Život Briana (1979)

- "Vy jste Judejská lidová fronta?" - "Posral ses?! My jsme Lidová fronta Judee" Nezapomenutelné hlášky od lidí z Monty Pythona. Viděl jsem to snad 10x a i na po jedenácté se budu smát pořád stejně.

Kazatel (2011)

Priesti něco jako Jediové skřížení s Neem (Nýjem), pokud přistoupíte na tohle, budete se slušně bavit díky ucházejícímu tempu a až na vyjímky přehledým akčním scénám. Zasloužených 60%.

Fanoušci (2009)

Skvělá komedie s největší hustotou Star Wars narážek, co jsem kdy viděl. Až na pár slabších okamžiků jsem se náramně bavil a konečné vyznění a hlavní důvod výpravy (nechci spoilerovat) je pro komedii skutečně nezvyklý. I proto dávám 4*.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Chvíli jsem přemýšlel jestli 4* nebo 5*, nakonec jsem dal těch 5*. A ptáte se proč? Protože tomuto seriálu snad ani není co vytknout. měl bych jen jedno doporučení do další řady - tvůrci by si měli trošku pohrát s napětím. Jinak prostě paráda. Atmosféra, hudba, košatý příběh (až jsem se chvilkama ztrácel) a hlavně skvělý Steve Buscemi v roli Nuckho Thompsona! "And who the fuck are you?" Edit: Druhá řada se rozjela a třetí už byla absolutní masakr. Po druhé řadě pár postav ubylo a udělalo se místo pro nové, kterým absolutně kraluje postava Gypa Rosettiho - vysokého hováda, který ""by našel urážku i v kytici růží". Intriky mezi jednotlivými bossy jsou zde přivedeny do naprosté dokonalosti, stejně jako ochota scénáristů zabíjet, mučit či jinak trápit všechny hlavní, vedlejší, oblíbené i neoblíbené postavy. Hladově vyhlížím 4. řadu.

Red Faction: Počátek (2011) (TV film)

Je mi ctí, že mohu k tomuto filmu napsat komentář jako první. Tak tedy do toho. Předem bych měl říct, že hru jsem hrál asi tak před deseti lety a to asi tak 2 hodiny, takže to hodnotím spíš jako neznalec předlohy. Abych pravdu řekl, vcelku mě to překvapilo a to v dobrém slova smyslu. Efekty nebyly vůbec špatné (až asi na 2 vyjímky), přítomnost známých herců velice potěšila, stejně tak jako hudba od Jonathana Ortegy, která vznikla za dozoru Beara "Medvěda" McCrearyho (a je to hodně znát). Jediné vítky bych směřoval k průměrnému příběhu (který ovšem naprosto dostačuje) a k jistým mezerám v návaznosti jednotlivých scén (jako by jich tam bylo pár násilým vytrženo... zřejmě kvůli stopáži...) Ale jinak můžu jen doporučit, na volný večer nebo odpoledne do zabaví více než dost. A třeba na to navážou i nějakým slušným seriálem (rozhodnutí padne podle sledovanosti tohoto filmu).

Zoolander (2001)

Nevím proč, ale tahle "komedie" prošla tak trochu mimo mě. I přes dobré obsazení, dobrou režii (Stillerova Tropická bouře byla oproti tomuto opravdu skvělá) jsem se u toho vyloženě nudil, většina vtipů mi přišla vyloženě trapná a snad jediné, kvůli čemu jsem to ohodnotil za 2* je herecký výkon Stillera, poněvadž se zde dokázal tvářit vyloženě pitomě a to jediné mě na tomto snímku pobavilo.

Bitva o Hill 60 (2010)

Pro mě zřejmě prozatím největší filmové překvapení letošního roku. Temné obrazy z fronty občas proložené nějakým tím "světlým" flashbackem a podpořené pěknou hudbou. Navíc filmů z Velké války moc není a o válečných tunelářích už vůbec.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

"This is not Guantanamo. You can't hang a guy from a roof!" Hodnocení si nechám, až po skouknutí více dílů.

Alenka v říši divů (2010)

Jako malému se mi strašně líbila kreslená Disneyho verze Alenky a o to více mě potěšilo její převedení (či snad pokračování?) do hrané/animované podoby se skvěle ztvárněnými klasickými postavami jako je Srdcová královna v podání Helen B. Carter, kloboučník ala Johnny Depp (kterému tato role opravdu sedla), housenka Absolon, pohodářský létající kocour či dva králíci (ten bláznivej a ten normální, sakra jak se jen jmenovali?!). To vše znovu vidět v novém podání s klasickou Burtonovskou hudbou ve mě probudilo neskutečnou nostalgii a i proto je pro mě těžké to ohodnotit. Poněvadž ačkoliv jsou to vše velké plusy, film má i několik negativ. Za prvé - některé počítačové animace působily vyloženě podivně (ačkoliv nemůžu popřít, že zase jiné velmi potěšily viz. létající kocour). Za druhé - pointa, která mohla dodat filmu opravdový šmrnc a hloubku nebyla podle mě dostatečně využita a ačkoliv se jí režisér snažil na konci tak nějak zviditelnit, moc se mu to nepovedlo. Za třetí - film ve vás nakonec nenechá takový ten pocit, kdy si říkáte: "To byla bomba, zejtra se na to kouknu znova a doporučím to učitelce na češtinu, nebo šéfovi v robotě abych si u nich šplhnul a měl lepší známky/plat!". Za čtvrté, za páté... takhle by se dalo jistě pokračovat a normálně bych filmu dal asi jen 3*, ale vzhledem k plusům v první polovině tohoto komentáře, vzhledem k Deppovi, kocourovi, zmenšovací scéně, králíkům, prostě celé té nostalgii a abych také nezapomněl na sympatickou, sličnou Alenku Miu Wasikowskou... prostě musím dát 4*! A asi jsem se zlbáznil, že se tu tak rozepisuju, protože takhle dlouhej kometář stejně nikdo číst nebude :)

Dantovské peklo (2010)

O knize nevím nic, než její hrubé nastínění děje a hru jsem nehrál. I přesto to byla vskutku dobrá podívaná s několika dobrými hláškami, spoustou krve, sem tam nějaká ta humusárna. Mylím, že na animovaný film vcelku povedené.