• Western

Specialista (1969)

Sergio Corbucci dokázal natáčet řemeslně skvěle udělané westerny. Gli Specialisti jsou toho důkazem. Bohužel jsem od něj jako první viděl Velký klid (Velké ticho) a tuhle metu podle mého už nikdy nepřekonal. I když se i tento snímek snaží být "drsný", něco tomu k uvěření chybí. Ale pro milovníky žánru docela lahůdka.

Orlí pero (1979)

Docela příjemný western na sobotní večer, či nedělní odpoledne. Příběh byl hodně prostinký, ale scenérie a nevtíravá hudba tohle vynahradila. Nenudil jsem se a to je hlavní.

Napřed střílej, pak se ptej (1975)

Jedna z nejlepších spaghetti komedií. Měl jsem možnost překládat italskou a anglickou jazykovou verzi. Anglická je víc komedie a italská si zahrává v dialozích i s parodií. Gemma je v tomhle filmu docela uvěřitelný herec, Millian odvedl roli praštěného japonce na jedničku a Wallach i s hvězdičkou. Skvělá zábava

Mannaja (1977)

Jeden z posledních Spaghetti westernů. Natáčelo se už ve skoro rozpadlém westernovém městečku. Jelikož produkce nechtěla do upadajícího žánru už moc investovat, odehrávají se scény hlavně v mlze a ve tmě. Filmu to naštěstí pčivodilo správnou hustou atmosféru. Je tu všechno, co fanoušek od spaghetti požaduje. Hlavní hrdina není žádný svatoušek, hlavné záporák slzký až běda, pomsta za smrt otce, zablácené ulice a v nich skvělé pěstní souboje, spousta mrtvol, trochu lásky, saloonové krásky, dost brutality, výborná titulní skladba, prostě ideální spaghetti. Řadím k nejlepším filmům žánru.

Boot Hill (1969)

Podle mého nejslabší kousek z Colliziho trilogie. Nicméně stále poplatný Spaghetti žánru. V ději je několik nelogických zvratů, ale na nedělní odpoledne slušný western.