Já, legenda (2007)

Oslobodený od mediálnej masáže, od prvotných recenzií, pár dní pred premiérou na markíze /:D/, som si vychutnal tento filmík a musím skonštatovať že hoc nemám vo svojom výbere filmy tipu sci-fi a horory tiež nie, tento ma zaujal. A dosť ma zaujal: 90%

Peacemaker (1997)

Prvá polovica filmu je nadštandard - destraction derby na mercedese napríklad :) ..no potom to už prechádza do amerického klišé.

Výmet (2003)

ako komédia.... no nieje to môj štýl humoru.... ako dokument.... toto Zuza myslela vážne??? ...

Kdyby mě zabili... (2011) (TV film)

100% Vitajte v strednej Európe, v regióne, kde je mafia a najvyššia štátna moc prepojená v jeden celok. V regióne, kde sa byť čestným policajtom slúžiacim vlasti nenosí, pretože sa ľahko môžete dostať do nemilosti len preto, lebo odhaľujete zločin.

Černý čtvrtek (1998)

80% ...ževraj vykrádačka Tarantina... ale mne je to fuk. Dobrá dávka krvi a čierneho humoru na piatkové predpoludnie. Mne sa to páčilo!

Občanský průkaz (2010)

80% ....v čechách to ide... to obzeranie za dobou nie tak minulou. Na slovensku okrem Muziky nevzniklo vlastne nič. Film ktorý sa tvári ako komédia /smial som sa dosť často/ no v zápätí vás zmrazí dávkou socialistickej morálky.

Konkurs (1963)

Zoberte pár známych, kameru. Dohodnite si vstup na skúšky dychoviek či na konkurz do divadla. Napíšte dve strany dialógov pre nehercov. Povedzte im kde majú kedy stáť a čo vravieť a stlačte REC na kamere.... V roku 1963 sa podobným postupom zacvičoval Miloš Forman a položil tak základ českej novej vlny.

Den poté (1983) (TV film)

55%... o hodne slabšie ako Threads, ktorý latku filmov o tejto téme zdvihol hodne vysoko. "Deň potom" je dosť amatérsky hlavne čo sa týka niektorých nezmyselných dialógov. Svet po atómovej vojne je tu však zobrazený celkom presvedčivo - Kansas City zrovnané zo zemou, no ako som už napísal na Threads, ktoré boli točené ako TV film sa vo viacerých faktoroch nechytá.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

70% ....orgazmus ako u väčšiny na čsfd sa u mňa nekonal, ale napriek tomu nejdem pod 4*. Vojna - akákoľvek je svinstvo. A navyše v dnešnej dobe, keď sa bojuje v mene USA čo najďalej od USA je to svinstvo na druhú. Ale filmový zážitok sa dostavil a bol viac pozitívny ako negatívny.

Deň náš každodenný (1969)

moje hodnotenie: 90% Keďže som ešte pred vyše hodinou netušil že takýmto "surovým" (z pohľadu absencie scenára nahradeného "len" realitou) dokumentom sa môže popýšiť aj (česko)slovensko, som v šoku. Snímok dokazuje že zlaté šesťdesiate boli ozaj zlaté. Snímok natočený trojčlenným štábom, ktorý si pán režisér aj sám zostrihal ukazuje akým smerom by sa mal uberať dokumentarista, ktorý to myslí vážne a chce ukázať veci "tak ako sú".