Ruadek

Fotograf

2 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 8.2.2015  20:33

Silnější dvě hvězdy za film, který je do své cca poloviny výborným dramatem s postupným vykreslováním vztahů a návazností, trikově výborná podívaná, co má perfektní vnitřní náboj. Potom přijde útok opic na lidskou pevnost (či jak toto sídlo nazvat) a především ultra-mega-hyper záporák Koba, jehož totální nezničitelnost mi orosila čelo a prohloubila vrásky. Sakra, to musí s tím koněm fakt projet i ten oheň? Druhá část filmu zdaleka není tak silná, trikově sice výstavní ale skřípající co se týká racionálního jednání postav s filmovým finále, které je tak přitažené za vlasy, až to bolí. Skutečně mě už nebavilo čekat jakou smrtí nakonec jeden ze dvou samců zemře. První díl restartu tohoto fenoménu byl geniálním tahem, dvojka navázat sice dokázala ale postupně se zvrhla v něco, v co neměla. **

• 8.2.2015  19:39
    Ona (2013)

Slabší tři body z pěti za snahu o jiný přístup k věci, samotný nápad není ničím originálním, ztvárnění taktéž (zrovna Jonze je vizuální kejklíř, od něhož jsem čekal více úletů). Prostě jednoduchý film hozený lehce do budoucnosti, jejíž ztvárnění je největším kladem filmu. Dílo stojící na scénáři a jediném hereckém výkonu (Phoenix prakticky neodejde ani na okamžik od kamery), občas trochu slabé, pomalé a bez síly, kterou jsem v určitých okamžicích potřeboval. ***

• 8.2.2015  19:28
    The Fall (TV seriál) (2013)

1. série nakonec splnila očekávání, seriál BBC Two patřil v roce 2O13 mezi nejlépe hodnocené seriály v UK a v krásných 5-ti dílech mi předvedl v plné parádě všechny své zbraně. Příznivci Akt-X a kriminálek hrubšího zrna, jděte do toho. 2. série pečlivě vybudovala nosnou atmosféru a v posledním díle by se dalo napětí doslova krájet. Geniální hra nervů, která přesně ví, kdy skončit. ****

• 13.10.2014  21:53
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

První série uspokojila, na druhou se těším. Hodně ve stylu Bladea 2 (vizuálem), špinavé a lepkavé. Občas je to příliš utahané, ne vždy až tak zábavné ale stále kvalita. Suveréně nejlepší ale bylo překvapení v podobě upířích klanů a jejich "komanda", na které stálo za to si počkat i na konec série. Kdo si pozjišťoval jak to bude dál (anglická Wikipedie a její shrnutí knižních předloh) ví, že tohle byl skutečně jen předvoj. Silnější ***

• 4.10.2014  22:10

Pro mě je to jednoznačně za plný počet bodů, geniálně vymyšlené, přitom prosté a jednoduché. Restart času jako zbraň vesmírné entity je super nápad, se kterým se už potom dá pracovat hodně dobře - pokud víte jak na to. Tahle myšlenka donekonečna opakujícího se dne na bojišti mohla dopadnout děsivě ale nedopadla, ba právě naopak. Další Cruise v další sci-fi a tentokrát opravdu hodně dobře. *****

• 4.10.2014  22:06

Naprostá šílenost, opravdu hodně přitažená za vlasy. Nevím kdo přišel s nápadem "restartu" změnou minulosti ale tohle opravdu moc logicky nefunguje. Na druhou stranu efektně podaná věc, která to naservíruje na zlatém podnosu s áčkovou produkcí a trochou emocí. Docela zklamání, First Class pro mě zůstává nejlepším dílem série i nadále. ***

• 30.9.2014  23:43
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Ano, naprosto nečekaný klenot, který svou krásu a sílu postupně vyjeví až v posledních dvou dílech. Seriál neřeší proč se stalo to, co se stalo, ale popisuje život lidí, kteří přišli o všechno a ocitli se ráz na ráz ve světě, který je smrtelně raněný. Geniální audio-vizuální zážitek, jaký jsem neviděl v tomto spojení už řadu let. A nechtějte po nikom vyprávět o čem to je, to se vysvětlit nedá. Druhé série se bojím, ta první absolutně překvapila. ****

• 9.9.2014  10:37

Nářez, ačkoli typická dvojka - všeho je tady víc, všechno je epičtější a hrdinové dospělejší. Na druhou stranu je tady zásadní věc - narozdíl od jedničky je toto pokračování především pro dospělé diváky. Dokonce jsem toho názoru, že drtivou většinu filmu malý divák nemůže vůbec pobrat, ačkoli základní dějovou strukturu ano. Druhý díl rozvíjí ten první, naprosto fantastické jsou tu především postavy, opět velká přehlídka draků, vizuálně obrovsky namakané. Tahle série má dobře našlápnuto stát se něčím víc, protože tvůrci její potenciál umí využít do mrtě. Nezbývá než si přát třetí díl, který by mohl být ještě dospělejší a především s větším důrazem na příběh, který jediný svou jednoduchostí trochu sráží celkový dojem. ****

