slabou a napodobeninu.

X-Men: První třída (2011)

Matthew Vaughn opět ukázal své mistrovství. Pomalu ale jistě se z něj stává jistota, tak snad to tak i zůstane. Možná nejlepší propojovací film s vlastním super dějem, kterým jsem kdy viděl. Pro fanoušky X-men rozhodně lázeň na duši.

Kamarád taky rád (2011)

Musím souhlasit s komentářem Nathalie min. ve dvou věcech: Timberlake v tomto filmu vůbec nepřekáží, zápletka s otcem je tam poněkud navíc. Nicméně jinak mě tento film velmi příjemně překvapil a Mila Kunis opět potěšila. Splňuje to mantinely daného žánru: Je to svižné, vtipné, romantické a naivní. Tzn. opravdu odpočinková pohodovka, která je určitě nadprůměr v této filmové kategorii.

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Cruel Intentions nelze upřít dvě věci: 1.) Je sexy; 2.) Má neskutečný spád a ona hodina a půl uteče jak nic. Jinak námět, děj, herecké výkony a pod. jsou normální průmerná, v některých ohledech až podprůměrná záležitost, ale za ten šmrnc filmu jsou 3* jasná volba.

Počátek (2010)

Respekt pro Nolana! Natočit Batman Begin, Prestige, Dark Knight a k tomu něco tak skvěléhojako Inception je machrovinka (a o to víc se těším na Dark Knight Rises). Nicméně Počátek má přece jen pár vad a pro mě tou nejvýraznější je vleklá první půlka v kontrastu s naprosto neskutečně strhující druhou částí. I přes to dávám plný počet hvězd a už kvůli efektům radím všem: Mrkněte na to a užívejte (než to zestárne :-)!

Cizinec (2010)

Celé je to vlastně hrozný nesmysl. Děj je stupidní, herecké výkony to taky nějak oslnivé nejsou a rozuzlení toho všeho je přesně ta blbost, kterou to jedinou mohlo skončit. Jsem smutný, pže Depp, Jolie a Bettany patří mezi mé velké oblíbence a obzvláště Depp si vybírá velmi kvalitní filmy. Inu nevím, jestli 2* nebo 3* - budu to myslím hodněkrát přehazovat.

Rango (2011)

OK - možná to není až tak příběhově promakaný film, ale celkově to je v podstatě pohodová jízda. Člověk se u toho zasměje, nudit se nenudí. Občas to smrdí komedií, někdy to táhne do westernu - je to oporavdu mix těchto žánrů, ale kvalitní. Příjemné překvapení - jen škoda, že nevyužili autoři výhody zbarvování chameleona, na to jsem tam fakt čekal. (P.S.: Nejsem fanda animáků, takže o to příjemnější překvápko).

Hlavně nezávazně (2011)

Od tohoto filmu nelze očekávat, že to bude strhující drama, které vás zvedne ze židle. Tohle má být film na pohodu, odpočinkový a to taky splňuje. Je to typický představitel romantických komedií, které v poslední době vznikají - teda až tak typický ne. V rámci tohoto žánru je to totiž spíše nadprůměr. Takže kdo má rád romantické komedie, ten bude spokojen.

Pupendo (2003)

Lidi to srovnávaj s Pelíškama, ale tohle nejsuo Pelíšky. Tohle je Pupendo a pokud na to člověk takhle nahlíží, pak nemůže říct ani popel.