Azumi 2 (2005)

První díl mi unikl, takže nemám šanci srovnávat. Atmosféra druhého mě okouzlila a připomněla mi náboj klasických filmů tohoto typu. Trošku do očí bijící je například přítomný asijský "Spiderman", ale přesto u mě převažují klady nad zápory.

Smrt jí sluší (1992)

Pro mě hodně originální komedie s vynikající zápletkou. Isabella Rossellini je skvělá a zbytek hvězd také předvádí, že zvládnou i dost netradiční postavy.

Rychlejší než smrt (1995)

Sharon Stone je stejně sexy se sekáčkem na led jako trošku zašmudlaná s kolty proklatě nízko. Rychlejší než smrt sice není nikterak velkolepou podívanou, ale atmosféru má.

Klub zlomených srdcí (2000)

Citlivě natočený film o partě kamarádů, kteří jsou sice homosexuální orientace, ale řeší (skoro) stejné problémy jako každý z nás.

A proč já? (2005)

Možná mírně nereálná, ale ve srovnání s ostatními romantickými filmy, stále uvěřitelná podívaná s příjemným ústředním párem v hlavní roli a vynikajícím soundtrackem. Kdybych chtěl pravdivé příběhy o lásce, poslechnu si kamarády a jejich stížnosti. Ale mně happyendy (když nejsou extrémně sladké) nevadí.

Škola superhrdinů (2005)

Nebýt superhrdinských vtípků, tak je to "jen" dobrá rodinná komedie. Jenže ony tu ty vtípky jsou, takže je to skvělá rodinná komedie s velmi příjemnými hereckými výkony. Michael Angarano mě potěšil už v Legendách z Dogtownu a příjemně mě překvapil Steven Strait.

Vojín Benjaminová (1980)

Kouzelná komedie s ještě kouzelnější Goldie Hawn. Sice se mi zdá konec malinkou useknutý (no, spíše pořádně), ale jinak jsem se dost nasmalá - "Já už jsem měla orgasmus, ale sama" :))))).

Ztraceni (2004) (seriál)

Kdo si myslí, že v dnešní době je ztracení se na zdánlivě pustém ostrově něco, co se rozhodně nemůže přihodit, je na velkém omylu. Civilizace není všudypřítomná, jak se může na první pohled zdát. A na místech, kde jí nenajdeme, se můžeme dočkat překvapení, která nás doslova ohromí. Stejně tak šokující může být chování těch, kteří se dostanou do nestandardních situací. Skvěle napsaný seriál, s hutnou atmosférou, silným nádechem tajemna a vynikajícími hereckými výkony. Televizní skvost.

Česká spojka (2002)

Klasické zachraňování světa sice ztrácí v akční složce, ale humor mu nechybí. Jestli jsem nebyl z něčeho nadšený, tak z až příliš vlasteneckého "překladu" originálního názvu, ale jinak jsem se velmi slušně bavil.