Do naha! (1997)

Hodně vtipný kousek, který dementuje tvrzení o suchém anglickém humoru. Problém chudoby a nezaměstnanosti není vůbec zlehčovaný.Ti z vás, kteří očekávají stárnoucí muže, kteří dělají vše pro rodinu a to i přesto, že se to k jejich věku nehodí si určitě přijdou na své. Do naha! je komedie, která rozesměje, ale donutí i přemýšlet. Kam až je člověk ochotný zajít, když je bez peněz?

Eurotrip (2004)

Tradiční americká komedie, která jasně ukazuje co si mladí lidé v Americe myslí o "starém kontinentu". Samozřejmě jsou podobné komedie hodně nadnesené, ale scény zasazené do Itálie jsou už přímo nevkusné. Byť jsem sama ateistka, tak považuju pohřbení a znovuzvolení papeže za naprosté zneuctění. Toho, že se valná část scén z Amsterdamu, Paříže a Berlína odehrává v Praze, si určitě všimne i méně pozorný divák.

Pokoj 1408 (2007)

„One man show“ v podání výtečného Johna Cusacka. M. Håfströmovi se podařilo mistrovským způsobem zfilmovat dílo S. Kinga, který je proslavený bravurní zápletkou a potemněným dějem. Pokoj, který vzbuzuje v lidech hrůzu a vyvolává nejhorší vzpomínky. To vše podpořené výtečnou kamerou. Mezi podařené hlášky bych určitě zařadila výrok Samuela L. Jacksona: „ Je to sakra zlej pokoj!“

Osudový dotek 2 (2006)

Výborná ukázka známého faktu, že pokračování úspěšných jedniček způsobuje rozklad mistrovských děl. Po prvním dílu, který ve mně zanechal úžas a nadšení jsem nedočkavě očekávala příchod dvojky. Bohužel musím konstatovat, že za prvním dílem zaostal nejen v myšlence námětu, ale i v hereckých výkonech hlavních hrdinů. Zpracování neurazí, ale ani nedonutí k debatě, což vede k neúspěchu.

Populace 436 (2006)

Každé městečko má svoje zvyklosti a tradice, v tomto městečku bych ale určitě bydlet nechtěla. Tradiční slavnosti, při kterých je vylosovaný dobrovolník, jenž své místo uvolní někomu dalšímu je hodně extrémní. Myšlenka je to podařená, ale provedení by se dalo vylepšit. Občas je až moc patrná snaha o zvýšení napětí, což místy vzbuzuje opačný pocit.

Bláznivá runway (1999)

Odpočinková komedie na všední večer o psychické náročnosti práce letového dispečera. Soupeření Billyho Boba Thorntna a Johna Cusacka, nebo spíš osobní válka Johna Cusacka o post nejlepšího a nejoblíbenějšího je pointa celého filmu.

Trosečník (2000)

Robinson měl Pátka, Hanks zas Willsona. Jak už říkal Cimmerman, člověk nepotřebuje partnera, člověk se potřebuje vykecat.:-) Po shlédnutí Trosečníka si začínám vážit moderní zubařské péče a kokosů jen o Vánocích. Úžasný výběr prostředí a výtečné zpracování od Zemeckise. 80%

Mlčení jehňátek (1991)

Podle mého názoru opravdu nejlepší thriler, což dokazuje i množství ocenění, které film obdržel. Mistrovské dílo J. Demma, jakožto i hlavních herců. Myslím si, že nám nezbývá nic jiného, než obdivovat postavu Hannibala za jeho propracovanost a jedinečnost, stejně tak i A. Hopkinse za vdechnutí duše této mystické postavy. Bez jeho charisma by Hannibal nebyl ani poloviční.

Forrest Gump (1994)

Tento film bych mohla vidět 2x do týdne a stejně by nezevšednil. Naprosto oprávněně je na vrcholku oblíbenosti. Strhující životní příběh, ve kterém můžeme vidět všechny stránky světa - radost, lásku, přátelství, ale i zoufalost a smrt. Forrest životem proplouvá s lehkostí sobě vlastní a i když vnímá vše, co se kolem něj děje, tak si neuvědomuje co to všechno znamená. Svou děckou naivitou dokáže projít válkou i příměřím. Můžeme všem Forrestům jejich bezstarostný život pouze závidět. Hanksův podíl na úspěchu je bezesporný, ale vyzdvihla bych i Sally Fieldovou v roli matky. Není co dodat 100%

Terminál (2004)

Silný příběh o bezmoci člověka, který nemá kam jít. Mít klobouk, tak ho určitě smeknu před Spilbergem, i Hanksem. Hanks se výtečně vžil do pozice člověka bez domova. Samozřejmě musel Spilberg přidat trochu té romantiky a štěstí, ale v globálu z toho vyšel úžasný příběh. Film je natočený podle skutečné události.