Oko bere (2008)

Výborný, chytrý film, Jim Sturgess věrohodně ztvárnil přerod chudého slušńáka na sebevědomého bohatého floutka. Radši jsem jednu hvězdičku přidala, když ostatním to připadá jako průměr - mě se to jeví jako výrazný žánrový nadprůměr a na rozdíl od většiny filmů se něco dozvíme z prostředí, do kterého bychom se asi těžko ve skutečnosti podívali.

Modrý maskot (2007)

Každopádně je tento americký film něčím odlišný, nevím jestli je to jen tím modrým oblečkem hlavního hrdiny, ale připadá mi, že tam bylo i dost jiných originálních nápadů, které byly celkem slibně rozvinuty, ale nedotaženy. Ten modrý dobrák od kosti, neschopné budižkničemu byl chvílemi skutečně "k sežrání", nevím jestli Lisa Kudrow je tak mizerná herečka, nebo jestli to tak mizerně mělo vypadat a taky jsem nepochopila, jestli kluci měli být jen totálně zkažení špatnou rodičovskou výchovou, nebo jestli to měli být skuteční malí vyčúraní zloduši.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Ramba není nikdy dost ............................................................................a tenhle se opravdu vydařil.

Poločas rozpadu Timofeje Berezina (2006)

Jediným nedostatkem filmu pro mě bylo, že byl v angličtině, s ruštinou by to nemělo chybu. Docela dobře odpozorované ruské reálie i vydařené mafiánské struktury. Poslední scéna, kdy mafiánští hoši šňupají čisté plutonium opravdu nemá chybu. Pokud někoho zajímá, jak to jde rychle z kopce po vysoké dávce ozáření a jak se prodává plutonium na černém trhu, ať jde směle do toho, ale moc optimistické to není.

Prosíme přetočte (2008)

Už dlouho jsem z žádného filmu nebyla tak rozpolcená - na jedné straně vyložená kravina a druhé straně naprosto geniální vizuální dílko. Asi největší chybou je ohromné množství vizí a nápadů, které nejsou dotaženy a kterých je až moc a možná je ten celý film ušit trošku horkou jehlou - prostě je to dost "přešvédované". Jinak každopádně M. Gondry není žádný režisér - řemeslník, ale Umělec - pábitel.

Dům v písčinách (2005)

V noci před úplňkem jsem zahlédla náhodou v televizi a úplně mě to přikovalo, co to je a co se z toho vyvrbí? Už jsem nedokázala vypnout - prostě úplně "jiný film", možná nabízející zamyšlení nad základním smyslem lidského bytí a přitom nejde o žádnou intelektuálskou slátaninu.

Juno (2007)

Tento film je postaven na jediném nosném bodě, že Juno nebo možná Ellen Page je mimořádně okouzlující osobnost, nezáleží na tom, kolik je jí let. Na stejném principu např.http://www.csfd.cz/film/238613-happygolucky/ Jinak se tu absolutně nic neřeší, kromě toho, že musí nějak vybruslit z toho, že do toho takhle bezhlavě vlítla, jinak má milující a chápající zázemí a nikde žádný problém...Vůbec mi nedošlo, že jsem ji už viděla v http://www.csfd.cz/film/169223-z-ust-do-ust-mouth-to-mouth/ a to vřele doporučuji!!!

Chci tvé srdce (2002)

Nesváry mezi rodiči odnesou nejvíc jejich děti. Taková rozcapená děťátka jako tady ten blonďatý andílek nejsou jen ve filmu a ne jen v Norsku. Moc mě tu vzalo to neokázalé přátelství mezi chlapy z náklaďáku.

Nekončící nebe (2007)

Jako obvykle překlad názvu bez znalosti kontextu. Nedokončené nebe = puzzle nebe, které ještě začala stavět zemřelá manželka. Vděčné divácké téma sbližování zanedbaného lidem nepřátelského morouse a Afgánky, která neovládá ani nejmenší základ angličtiny a kterou jinak čeká buď nelidský úděl prostitutky nebo vězení a v tomto případě, kdy policajt je její hlavní trýznitel tak moc šancí nemá... Remake http://www.csfd.cz/film/91569-poolse-bruid-de/

Dohodnuto (2007)

Na sbližování 2 dívek ze zcela odlišných a sobě navzájem nepřátelských kultur se dozvíme něco z jejich tradičních zvyků tady především z vyhledávání těch správných nápadníků. Možná nebyl plně využit potenciál tak zajímavého námětu, ale každopádně výborný film.