• 11.7.2014  23:28
    Fargo (TV seriál) (2014)

Podobný a přesto v mnoha ohledech naprosto jiný než původní Fargo. Dokonce se nebojím říci, že jej v určitých aspektech překonává - povedlo se tady totiž do puntíku to, o co Coeni usilovali ve Fargu původním (ale nepovedlo se), mrazivost celého vyznění. Seriál jako by utahoval kolem postav i samotného diváka smyčku a tu pak utáhl ve svém finále. Adamu Bernsteinovi se totiž povedl majstrštyk, jaký v celkovém vyznění nemá obdoby. Postavy jsou bizarní, přesto v jistém smylu geniální, casting by sám o sobě zasloužil ocenění. A Thorton se pro ztvárnění další z řady nezapomenutelných Coenovských zabijáků asi opravdu narodil (s Bardemovým nemluvkou z Tahle země není pro starý by si určitě rozuměli). Dost keců okolo, tohle je pro mě milé zjevení na scéně, od kterého jsem takový nářez fakt nečekal. ****

• 5.7.2014  12:40
    Most (TV seriál) (2011)

Hodně chladná severská detektivka, hodně promakaný děj, velmi zajímavé postavy a slušně nadstandartní režisérské pojetí. A především prostě sever - se vším, co k němu patří. Občas hodně podobné legendě Se7en, kterou si ale klade spíše za vzor než aby seriál kopíroval zažité postupy. V neposlední řadě vyzdvihuji výborné herce, kteří ztvárnili skvěle napsané postavy - jinak nepochybně další poznávací značka severských detektivů: alespoň jeden by měl být asociální typ s geniálním mozkem (Saga splňuje na jedničku). Výborný seriál, jeden z nejlepších za posledních několik let. ****

• 21.6.2014  22:43
    Alois Nebel (2011)

Překvapivě výborný, pomalu a líně plynoucí film, který má úžasně pochmurnou atmosféru. Nemuselo to být tak drahé, mohlo to být přehlednější, přesto se jedná o výrazně odlišný film ve všech pohledech. Úžasně nasnímáno ze zajímavých úhlů, vyzuální masakr, který mě svou formou totálně dostal. ****

• 21.6.2014  15:16
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Po dokoukání druhé série musím uznat, že seriál své kvality má a že filmaři se zlepšují. Horší až mnohdy zoufalé je to se scénářem, který zoufale nikam nic neposouvá. Ano, Ragnar bude králem ale zda se něco podstatně změní, to si nejsem jist. Mnoho postav je tu nových, několik hlav padlo - kdyby se to ale nestalo, nic by to s dějem neudělalo. Je bohužel pravdou, že seriál se snaží působit surově a krvavě a přitom nemá koule na to, zbavit se byť jediné z důležitých / hlavních postav. Uvidíme, co tvůrci chystají dál ale ani výpady do Anglie vlastně naprosto nic nezměnily, jakékoli budoucí směřování celého seriálu je zcela neznámé, vývoj postav a děje téměř nulový. A to je na jinak silně nadprůměrný seriál dost škoda.

• 15.6.2014  20:25
    Bratrstvo neohrožených (TV seriál) (2001)

Jeden z nejsilnějších seriálových zážitků v provedení, které snad nelze už nikdy nijak předčít. Naprostá světová špička válečných seriálů, perfektní rekonstrukce skutečných bitev. To vše daleko předhání i většinu filmových zpracování, a to včetně velkých produkcí. *****

• 11.4.2014  19:57

Greengrass točí jako bůh a svým způsobem se filmem od svých Bourneů vrací zpátky k dramatům v rovnici United 93. Od první chvíle film strhává pozvolným stupňováním napětí až do stavu, kdy jsem nedýchal a ačkoli bylo jasné jak to dopadne, nešlo odtrhnout oči. Ano, souhlasím, že nikdo v současném filmovém řemesle by akční třetí čtvrtinu nenatočil lépe než Greengass. A souhlasím s tím, že je VELMI DŮLEŽITÉ točit filmy s takhle důležitým sdělením. Nestranná účast filmařů a až dokumentární realističnost, pohled z obou stran a fakt, že Somálci nikdy nebyli zrůdy napadající obchodní lodě z potřeby ohrožovat životy a uzurpovat si cizí majetek. Lidé na pokraji chudoby dobívající lodě, které vezou jejich vlastním rodinám humanitární pomoc, to je jeden z mnoha vykřičníků filmu. Poklona tvůrčímu týmu za film, který ví o čem mluví. ****

