Zrcadla (2008)

Zajímavý , i když dost nereálný příběh. Našlo by se pár skutečně podařených scén i pár "lekavých", ale čtvrtou hvězdu nemůžu dát kvůli konci.Ten byl dost zmatený a vlastně absolutně nevysvětlený. Takto otevřené konce nemám ráda, takže průměr - tři hvězdy.

Zápisník jedné lásky (2004)

Po zajímavém začátku, jsem trochu vystřízlivěla. Děj byl celkem odhadnutelný, ale pár momentů tam bylo zajímavých. Doba války by se dala určitě rozvést mnohem víc. Zajímavé herecké obsazení.

Schindlerův seznam (1993)

Pátou hvězdu nemůžu dát i když bych sebevíc chtěla. Důvodem je přečtení knihy před zhlédnutím film. Kniha je naprosto nesrovnatelná, ale to je všeobecný fakt. Kvůli tématu nemohu napsat, že je film úžasný, protože zpracované téma je příšerné a řekla bych značně nepředstavitelné. Mohu jen Spielbergovi poděkovat, že to pojal zodpovědně a "nezprznil" dějiny, jako to mají ve zvyku jiní filmaři. Sice musel značnou část vynechat, ale je pochopitelné, že některé momenty jsou nepublikovatelné.

Goyovy přízraky (2006)

Mistra Goyu předchází pověst naprosto odlišná od toho, co člověk vidí v tomto filmu. Byť jsem laikem na otázky španělsé inkvizice, tak Formanovo zpracování spíš zavání Amerikou - trochu lásky, trochu toho hrdinství a výrazná zápletka v dětech - aby se neřeklo, tak Ines "Vyslechneme",aby lidé viděli, jak to asi chodilo, ale věnujme se spíše ztracenému dítku. Goyova hluchota, která ho velice ovlivnila a se kterou se velice těžko vyrovnával je prezentovaná s laksností podobné odřenému kolenu. Čtvrtou hvězdu si film vysloužil díky výkonu Javiera Bardema, který exelentním způsobem ukázal zfanatizovaného "bratra", který pochopí...

Okamžik zlomu (2007)

Pocit, že Hopkins vše dělá s rozmyslem a dokonce ví něco víc o životě a světě, mě od začátku do konce neopustil. Promyšlené scény i repliky v podání Hopkinse i Goslinga. O hvězdu přichází za scény typu sebevrežda milence či večeře na Díkůvzdání. Ty byly vyloženě vycpávkové.

Wimbledon (2004)

Průměrná romantika o lásce, díky které se dá zvládnout úplně všechno. Děj je snadno předem odhadnutelný a samozřejmě na konci nesmí chybět happy end. Čtvrtou hvězdu si vysloužily mistrovské hlášky... Tak to ne, mě zesměšňovat můžeš, ale toho kluka necháš na pokoji.... Dobře, tak ne:-D

Moje rodina (2000) (seriál)

Úžasný anglický humor, který je naprosto nepřekonatelný. Sice pro některé středoevropany trochu nestravitelné sousto, ale snad každého musí potěšit, že to u něj doma není zas tak strašný. Mít bratra podobného Nickovi, tak si asi hodím mašli:-)

Šifra mistra Leonarda (2006)

Tento film se mi velice líbil... dokud jsem si nepřečetla knížku. Tuto kombinaci vřele nedoporučuji. A pokud už si knížku přečtete, musíte se smířit s tím, že film skutečně není doslovný.. občas ani podobný... ale vyloženě volně pojaté zpracování.

Katakomby (2007)

Katakomby těží z morbidního prostředí. Místo v pozemí, které má stěny složené z lidských lebek a kostí samo o sobě nahání hrůzu. Ale to je asi tak jediné, co splňuje parametry hororu. Zápletka v antikristovy, který v masce kozla honí vyděšené dívky po podzemních chodbách je určitě inspirující, ale provedení by se dalo okamžitě vložit do Scary Movie nebo jiné, podobně bláznivé parodie na horory. Jednou z mála pozitivních věcí na tomto filmu je určitě trochu netradiční závěr. Jelikož je to ale natočeno podle skutečné události, tak jsme nemohli moc počítat s nadpozemským antikristem.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Zajímavá komedie, ve které je ústřední motiv otázka, kam až člověk dokáže dojít , aby zabezpeči svoje děti. Sandler úžasně ztvárnil roli sukničkáře, který je dotlačen k registrovanému partnerství a později dokonce k homosexuální svatbě. Vyměnit pět holek v posteli za tlustého kamaráda je opravdu netradiční:-) A role pana oddávajícího je naprosto nezapomenutelná - Svět je jeden kruh, žádné hrany, jenom kruh...:-)