Probuzení (1959)

Taký čs Rebel bez príčiny s tým, že tu hlavná hrdinka príčinu má. Na rok vzniku (59) je to dosť zdarilý snímok bez nútených ideologických vsuviek. Možno mi trošku vadil ten epilóg, ale inak psychodráma, ktorá bola natočená o desať rokov skôr, ako by sme očakávali.

Sexy 40 (2009)

Milfka a mladík čo nepotrebuje okuliare na čítanie... no dobre, mohla to byť celkom vtipná mestská komédia ( prvá polovica filmu), no režisér si odskočil pre cestopisy a zakončil to starým dobrým klišé, veď načo vymýšľať čosi nové i keď vlastne záver si každý môže domyslieť. Kto má rád filmy s MILF tematikou (nemyslím teraz porno) tak tomu môžem odporučiť "Crush" s úžasnou Andie MacDowellovou, to je určite lepší filmový zážitok ako toto podľa mňa divnô dielo.

Slovenský bigbít (2007) (seriál)

Je to dobré, len škoda že trošku obmedzené (len na 60s...). Na český bigbít to bohužial nemá.

Pekelná jízda (2008)

Celkom pohodové trashmovie, síce viac Hollywoodske ale len z pohľadu produkcie pod ktorú sa podpísal Tarantino (a za ktorým išli do tohto filmu mnohí, ktorí zostali následne sklamaní, pretože NIE - toto nieje Tarantino). Proste taká pohodová umastená, ogrcaná, ošukaná motorkárska story plná nahých kurvičiek a vetrom ošlahaných chlapov. Na odreagovanie určite doporučujem! 79,95%

Rebel bez příčiny (1955)

Tak túto sociálnu drámu už poriadne nahlodal zub času. Charaktery a herecké výkony sú na dnešnú dobu skôr komické ako dramatické, no to sa samozrejme netýka Deana. Bohužiaľ nedokážem hlavne pre tieto dôvody dať viac ako tri hviezdičky, no film svoje kvality určite má. Rebel bez príčiny, ktorý má rád svojho otca a ktorému lezie na nervy panovačnosť svojej matky. James však čaká od otca viac autoritatívny prístup, no ten mu ho dať nevie - nedokáže, lebo je slaboch.... Film je príbehom jednej noci, jednej "nevinnej" hry a jednej utrpenej cti.

The Bill Cosby Show (1969) (seriál)

POZOR Väčšina z vás asi hodnotila seriál z roku 1984!!!

Barvy (1988)

Môj druhý film s tematikou L.A. gangov a takisto druhý film od Dennisa Hoppera (ako režiséra). Film je dobrý, no kto čaká nejakú "negerskú" záležitosť, tak ten je vedľa. Pretože viac ako o gangoch je tento film o ľuďoch, ktorý proti nim bojujú. Vlastne sa jedná o klasickú policajnú dvojicu teda nováčik a ostrielaný a ako to býva z úplne rozdielnym postupom....

Kanibalové: Začátek (2003) odpad!

Fraška! Toto ide mimo moju úroveň chápania trashmovie... proste trápna paródia na legendárny Cannibal Holocaust!

Tábor padlých žien (1997)

(Začnem stručným info pre znalcov: Exploitation - WIP) Tábor padlých žien je dosť neznámy slovenský film s kvalitným obsadením a zaujímavým príbehom z našej nie až tak dávnej histórie. Do prevýchovného tábora privezú ďalšiu várku "priradencov" a to tentokrát bratislavské prostitútky na prevýchovu k socialistickému spôsobu života. Dráma, no ja by som k tomu pridal ešte tragikomédia, ktorá sa oplatí vidieť. Zistíte, že na Slovensku sa netočia (netočili) len "pseudointelektuálne" nič nehovoriace filmy na spôsob Matkinových kníh, ale vznikli tu i ojedinelé snímky, o ktorých by sa malo hovoriť možno viac.