Šílená / Krásný (2001)

Další spálení v podobě csfd. Ničím nezajímavá teenagerovská romanťárna s x krát omletou kostrou příběhu. Popravdě jsem si ještě asi ve třetině snímku myslel, že to má být romantická komedie. Tam bych ty vršící se klišé ještě překousl. Ale drama? To opravdu ne. A přitom herci tak špatní nebyli. Až mi jich pro tento film přišlo škoda.

The Hire: Ambush (2001)

Průměrná automobilová honička z odpoledního béčka. Děj nula, dialogy nula, atmosféra nula. // 40%

Černý anděl (2000) (seriál)

Dark Angel je kontrastní v mnoha aspektech počínaje samotnou Jessicou Albou. Rozhodně se na ní dobře dívá a hlavně ve vážnějších scénách ji docela i sedne role, ale ty její rádoby badass hlášky a pózy hlavně v první sezóně jí poslají na úroveň 14tiletého parchanta ze základky. To, že při každé akční scéně létají kulky těsně před a za ní, výbuchy za patami, každý padouch s výstřelem čeká do té doby, než se stane nějaká záchranná náhoda, také k věrohodnosti zrovna nepřidává. Postapokalyptické prostředí je rozmanité, barevné, špinavé a to znamená přesně takové jaké já rád. Všude jsou nepřátelští, policie buzeruje a mlátí a nebýt tam takové množství logických kiksů, chrochtal bych si blahem. Zejména flashbacky a všechno související s výchovou v mantikoře je působivé. V čele s hlavním záporákem. V druhé serii to scénáristi s těmi mutacemi a schopnostmi trochu přepískli a tak byl docela problém se prokousat první půlkou, ale ta druhá je oproti tomu dobře vyeskalovaná a i když jsem možná neskákal radostí, byl jsem docela spokojený. // Nejoblíbenější postava: Lydecker // 1.serie: 70% // 2.serie: 60%

Párování (2000) (seriál)

Některé myšlenky přehnané, jak už u britcomů bývá zvykem, ale některé věci, které tahle banda šílenců řeší jsou tak pravdivé a nadčasové, až se člověk přistihne, že jim přikyvuje. 90% všech rozhovorů se točí kolem vztahů a sexu a zvlášťě u vylévacích monologů umístěných většinou někde ke konci, když už toho má některá z postav prostě dost, jsem dostával křeče do břicha. Na druhou stranu seriál má i dost hluchých míst, okoukaných vtipů, které jste už jistě viděli i jinde a občas dost otravnou Ginu Bellman. Stále ale poskytuje dost zábavy na to, aby ho to vyplavilo nad většinu průměrného bordelu. S Přáteli raději nezaměňovat - dost odlišný styl humoru. // Nejoblíbenější postava: Jeff // 70%

Requiem za sen (2000)

Můj celkově nejsilnější filmový zážitek s opravdu zničujícím závěrem, který vás udeří jako rána kladivem. Ještě nikdy jsem po filmu nebyl tak ohromený, otřesený a ještě nikdy mi nebylo tak zle. //100%

Trosečník (2000)

Kluci by se měli předem dohodnout, o kom vlastně chtějí točit. Jestli o můži, který se ztratil anebo o muži, který se našel. Jestli to bude dobrodružný film o člověku dnešní doby čelícímu opuštěnůmu ostrovu a všudypřítomné samotě nebo jakési drama o systémovém inženýrovi, o kterém se po čtyřech letech zjistilo, že není tak uplně mrtvý, jak se předpokládalo. Protože já jsem takhle celkem zmatený. Proč tam na závěr nacpali tolik emoce dolujících zbytečných scén? Pak nezbývá čas na život na ostrově a my tak dostaneme pouze dvě etapy, které jsou od sebe oddělené čtyřmi roky. Rád bych si užil pozvolnější průběh. Co se Toma týče, nemám absolutně žádné výhrady. Ten na tyhle až za okraj zahnané chudáky má prostě talent. // 65%

Věříme v Boha (2000)

Jeden z nejvtipnějších kraťasů, které jsem kdy viděl. Reitman srší nápady a už zde je vidět, že má světu co ukázat. Samozřejmě se člověk nesmí moc pozastavovat nad filozofickými otázkami, co je to vlastně dobrý skutek a co vydá za kolik "bodů". Užijte si trochu nadhledu a nechte se prostě jen vláčet od jednoho komického nápadu k druhému. Garantuji vám, že se budete skvěle bavit. // 95%

Gólová výměna (1999) (TV film)

Vánoce jsou víceméně jediný čas, kdy jsem schopný si jen tak lehnout na gauč, zapnout televizi a sledovat jakoukoliv komedii, která na mě vypadne. A to i v českém dabingu. V některých vzácných chvílích jsem příjemně překvapen, ale tohle rozhodně nebyla jedna z nich. Nerad to slovo používám, ale tady nejde jinak, tohle byla prvotřídní trapárna. Tohle snad nemůže bavit ani malé děti a jestli si cokoliv z toho odnesou do reálného života, tak to je jedině zle. Při většině keců a pokusů o vtip, které místní postavy vedly, jsem měl chuť jim anebo sobě dát facku na probuzení. Typický americký rodinný špatný film, který představuje většinu toho, co na jejich kinematografii a kultuře nemám rád. Zrychleně jsem si prolítl filmografii těchto dvojčátek a myslím, že kdykoliv je uvidím znovu na obrazovce pohromadě, můžu s klidným srdcem přepnout nebo vypnout. // 20%

Nepolíbená (1999)

Tak toto bolelo. Žádná romantická komedie nemůže nikdy fungovat, pokud nemá sympatickoou hlavní roli. A tahle opravdu nebyla. Drew to neslušelo, nebyla vtipná, nebyla roztomilá a její ústní projev nebyl na úrovni ani té sedmnáctileté holky. Podpůrné charaktery se dají, ale taky to není žádná přehlídka hereckých talentů. Trochu jsem byl zvědavý na povinný závěrečný twist, kvůli čemu se hlavní pár rozhádá tentokrát, ale ani tady nepřišlo žádné překvapení. Rád bych řekl, že to je tuctová romantická komedie s typickou výstavbou příběhu a se všemi obvyklými klišé, ale tento snímek bohužel nemá ani na to. // 15%

How Do You Want Me? (1998) (seriál)

Často spíše drama než komedie, trochu mi to připomíná český styl zahořklých absurdních komedii z posledních let. Moran už tady má slušně našlápnuto ke své roli v Black Books a tak se dočkáme několika geniálních hlášek. Bohužel dramatická složka není natolik dramatická, aby se mnou nějak výrazněji hla nebo alespoň donutila cítit s postavami a tak i když jejím účelem je pravděpodobně pouze dostat hlavního hrdinu do co nejošklivějších a nejabsurdnějších situací, přijde mi trochu zbytečná a často dost zdlouhavá. Celkově záleží jak kdo má tento typ stavby příběhu a humoru rád. Každopádně poslední epizodu první serie jsem si opravdu užil, takže ještě uvidím, co mi přinese ta druhá. // Nejoblíbenější postava: Ian Lyons // 1.serie: 70%