• 11.4.2014  12:53
    Enderova hra (2013)

Zvláštní film, který má mnoho zajímavých trikových scén a i přes neznalost předlohy trpí znatelnou zkratkovitostí. Ve finále mě film donutil zapátrat po knižní předloze, což je asi to maximum, co ve mě uměl vyvolat. ***

• 11.4.2014  12:47

Pokud měl druhý díl ještě krapet něco společného s knihou, pak dvojka už nadobro předlohu opustila a rochní se v CGI hrátkách, nezávisle na ději. Moc se tu nevypráví, je to spíše přeskakování s lokace do lokace a jedinou zábavnou scénou jsou sudy plné trpaslíků v plném proudu občasně digitální vody. Největším kladem filmu je to, jak vypadá a největším záporem TOTÁLNĚ překombinovaný hyper-epic-mega konec s drakem, kde jsem se až musel smát tomu, co to Jackson zase vymyslel. A to je právě to: nejdete na Hobita ale na Jacksona. Na režiséra, který definitivně propadl velkým trikovým scénám, které rve kam jen může a zapomíná na to, že se v akrobacii pixelů ztrácí poetika předlohy. Jako samostatná fantasy by film fungoval obstojně (pokud by neměl otevřený začátek a konec), jako zfilmovaný Tolkienův Hobit na mě nefunguje vůbec. Očekávané zklamání, které nijak neprožívám. *** UPDATE: po druhém shlédnutí měním na jednu hvězdu, protože jsem si ještě víc uvědomil to, že Jackson se skutečně utopil ve vlastní představě Hobita a jeho megalomanie se zvrhla do samoúčelné onanie.

• 11.4.2014  12:37

Epičtější a především filmovější druhý díl, často doslovně přepsaný na filmové plátno. Lawrence do toho vložil svůj talent a já jsem jenom rád, že zfilmování připadlo konečně většímu jménu. Lépe zfilmovat druhý díl z mého pohledu už nejde, kniha bude stále kniha a zákonitosti filmové řeči budou vždy odlišné od řeči předlohy. Bavil jsem tak akorát, vcelku slušně dotažená věc, která i tak nezapře svůj hlavní záměr: vytěžit ze slávy knižní série co nejvíce peněz. ***

• 11.4.2014  12:29
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Těžko popsatelné dílo, které nemusí sednout každému a u kterého zároveň lituji všechny, kteří kouzlo tohoto seriálu nikdy neobjeví. Přijdou totiž o jedinečný zážitek s nejlépe napsanými a zahranými postavami, jaké jsem kdy v seriálu viděl. Že se z True Detective stal kult je zcela nesporné, jedná se o nejlepší seriálový počin posledních několika let. Tady není precizní jenom herecké umění ale je tu dotažená práce celého týmu, který za těmi osmi díly stojí. Úchvatně zrežírováno s citem pro postupnou stavbu napětí, hodně zajímavá kamera a pak hlavně pan Pizzolatto, stojící za scénářem. V neposlední řadě geniální soundtrack, jaký silně vybočuje z řady tuctových podkresů a co skladba, to perla. Hodnotím nejvyšším možným počtem hvězd a i tak mi to přijde málo.

• 15.3.2014  20:04

Zoufale špatně natočené sci-fi o další nudné bakteriové epidemii, které sice slušně vypadá ale díky nulové režisérské invenci, děsivému střihu v akčních scénách a klišovitému scénáři prostě nebaví. A to si přesto velice cením každého pokusu o sci-fi, který kdo kdy natočí. *

• 18.2.2014  23:08

Natolik intenzivní zážitek, že se to slovy popsat nedá. S Derekem to cítíme naprosto stejně.

• 17.2.2014  21:42
    Trans (2013)

Zoufale nepřitažlivý film, který mě přestal bavit od chvíle, kdy se do toho opřela terapeutka. Prolínání realit je báječná věc v hraní si s divákem, tady mě to ale nebavilo - po dlouhé době mi dravý filmařský styl Boyla naopak dost vadil. **

• 29.1.2014  13:48
    Helix (TV seriál) (2014)

