Zjizvená tvář (1983)

Moderní americká gansterka. Oliver Stone používá klasické vzorce. Živočišný Montana (Al Pacino) žil tak, že svou smrtí asi nikoho nezarmoutil. Příběh z Floridy během imigrace kubánských uprchlíku. 85%

Volný pád (1993)

Michael Douglas, bílý límeček, uvíznul v horku v dopravní zácpě a rázem z něj je neřízená střela. Nerozumní lidé se stavěli rozzuřenému nosorožci do cesty, zastavit ho může však jen ten správný člověk. 88%

Vyjednavač (1998)

Falešně obviněný policejní vyjednávač Danny ( S.L. Jackson) z vraždy, záhy zjistí, že s poctivostí daleko nedojde. Zápletka postavena na souboji dvou skvělých vyjednávačů, děj plný úskoků a triků, jeden chce přežít, druhý osvobodit rukojmí. Špatné charaktery bývají pevné. 88%

Jsem do tebe blázen (1992) (seriál)

Hezký sitcom o mladém páru v megapoli. "Nemohu bez tebe žít, kdo by se o mě staral", a tak podobně. 81%

Čtrnáctý u stolu (1943)

Trochu překombinované, ale přívětivé energií, nabité dílko.65%

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Klasická "indiánka" o dobývání "Divokého západu". Boj pravdy, pravda, někdy domnělé, proti lži a nenávisti. K tomu hezký výlet do "Jugošky" za zvuků nostalgicky pompézních songů. 85%

Náhradníci (2009)

Ještě budeme vzpomínat na naší krásnou dobu a budeme ji nazývat staré zlaté časy. Budeme vzpomínat na dobu, kdy pár lidí mělo v sobě jen pár náhradních součástek, jako byly pacemakery, endoprotézy, oční čočky, prsní implantáty apod. (75%)

Předčítač (2008)

V komentářích bylo řečeno vše, co k tomu dodat? Snad jen: "Není láska největší tajemství?" Hanna opustila Michala, protože ho chtěla ochránit před svou drtivou minulosti. Následoval debakl, dostala se až na dno a přesto naděje ji dávala sílu sebrat se. Pomocné ruky se však nedočkala. Zvolila dobrovolný odchod na onen světa se vznešenou odvahou poražených. 85%

Ďáblova past (1961)

Regent a biskup na rozdíl od mlynáře, předstírá, že hledá a nalézá cestu. Místo toho vedou, rukou nerozdílnou, vesnický lid do záhuby. Vydají se vesničané v jeho stopách? Najdou odvahu vzepřít se tmářství? 82%

Ďáblova dílna (2007)

Zajímavě zpracované období, 1936-1945,kdy Němci přestali věřit v peklo, a proto ho začali dělat jiným lidem. Válka je pokračování míru, všemi prostředky, tj. i "fejkováním" bankovek.