S čerty nejsou žerty (1984)

Sakra ryby pytel raky...Máchale, tebe čeká šibenice! ...prostě hláška za hláškou. Co herec, to super výkon (hlavně Nárožný - řekl bych jeho životní role). Naprosto jednoznačně nejlepší česká pohádka, která podle mě už nemůže být ničím překonána. Paradox je, že v současné době mají filmaři k dispozici lepší techniku, než byla v době pohádek typu Dařbuján a Pandrhola, Hrátky s čertem, atd., ale výsledek je na blití. To co leze za paskvily v poslední době...na to se nedá opravdu dívat.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Je jen málo knih, které jsem přečetl dokonce, natož abych se k nim vracel a louskal znova. Když se mě dostal do ruky Tolkien (v té době jsem hrál DRD, tak jsem se přemohl a začal číst). Hned jsem hned zatoužil po tom, aby se tento svět dostal na plátna kin. PJ se toho ujal s bravurou a všechny tři kousky jsou opravdu veledíla....Škoda jen toho posr...nýho ubrečenýho konece v Návratu Krále.

Mrtvý muž (1995)

Nemůžu se zbavit pocitu, že spousta filmů je zde zbytečně nadhodnocených. Přestože mám Deppa a Henriksena rád a westerny také, tak tohle byl opravdu úlet. Film je nehorázně nudný a pro normálního smrtelníka nepochopitelný. Dokresluje ho podmanivá hudba, která ale po pár stejných rifech, které Niel Young plodí na kytaru, začne lézt na nervy. Ruce pryč a radši sáhněte po Corbucciho Velkém Tichu s Klausem Kinskim.

Avatar (2009)

James Cameron prostě umí. Avatar je jednoznačně nejlepší vizuální zážitek, jaký si divák z kina může odnést. Vymyslet tak nádherný svět do nejmenších detailů umí zkrátka jen málokdo. Jediné co film kazí jsou bezduché recenze a komentáře paní Spáčilové a vypatlaní Američani, u kterých film vyvolává sebevražedné choutky. Jen škoda, že nešla do kin alespoň jedna verze v původním znění. Těch 9 nominací si rozhodně zaslouží.

Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Když upíří horror, tak Dracula s Gary Oldmanem. Když upíří komedie, tak Rodriguézův From Dusk Till Dawn a když upíří detektivní romantický seriál, tak Moonlight se Sophia Myles a Alex O’Loughlinem. Beth Turner pracuje pro bulvár jako investigativní žurnalistka a využívá služeb svého upířího kámoše, který se živí jako soukromý detektiv. Spolu řeší různé případy a pak se do sebe zamilují…konec série 1. Škoda že nenatočili dvojku :-(