Smrtící andílci (2002)

Efektní podívaná ve vynikající obrazové stylizaci a s velmi dobře zvládnutými akčními scénamy. Hlavní představitelky byly zvoleny skvěle. A i když vypadají na první pohled tak křehce, že by je k zemi srazilo i prsknutí, tak za chvíli dokáží, že se umí hodně rychle ohánět.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005)

Kouzelná pohádka plná sentimentu (což pro mě není v tomto případě chybou), se sympatickým obsazením a strhujícím hudebním a vizuálním zpracováním. Rozhodně jsem film nevnímal jako odlehčenou verzi Pána prstenů (i když by k tomu závěrečná bitva trošku sváděla), ale jako emocionálně plný pohádkový příběh. Nevyčítám pohádce, že je pohádková :)).

Kung-fu mela (2004)

Netradiční parodie na akční hongkongské spektálky. Je sice pravda, že jsem očekával něco jiného, ale i toto mě celkem uspokojilo. Vizuálně jistě poutavé, některé gagy jsou povedené a triky skvělé.

Pistolnice (1994)

Feministický western. Já jsem pro rovnost pohlaví :)). Všechny hlavní hrdinky jsou sympatické, akční scény slušné, atmosféra vyvážená.

Spartakus (2004) (TV film)

Velmi slušně zpracované téma se zajímavým obsazení i kvalitními triky. V rámci možností (tedy s omezeným rozpočtem) jde o maximální využití zdrojů. Jedna z nejlepších televizních produkcí posledních několika let.

Myšák Stuart Little 2 (2002)

Osobně se mi více líbí toto pokračování. Snad díky tomu, že je o špetku dobrodružnější a na scénu vstupuje několik postav navíc. Animace zůstala na vysoké úrovni, takže se animovaným "herců" daří vyjadřovat své rozpoložení skrze různé grimasy.

Mystery Men (1999)

Skvělá parodie na comicsové spektákly s velmi silným obsazením mě slušne pobavila. Některé vtípky jsou opravdu povedené.

Vládci vesmíru (1987)

Jako nedomrlý cucák jsem se u toho bavil skvěle, a protože se nebojím toho nedomrlého cucáka, kterého v sobě pořád mám, probudit, tak se u Vládců vesmíru bavím i teď. Je to tak, stále na mě fungují neohrožení hrdinové, krásky v nesnázích a spousta pestrobarevných efektů :).

Číslo 5 žije 2 (1988)

Číslo 5 je stále stejně milý a roztomilý (možná víc než většina dětských herců v jiných rodinných komediích), ale ve filmu citelně chybí některé postavy z předchozích dílů. A ani desítky malých duplikátů Čísla 5 je nenahradí :).

Číslo 5 žije (1986)

U tohoto filmu jsem ožil i já. Konečně komedie, která sice klade důraz na některá morální poselství a zajímavé otázky týkající se bytí, ale vše je zaobaleno do tak příjemného humoru, že se nějakého toho poučení nemusíte vůbec bát.