Seriál vzdávám po čtyřech dílech i já. Seriál skutečně NEMÁ žádný potenciál, je zoufale neoriginální, plný nesmyslných chyb a nelogického chování postav. Líbil se mi nápad uzavřít postavy do podzemního komplexu, kde se mohlo stát cokoli. A stalo se. Zoufalé kladení otazníků přestává mít odpovědi, natahuje se to jako LOST a už teď jsem si jistý, že ani zde nedostanu vysvětlení všech skutečností. K hlavnímu problému řadím především naprosté ignorování DOPŘEDU VYTVOŘENÝCH PODMÍNEK V PROSTŘEDÍ, kam byl zasazen děj. Příklady? Exploduje vysílač pro spojení se zbytkem civilizace a přestanou jít i všechny interní telefony v podzemním krytu. V krytu, který nepotřebuje ke komunikaci satelit, bezdrát a ostatní hovadiny. No a pak PŘEDEVŠÍM: malá skupinka vědců řeší VELKÉ virové problémy sama, ačkoli má nad sebou / okolo sebe stovky specialistů, kteří tam celou dobu dělali podobnou práci (ale zvoralo se to a začala nákaza). Celý třetí a naprosto celý čtvrtý díl se vlastně nestalo vůbec nic - nic neposunulo děj dál, šlo pouze o laciné motání divákovy hlavy. Seriálová slabota, která měla zpočátku potenciál oslovit fanoušky Thing ale nevyšlo to. O jakémsi nástupci LOST nemůže být řeč už vůbec (serialzone.cz).

• 4.1.2014  21:02
    Kráva (1992)

O umírání i zrození, o tom, co si s sebou táhneme na ramenou celý život. Kachyňa umí a tento pozapomenutý film to dokazuje. *****

• 26.12.2013  14:21

Pro někoho vánoční klasika, pro mě poměrně nudný film s podivným humorem, který jsem nepobral. Příjemné je vidět svět vánoc z dětských očí, nepříjemné jsou naopak postavy, které se v celém filmu vyskytují - mají být zjevně karikaturami sami sobě ale nějak jsem se tomu nedokázal smát. Film jsem kupodivu viděl poprvé až v 35 letech a nijak nelituji jeho absenci v letech dřívějších. **

• 25.12.2013  16:12

Po dobrých deseti letech jsem shlédl film, u něhož jsem měl husí kůži po celém těle. Tento efekt způsobil nijak originální ale NAPROSTO MISTROVSKY natočený film. A že se tu šlape na plyn už od samého začátku a nepustí se z důrazu až pět minut před koncem. Horor, který nic příliš nevysvysvětluje, nepopisuje a nehraje si půl hodiny na šťastnou sympatickou rodinu než se ozve první divný zvuk. Hra je rozehrána prakticky ihned a straší se poctivě, přestože za pomoci osvědčených metod strašení. Všechny scény mají geniální načasování a kameru, výborný střih a přesně sednoucí zvukovou stopu, která je u tohoto žánru jedním z nejdůležitějších faktorů. Já smekám před pánem, který se tu zjevil díky SAW a postupně se přeorientoval na poctivé duchařiny. Momentálně v tomto žánru totiž nemá konkurenci. *****

• 10.12.2013  20:33

Film, ve kterém jsou nejšťastnějšími scénami shledání a nejsmutnějšími míjení. Španěl Juan Antonio Bayona potvrzuje status geniálního režiséra (po Sirotčinci), kdy na zcela aktuální téma rozehrává tvrdě reálný příběh rodiny, které bylo souzeno projít si peklem. Ačkoli si to ani nedokážu představit, velmi dobře si uvědomuji, že tyto věci mohou nastat kdykoli a kdekoli (nemluvím jen o tsunami ale o všech "natural disasters") a že všechno krásné pak zmizí během okamžiku. Velmi silný zážitek. ****

• 2.12.2013  22:32
    Tažní ptáci (TV film) (1983)

Druhý díl a další perla Československé filmařiny s plejádou předních herců té doby, Hubačovým scénářem a Filipovou režií - stejně precizní jako v Ikarově pádu. Druhý díl na mě osobně zapůsobil ještě víc, je v něm více odhalené bolesti, více pravdy řečené otevřeně a více slz, utápěných v posledních nadějích. Hodně silný film.

• 2.12.2013  22:25
    Ikarův pád (TV film) (1977)

Menšíkův a vlastně nejen jeho herecký koncert v precizní Filipově režii. Bolestně reálné drama o dodnes legální droze, ničící lidské životy a sociální strukturu rodinných vztahů.

• 30.11.2013  23:04
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Seriálový zázrak? Tak to zrovna ne, ačkoli by se tak mohlo podle hodnocení zdát. Výborné nápady (až na první díl, ten byl s prominutím o ničem) které jsou zoufale nedotaženy do konce, případně se nevyužil zdaleka jejich potenciál. Možné vize budoucnosti mají mnoho výborných nápadů, reálné prostředí, hodně skrytých detailů - snaží se ale vždy sdělit něco víc a to až křečovitým způsobem. Z chytře rozehraných zápletek filmaři postupně dělají vždy cca od poloviny absurdní podívanou, dotaženou daleko dál než mělo být. Velká škoda. **

• 24.11.2013  20:44
    Ve stínu (2012)

Úchvatně natočená kriminálka od pana Ondříčka, který by měl u tohoto žánru vydržet protože nic podobného tady už hodně dlouho nebylo. ****

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9