Agents of S.H.I.E.L.D.: Slingshot (2016) (seriál)

Yo-Yo je skvělá, takže tenhle doplněk k její postavě mě potěšil. Navíc se to ani moc netváří jako mini webseriál a působí stejně epicky, jak samotnej seriál.

Akta X - Série 10 (2016) (série)

Aneb jak narvat všechny konspirace momentálně frčící na netu do dvou epizod a zbytek vyplnit vatou. Jasně, využití těch konspirací je fajn, vatový epizody většinou taky bavily, původní atmosféru to taky docela má, ale ve výsledku je to vlastně nesmyslná a zbytečná slátanina ukončená dost chabým, nepřesvědčivým a téměř dementním šestým dílem ustřihnutým ještě chabějším cliffhangerem.

Alenka v říši divů: Za zrcadlem (2016)

Ždímačka, která je sice docela dobře natočená a to co se týče především stylizace a vizuálu a samozřejmě poněkud ujetých postav a dialogů. Samotnej příběh, dá-li se to tak nazvat, točící se kolem cestování v čase je originální asi jako zapnutej stěrač. Sice to docela stírá nudu, ale i tak je tam spousta zbytečností, který v příběhu nehrajou roli a ani nezabaví a celý je to takový vlastně o ničem, prostě jen aby to bylo, protože na to přece máme práva.

American Crime Story (2016) (seriál)

A právě pro tohle jsou některý látky asi tak 1000x lepší zpracovaný jako seriál a ne jako film. Je tu díky tomu dostatečnej prostor pro všechny aspekty tak složitýho případu. Příběh se tak mohl zaměřit jak na jednotlivý členy žaloby i obhajoby, tak na samotnýho O.J., rodiny pozůstalých, soudce, porotce... a navíc to všechno dohromady funguje naprosto parádně. A tak, i když člověk ví, jak to vlastně dopadne, přesto zůstává v neustálým napětí a očekávání. Výbornej je celkověj pohled tvůrců na věc, kterej nestraní ani jedný straně a prakticky jen předkládá fakta a jednotlivý příběhy. Názor už si tak musíte udělat sami. Casting naprosto super, kdy většina herců jako by z oka vypadal těm, koho měli představovat. A třešničkou na dortu už je pak jen promluva Kardashiana k jeho děckům, který si jeho slova očividně - jak vidíme dnes - vzali k srdci (sarkasmus).

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Tohle mohla bejt úplně nejvíc nejlepší řada! AHS se tu totiž v zásadě vrátilo ke kořenům a začalo zase pořádně strašit a to dost inzenzivním způsobem. I to postupný poodhalování mytologie bavilo a vůbec prvním pěti dílům nemám co vytknout. Jenomže SPOILER AŽ DO KONCE pak přišel zvrat jak prase a z prozatím parádní série se stalo dost průměrný found footage. To ještě bavilo v tý první (šestý epizodě), kde se k tomuhle formátu přešlo a kdy ten zvrat působil skutečně geniálně a originálně, ale s dalšíma epizodama už to šlo do řiti řiťoucí. Opakovaly se totiž skoro pořád stejný situace, postavy se objevovaly a zase umíraly skoro jen proto, aby se tam ti naši známí hercí mohli mihnout a vůbec to celý pak už působilo jen jako vaření z vody. Neříkám, že to byla tragédie, pořád to z toho found footage formátu dokázalo vytřískat dost (posledních pár minut devítky bylo fajn a i mě trošku chytlo, když tam napíchli na kůl mojí oblíbenkyni), ale v kontrastu s tou první polovinou série to prostě bylo slabý.

Anthropoid (2016)

Ač to není českej film, tak Čecha rozhodně hrdým udělá. Na desítky mrtvých SSáků prdím, i když jich ve skutečnosti umřelo prej asi tak 0 a satelit na vokně v první pražský scéně je holt chybka k pousmání. Jen byla trošku podivná ta kombinace jazyků, když všechno kolem bylo česky, ale panáci mluvili anglicky a skopčácky, ale po chvíli jsem si zvyknul. A lehký zjednodušování historických a politických kontextů naprosto chápu, neb je to film určenej primárně pro zahraničí a tedy je to zjednodušený pro snažší pochopení. Zjednodušením nemyslím nějaký překroucení ani poondění. Jsem spokojen.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Bál jsem se, bál... ale zbytečně. Obavy z toho, že to bude slátanina kvůli náhlýmu naplácání kopy superhrdinů do jednoho filmu namísto postupný stavby komiksovýho vesmíru (jak to provedl Marvel), byly naprosto mimo. Uvedení Batmana skrze intro z dětství + následný provázání s Man of steel, byl brilantní tah, stejně tak pozvolný začleňování Wonder Woman, jejíž následnej nástup za doprovodu (tipuju) Junkieho hudby, byl snad nejlepší komiksovej nástup od... možná Nolanovo Jokera? O dalších postavách ani nemluvě (skvěle sarkastickej Alfréd, šílenej Lex Luthor). A ač by tomu možná sedlo komornější vyvrcholení, tak i ta povinná epická bitka byla dostatečně zábavná (snad i lepší, než na konci Man of Steel) a to hlavně díky osvěžení v podobě Wonder Woman, která má na pohled daleko efektnější bojovej styl než Superman. Batffleck v pohodě. PS: Je třeba trochu hledět za oponu a nečekat vše vysvětlený na zlatým podnose. PPS: Po shlédnutí prodloužený verze už ani není třeba tolik koukat za oponu, páč teď už to musí pochopit i naprostej retard. Všechny výtky haterů jsou tímto naprosto bezpředmětný, páč je dovysvětleno prakticky vše.

Bitva o Moskvu (2016)

Scénář, kterej se z počátku jeví, že by mohl bejt netradičním způsobem fajn, protože ukazuje obyčejný rozhovory mezi vojákama, nic hlubokomyslnýho, se nakonec stává největší slabinou, protože ty dialogy pak vzhledem k situaci začnou bejt blbější a blbější a každej geroj tam má komentář snad ke každý svojí vystřelený kulce, což už tak po hodině pořád toho samýho začne lízt dost na nervy, takže ve výsledku vlastně potěší jen bojový scény, který, co se týče techniky, jdou mnohdy do oku potěšujícímu detailu (ustřelování pásů, průstřel okýnkem řidiče atd.)

Bitva o vesmír (2016)

Aneb jak byrokracie a politizace nikdy nebyly dobrým přítelem vědy. Stojí za to zkouknout i pro dodání některých kontextů k applovskýmu For all mankind.

Bohové Egypta (2016)

Já vím, že si to ty 4* nezaslouží, páč je to strašná slátanina a chvílema příšernej digitální bordel - hlavně přeměněný bohové a dost často do očí bijící záběry před zeleným plátnem. Jenže ono je to v těch ostatních momentech naopak vizuálně úchvatný a díky hudbě to člověka občas vrátí do dětských let, kdy - co se týče Egypta - vládla Mumie. A navíc to má hlásícího Leonida a Jaimeho Fucking Lannistera, povědomě sympaticko-sexy Elektru a... tu druhou kozatou buchtu. A když pak přijde na scénu Geoffrey Rush řídící svojí nebeskou loď, která vláčí Slunce kolem placatý Země... to se prostě nejde neposrat nadšením. Tohle je teda to "guilty pleasure", který filmoznalci tak rádi používaj?